sevgili ile neler yapılır

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
cerulean

Re: sevgili ile neler yapılır

Mesaj gönderen cerulean »

blackman yazdı:onu diyorum bende. madem bu konuda eksiksiniz neden başlığı dalgaya alıyorsunuz? ama bu işlerde ustasınız istediğinizi yapın. o zaman dalga geçmekte haklısınız.
bence dalga geçtiler diye düşünme şakalaşmışlardır naçizane tabii benim üzerime düşmez ama sosyalleşmenin 2. kuralı alınganlığı yenmektir. unutma insanlar çok alıngan kişilerle yakınlaşmazlar (çünkü sürekli tedirgin olmak istemezler) ama ben bunu sadece dostça bir öneri olarak yazıyorum çünkü bu forum dışında ben insanların birbirlerine samimiyetle yardımcı olduğu, öneride bulunduğu fazla br yer görmedim.
) O (
ispanakliborek

Mesaj gönderen ispanakliborek »

benim sevgilimle en rahat olduğum durumlar, ikimizin de o anda uğra$tığı, me$gul olduğu bir $ey olacak ortada, biz de o $ey üzerinden muhabbet edecez, dalga geçecez, gülecez eğlenecez falan..

"önünüzde ikinizin de me$gul olduğu bir $ey olmalı, siz de onun üzerinden muhabbet çevirmelisiniz.."

yanyana oturup, ortada bir $ey yoksa, konu$ma, konu bulma sıkıntısı oluyor..

hani ciddi bi konu vardır konu$ulması gereken falan, o zaman ba$ka tabi, oturur tartı$ırsınız.. ama konu$acak ciddi bi konu da yok, her $ey güllük gülistanlık, öyle takılacaksınız belli bi süre, i$te o zaman mutlaka bir me$guliyet olmalı ortada..

mesala sinemada olacaksın.. film izleyeceksiniz.. sonra film üzerinden konu$acaksınız..
veya evde bilgisayara bir film takıp, pizza-bira yaparak film izleyebilir, film üzerine muhabbet edebilirsiniz.. ki en sevdiğim eğlencelerden biri.. "film" zaman geçirmek, geyik yapmak, muhabbet döndermek için kurtarıcı bir "araç" oluyor..

örnekler, "araç"lar çoğaltılabilir yaratıcılığa göre..
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

benim sevglm çok gevezeydi:D çok zorluk çekmedm.

erkekler için daha bi kolay sanırım bu durum çünkü kızlar genelde çok konuşur:Dtabi alışınca ilk zamanlar çok sessiz oluyolar kızarıyolar fln:D çok tatlı oluyo da beni de zor duruma sokuyo:)

muhabbet eksikliği çekiliyorsa ilk başta ilgi alanlarını anlamaya çalış ve bu konuda sorular sor muhabbet olsun dye.nelerden hoşlanırsın ilgi alanların neler diye üsteleme soruyu sıkıcı bulur. hafiften ee sen nelerle uğraşıyosun" gibi bişi dersen 2-3 bişey söyler işte şu-bu-o der söyleyiş tarzına bakarsan basit şeyler gibi söyler genelde ama sen burlardan soru sorarsan onun içim çok byk anlamlar taşıdığını farkedersin. kendnden bahsedersen sıkılacaktır fakat onun kendi ilgi alanından sorucağın için ne kadar sorarsan sor heyecanla konuşur. sonra oda seni sormaya başlar ortak anladığınız konular ortaya çıkınca güzel bi muhabbetin temelleri atılmış olur. zaten çıkmazsa ki üzülme muhabbetteki boşluk sfden değildir. normal insanlar olsanız ynede o boşluk olucaktır.
Kullanıcı avatarı
leisen

Mesaj gönderen leisen »

neler yapılmaz desen belki bişeyler yazabilirdim [smilie=cool.gif]
Acıyı , acımasızlığı ve mecburiyeti sevmezdi insan...Ve sadece gerçeğe inanırdı...Fakat sadece iki gerçek vardı hayat ve ölüm...Hayat acımasız , ölümse acıydı...Ve insan sevmeye mecburdu..!
...
media

Mesaj gönderen media »

deagolbrandybuck yazdı:Sevgiliyi buldunda onunla ne yapacağınımı düşünüyorsun... Hey Allahım bunlara sevgiliden önce, akıl fikir ver, sevgiliyi sonra verirsin.. [smilie=dash2.gif]
Gecenin bu vakti beni kopartın ya helal olsun sana.
proton

Mesaj gönderen proton »

sonuçta sevgiliyle yapılacak birşeyler bulunamadığında sevgili yok olabilir.
silent-era

Mesaj gönderen silent-era »

ÖNCE SEVGİLİ PEŞİNDE KOŞMAKTANSA SAĞLIKLI Bİ HAYAT İÇİN ÇABALAMALIYIZ ZATEN SONRA ARKADAŞLAR ÇEVRE DOST KENDİLİĞİNDEN OLUR
Kullanıcı avatarı
sıkıfobik

Mesaj gönderen sıkıfobik »

sevglinin başı göğsüne düşer.kolların onu sarmalar. gözlerin buğulanır.. dünya unutulur. [smilie=alcoholic.gif]
Kullanıcı avatarı
leisen

Mesaj gönderen leisen »

sıkıfobik yazdı:sevglinin başı göğsüne düşer.kolların onu sarmalar. gözlerin buğulanır.. dünya unutulur. [smilie=alcoholic.gif]
off naaptın be hacı... [smilie=alcoholic.gif]
Acıyı , acımasızlığı ve mecburiyeti sevmezdi insan...Ve sadece gerçeğe inanırdı...Fakat sadece iki gerçek vardı hayat ve ölüm...Hayat acımasız , ölümse acıydı...Ve insan sevmeye mecburdu..!
...
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

1- 1 saat telefonda konuşulur. daha doğrusu o konuşur sen hee, hıı, tamam dersin. sonra kontörün biter. onun kontörü varsa o tekrar telefon eder. yoksa msn'de devam edilir.
o msn'de bi şeyler yazar. sen arka planda online oyununu oynarsın. gerekli yerlerde hımm, hee, tabi efektleri verirsin.

2- kadıköy moda sahilinde oturursun. neden hiç konuşmuyorsun der. sürekli konuşmak zorunda değiliz biraz da bakışalım diye cevap verisin :D

3- sınavı vardır ve matematiği berbattır. metematik anlatırsın, anlamaz. bi daha anlatırsın yine anlamaz, bi daha anlatırsın yine anlamaz... [smilie=dash2.gif]

4- mahfel'e gidelim der. gidersin 2 kase dondurma için 12 lira verisin :p

5- evde birlikte makarna yapıp yersiniz.

6- kafanda sürekli ayrılık vardır. çünkü ona aşık değilsindir. (o da sana değil) ama nasıl söyleyeceğini bi türlü bilemezsin. sonra yine saçma sapan bi kavga çıkarır. her zaman alttan alan ve en sonunda özür dileyen sen, bu sefer kendinin haklı olduğu konusunda diretirsin. ve senle yürümüyor dediğini duyuverisin..
ne kadar ayrılmak istesen de bu sana büyük bir acı verir. 3 gün mecnun gibi dolanırsın sürekli gözlerin yaşarır.
1 hafta sonra kendine gelirsin. ve 1 ay sonra da normale dönersin.

velhasıl... gerçekten aşık olmadan kız arkadaş edinmek sf'li bünye için uygun değildir.
de te fabula narratur
rao_

Mesaj gönderen rao_ »

Sevgilim hiç olmadı benim daha. Eksikliğinide hissetmiyorum. Yeter bana kendi derdim zaten. Ya hadi sevgilin oldu diyelim. Böyle elele tutuşacaksın, parkta felan geziceksin felan. "cık" istemiyorum.
Kullanıcı avatarı
candy

Mesaj gönderen candy »

Normal bir sevgili ile yapılan şeyler kısıtlıdır ama gerçekten aşık olduğunuz bir sevgiliniz varsa aklınıza gelebilecek her türlü şeyi yapabilirsiniz :p Örnek vermek gerekirse, hiç konuşmadan uzun uzun susuşabilirsiniz birbirinizi gerçekten anladığınız için niye konuşmuyosun diye bir soru gelmez, uzun uzun bakışabilirsiniz :D, zaten kendinizi onun yanında çok ama çok mutlu hissettiğiniz için korkmadan saçmalayabilir, beni yargılayacak mı diye düşünmezsiniz. Sosyal aktivitelere gelirsek, beraber el ele tutuşup dağ bayır gezebilir, şehirdeki bilimum keşfedilmeyi bekleyen müze ve tarihi yerleri keşfedebilirsiniz :D Daha normal şeyler için ise herkesin yaptığı gibi sinemaya, tiyatroya, konserlere gidebilir kafede, barda oturabilirsiniz. [smilie=drinks.gif] Mümkünse boş bir mutfak bulup yeni yemekler yapabilir ve akabinde afiyetle yiyebilirsiniz. Tabi her fırsatta öpüşmeyi de unutmayın [smilie=man_in_love.gif] Yazın mümkünse beraber tatile çıkıp birbirinizi daha yakından tanıyabilirsiniz. [smilie=beach.gif] Zaten bir insan en iyi bir yolculukta, iki tatilde tanınırmış.
tanrının insan olması, insanın mutluluğu sonsuzlukta araması gerektiğini değil, cennetini yeryüzünde kurması gerektiğini gösterir ancak.
Kullanıcı avatarı
leisen

Mesaj gönderen leisen »

candy yazdı:Normal bir sevgili ile yapılan şeyler kısıtlıdır ama gerçekten aşık olduğunuz bir sevgiliniz varsa aklınıza gelebilecek her türlü şeyi yapabilirsiniz :p Örnek vermek gerekirse, hiç konuşmadan uzun uzun susuşabilirsiniz birbirinizi gerçekten anladığınız için niye konuşmuyosun diye bir soru gelmez, uzun uzun bakışabilirsiniz :D, zaten kendinizi onun yanında çok ama çok mutlu hissettiğiniz için korkmadan saçmalayabilir, beni yargılayacak mı diye düşünmezsiniz. Sosyal aktivitelere gelirsek, beraber el ele tutuşup dağ bayır gezebilir, şehirdeki bilimum keşfedilmeyi bekleyen müze ve tarihi yerleri keşfedebilirsiniz :D Daha normal şeyler için ise herkesin yaptığı gibi sinemaya, tiyatroya, konserlere gidebilir kafede, barda oturabilirsiniz. [smilie=drinks.gif] Mümkünse boş bir mutfak bulup yeni yemekler yapabilir ve akabinde afiyetle yiyebilirsiniz. Tabi her fırsatta öpüşmeyi de unutmayın [smilie=man_in_love.gif] Yazın mümkünse beraber tatile çıkıp birbirinizi daha yakından tanıyabilirsiniz. [smilie=beach.gif] Zaten bir insan en iyi bir yolculukta, iki tatilde tanınırmış.
off naaptın be hacı :D ...
...
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

candy yazdı:Normal bir sevgili ile yapılan şeyler kısıtlıdır ama gerçekten aşık olduğunuz bir sevgiliniz varsa aklınıza gelebilecek her türlü şeyi yapabilirsiniz :p Örnek vermek gerekirse, hiç konuşmadan uzun uzun susuşabilirsiniz birbirinizi gerçekten anladığınız için niye konuşmuyosun diye bir soru gelmez, uzun uzun bakışabilirsiniz :D, zaten kendinizi onun yanında çok ama çok mutlu hissettiğiniz için korkmadan saçmalayabilir, beni yargılayacak mı diye düşünmezsiniz. Sosyal aktivitelere gelirsek, beraber el ele tutuşup dağ bayır gezebilir, şehirdeki bilimum keşfedilmeyi bekleyen müze ve tarihi yerleri keşfedebilirsiniz :D Daha normal şeyler için ise herkesin yaptığı gibi sinemaya, tiyatroya, konserlere gidebilir kafede, barda oturabilirsiniz. [smilie=drinks.gif] Mümkünse boş bir mutfak bulup yeni yemekler yapabilir ve akabinde afiyetle yiyebilirsiniz. Tabi her fırsatta öpüşmeyi de unutmayın [smilie=man_in_love.gif] Yazın mümkünse beraber tatile çıkıp birbirinizi daha yakından tanıyabilirsiniz. [smilie=beach.gif] Zaten bir insan en iyi bir yolculukta, iki tatilde tanınırmış.

Bikaç ilişkim oldu ama hiç böyle bişey yaşamadım.... Sadece susup sadece bakışmak, hiçbi kız böyle bişey istemiyo valla erkek sustumu sıkıcı bayık damgasını yiyor. Valla sizin ilişkinize imreniyom candy, inşallah hiç bozulmaz :)
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

caferali yazdı:1- 1 saat telefonda konuşulur. daha doğrusu o konuşur sen hee, hıı, tamam dersin. sonra kontörün biter. onun kontörü varsa o tekrar telefon eder. yoksa msn'de devam edilir.
o msn'de bi şeyler yazar. sen arka planda online oyununu oynarsın. gerekli yerlerde hımm, hee, tabi efektleri verirsin.

1 saat az bile söylemişsin... 4-5 saat hatta bazen 6-7 saat konuşcak bişey bulmak için çırpınır durursun, hadi kapatalım dersin kapatmak istemez... susarsın oda susar.... telefon açık saatlerce susarsın... arada sıkılır napıyon diye sorarsın oda hiçç der... sen napıyosun der sende hiçç dersin... sonra telefon kulağında yarım saat daha öyle oturursun... sonra aynı döngü devam eder napıyon hiçç sen napıyon bende hiççç... bu arada telefon hala açıktır... böylelikle bizim gibi enayilerin yüzünden türkiyenin en zengin şirketleri hep turkcell avea vodafon olur...

2- kadıköy moda sahilinde oturursun. neden hiç konuşmuyorsun der. sürekli konuşmak zorunda değiliz biraz da bakışalım diye cevap verisin :D

sen erkeksin sürekli konuşcak bişey bulma misyonu doğuştan sana verilmiştir... konuşcak bişey bulamazsan sıkıcı bayık olursun... sen ne biçim erkeksin teraneleri başlar...

3- sınavı vardır ve matematiği berbattır. metematik anlatırsın, anlamaz. bi daha anlatırsın yine anlamaz, bi daha anlatırsın yine anlamaz... [smilie=dash2.gif]

pek böyle durumla karşılaşmadım genelde tembel hırssız dersle mersle işi olmayanlar çıktı karşıma.. matematik çalıştırdığım bir kişi oldu sadece ama o anlıyordu şimdi doğruya doğru kafası basıyordu matematiğe...

4- mahfel'e gidelim der. gidersin 2 kase dondurma için 12 lira verisin :p

orası neresi :) 12 lirada az söylemişsin... 12 lira verip çıksam öpüp başıma koycam :)

5- evde birlikte makarna yapıp yersiniz.

buda bana uymadı.. bana hiç öyle evde takılalım diyen kız çıkmadı karşıma.. evde herşey beleş para harcanmıyoki... illaki dışarda bol para harcancak biyer olması lazım yoksa zevk almazlar... hatta bi gittiğin yere bidaha götüremezsin sürekli yeni biyerler keşfedip götürmen lazım yoksa sıkıcı damgası yersin... uff yinemi burası demeye başlar....

6- kafanda sürekli ayrılık vardır. çünkü ona aşık değilsindir. (o da sana değil) ama nasıl söyleyeceğini bi türlü bilemezsin. sonra yine saçma sapan bi kavga çıkarır. her zaman alttan alan ve en sonunda özür dileyen sen, bu sefer kendinin haklı olduğu konusunda diretirsin. ve senle yürümüyor dediğini duyuverisin..
ne kadar ayrılmak istesen de bu sana büyük bir acı verir. 3 gün mecnun gibi dolanırsın sürekli gözlerin yaşarır.
1 hafta sonra kendine gelirsin. ve 1 ay sonra da normale dönersin.

velhasıl... gerçekten aşık olmadan kız arkadaş edinmek sf'li bünye için uygun değildir.

valla buda bana uymadı... benim kafamda sürekli ayrılık yoktur... baştan kafamda ayrılık varsa zaten o ilişkiyi hiç başlatmam.... bişeyler hissetmediğim hiçbi kızla asla çıkmam... ilerde o hisler körelir yada dahada yoğunlaşır onu zaman gösterir... ama bittikten sonra bende bitirmiş olsam oda bitirmiş olsa farketmez çok kötü olurum....