İLAÇ KULLANAN İÇKİ İÇERSE FAZLA ZARARI OLURMU

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
ressam_flozof
İletişim:

İLAÇ KULLANAN İÇKİ İÇERSE FAZLA ZARARI OLURMU

Mesaj gönderen ressam_flozof »

BEN GÜNDE YARIM PAXCİLL İÇİYORUM İÇKİ İÇERSEM NE KADAR ZARARA UĞRARIM YARIN YILBAŞI ... :D
sigmund

Re: İLAÇ KULLANAN İÇKİ İÇERSE FAZLA ZARARI OLURMU

Mesaj gönderen sigmund »

filozzof bey yılbaşında içeceksen paxili almazsın Zira alkolle ilacı karıştırırsan endikasyonları tolere etmiş olursun. Yani ilacın etkisini nötrleştirirsin İşin uzmanlarından bunu defalarca duydum Çünkü ben de bazen alkol ve ilacı karıştırma hatası yapabiliyorum. 1 ocak zaten tatil olacak İlaç almasan da zararın olmaz sanırım. Ama kötü birşey olursa da bana patlama sakın Yeni yılınız kutlu olsun =)
mistir_spak

Mesaj gönderen mistir_spak »

ben citoles kullanırken içmistim sora dengemı bozdu günde 20 saat uyuttmaya basladı benı
Arai

Mesaj gönderen Arai »

vala ben bikeresinde 6 doz paxili 9 birayla içtim hiçbişey olmadı:S üstelik ilactan sonrada değil alkolle birlikte içtiğim halde olmadı belki bizi uyutuyorlardır belkide ben fazla şanslıyımdır;)
secret-man

Mesaj gönderen secret-man »

ben paxili burada söyleyemeyeceğim bir şeyle içtim ve ölüyordum . ama alkolle bir şey yapmaz bence
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

ilaçların ekseriyatı alkol ile birlikte alındığı zaman etkileşir. Bu tür sebepler ile her yıl onlarca kişi hayatını yitiriyor. kimisi denemiş bi şey olmamış olabilir, herkezin bünyesi bir değil. heleki antidepresanlar benzodiazepinler, ağrı kesiciler, ve betablockerler kesinlikle alkol ile birlikte alınmamalı..
..............Resim.................~~Resim
pulse

Mesaj gönderen pulse »

Peki size bir soru;

Atarax içtikten sonra alkol alınırmı?
Citolde ne kadar sure gectıkten sonra alkol alınabılır?
Kısacası dedığınız gıbı ılacın etkılerını yok edıyorsa alkol,zararı nerde bunun?Kımyasal anlamda farklı bilesimler mi oluyor???Sonucta herseyın fazlası zarar.Yanlış kulllanımda aspirin bile öldürücü olabiliyor.

Ben genel görüşlere katılmıyorum.İşi doktorunuza sorun bence.
Alkolle içip durunda demıyorum ama dusunun aksam arkdaslarınızla içiceksiniz.Dolayısyla ataraxda aldınız bı yarım saatonceden dıyelım.Bana dokroum solmıstı hıcbıse olmaz dıye.
birkedigördümsanki

Mesaj gönderen birkedigördümsanki »

bununda bünye meselesi olduğunu düşünüyorum.ama bilinen birşey var ki mukakkak alkolle ilacın birlikte kullanımı zararlı.ben içiyorum ikisini birlikte acısı hemen çıkmıyor ama uykumda titriyorum.ya da titremeyle uyanıyorum.iç sıkıntım çok oluyor.boğuluyor gibi oluyorum.
o yüzden içmeyin.bende içmiyorum artık.
ama bira çok zararlı olmaz.bira içebilirsinizde çok ağır içkiler içmeyin.votka,viski,şarap gibi...
pulse

Mesaj gönderen pulse »

Bir kedi bira göbek yapıyor bunyemde:).Atarxı içtikten sonra içersem hiçbi etkisni gormedim:).Degerli yorularınız için tesekkurler arkadaslar
birkedigördümsanki

pulse yazdı:Bir kedi bira göbek yapıyor bunyemde:).Atarxı içtikten sonra içersem hiçbi etkisni gormedim:).Degerli yorularınız için tesekkurler arkadaslar
aman için gitsin ozaman ama şarap için bir kadehçik.hem kalbe faydalıı [smilie=crazy.gif]
birkedigördümsanki

içmeyin içmeyin vazgeçtimm kimi içer ölür kimi içer yaşar.aman diyeyim tehlikeyi bilinde karar yinede sizin [smilie=dash3.gif]
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

pulse yazdı:Peki size bir soru;

Atarax içtikten sonra alkol alınırmı?
Citolde ne kadar sure gectıkten sonra alkol alınabılır?
Kısacası dedığınız gıbı ılacın etkılerını yok edıyorsa alkol,zararı nerde bunun?Kımyasal anlamda farklı bilesimler mi oluyor???Sonucta herseyın fazlası zarar.Yanlış kulllanımda aspirin bile öldürücü olabiliyor.

Ben genel görüşlere katılmıyorum.İşi doktorunuza sorun bence.
Alkolle içip durunda demıyorum ama dusunun aksam arkdaslarınızla içiceksiniz.Dolayısyla ataraxda aldınız bı yarım saatonceden dıyelım.Bana dokroum solmıstı hıcbıse olmaz dıye.
baya bi soru var burda:)

alkol ilaç kombinasyonu öldürebilir, bilemedin süründürebilir. hiç riske girmeye deymez.. bu sebepten böyle karışımlardan uzak durun derim, az sürünmedim vaktiyle.
..............Resim.................~~Resim
var

Mesaj gönderen var »

Pazarlama öncesi ilaç deneylerinde, alkol ile ilacı deneyecek yasal gönüllüler bulunmadığı için, genel olarak alkolle birlikte ilaç alınması önerilmez. Ancak, her ilacın alkolle etkileşiminin aynı olduğu da söylenemez. Kimi ilaç alkolle sadece plasebo olurken, kimisi ölümcül(*) sonuçlara sebep olabilir. Bu yüzden alkolle kullanılmaması önerilmektedir. İlaçların alkol ile etkileşimlerini en iyi doktorlar değil, eczacılar bilebilir. Prospektüste ilaç etkileşimlerine yer verilmişse de ancak eczacıların veya tabiplerin anlayabileceği şekilde ifadeler içerdiğinden, prospektüsü de bu branşlardan kimselere okutmak yerinde olur.

Diyelim ki bir bara gittiniz. Arkadaş ortamı bir sosyal fobilinin kaçırmaması gereken fırsat. Ama herkesin içtiği bir ortama ayak uydurma ihtiyacı hissediyorsunuz. Önce şunu belirtmeliyim:
Bara içmek için gidilmez. Evde de içilebilir. Maksat insan görmek, sohbet etmektir. Her zaman evde aynı ortamı bulmak mümkün olmayabilir.
İllaki bir şeyler içecekseniz soda limon (churchill) isteyin. İstisnasız her barda bulunur, bulunmayanalara bar denmez zaten. Meraklı arkadaşlarınıza laf anlatmaktan korkuyorsanız, ilaç kullandığınızı söylemekten kaçınmayın, insan olan anlayışla karşılayacaktır.
Hee, bara gitmediniz de evde takılacaksınız veya kampüse gideceksiniz yahut deniz kenarına. Tabii manitalar ortam falan içmek zaruri... Yine ilaç bahane olabilir veya rahatsız olduğunuzu söyleyebilirsiniz. Dediğim gibi bu ortamlar içmek için değil, gevşeyip sohbeti koyulaştırmak içindir. Gevşeme işine büyük ölçü de alkol yardımcı olsa da, muhabbet etmeyecek olduktan sonra bu ortamda içmenin hiç bir faydası olmayacaktır. Bu yazdıklarım hesapta olmayan toplantılar içindi. Hesapta olanlar için o günlük ilacınızı almayabilirsiniz. Genellikle bu ilaçların yarılanma süreleri uzun olur (en azından Lustral'inki öyle). Bir gün kullanmamanın hiç bir sakıncası yok. Ama yine de bunu yapmadan mutlaka ama mutlaka doktorunuza sorun. Çünkü örneğin Paxil'de bir saat bile vaktini kaçırdığınızda olağan üstü bir baş dönmesi yapıyor. Sarhoş olmak için içmeye bile gerek kalmıyor.

(*) ölümcül demiş olsam da bu; her zaman sonu ölümle biten anlamına gelmeyebilir. Ömürboyu çekilecek kronik bir rahatsızlığa da yolaçabilir.
Kullanıcı avatarı
bymasti

Mesaj gönderen bymasti »

ogün içmeyi verirsin ilacı olur biter [smilie=crazy.gif]
Yüzler Sahte Bu Yüzsüzler Benden Yüz Buldular Anladım, Ancak Güvendim Onlara Her Daimde Her Alim Der Babana Bile Güvenme...!
yirmiüç

Mesaj gönderen yirmiüç »

net bi cevap yok mu konuyla ilgili :) ben doktor kontrolunde paxera kullanıyorum reçetede bu yazıyor: Alkol: Paroksetin, alkolün neden olduğu mental ve motor yetilerde bozulmayı artırmamakla birlikte, hastalara paroksetin kullanırken alkol almamaları önerilmelidir.
ne demek istiyor burda kullanabilir miyim yani :)