islami yaşamla depresyon ve takıntılarım bitti

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
sarımsak

Re: islami yaşamla depresyon ve takıntılarım bitti

Mesaj gönderen sarımsak »

İslami yaşamla depresyonum bitti ama halen gavur ülkelerin ürettiği ilaçları kullanmaktayım.

[smilie=comando.gif]
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Mesaj gönderen jack nicholson »

sarımsak yazdı:İslami yaşamla depresyonum bitti ama halen gavur ülkelerin ürettiği ilaçları kullanmaktayım.

[smilie=comando.gif]
çözüm ilaçta değil. çözüm azim ve iradede. islami yaşamında desteğinin çok büyük olacağına inanıyorum.
Aryık yalnız değilim :)
sarımsak

Mesaj gönderen sarımsak »

Zaten burada farklı bir çelişkiye vurgu yapmak istemiştim.

Anladın sen onu.

[smilie=crazy.gif]
PATHFINDER yazdı:
sarımsak yazdı:İslami yaşamla depresyonum bitti ama halen gavur ülkelerin ürettiği ilaçları kullanmaktayım.

[smilie=comando.gif]
çözüm ilaçta değil. çözüm azim ve iradede. islami yaşamında desteğinin çok büyük olacağına inanıyorum.
Kullanıcı avatarı
mafat

Mesaj gönderen mafat »

islami yaşam sf nin ve depresyonun bana getireceği felaketleri önledi diyebilirim.

öncelikle sigara ve alkole başlardım. kendimi tanıyorsam eğer ben kesinlikle alkolik olurdum.

ha birde uyuşturucu var. bir başlasaydım artık bırakmam imkansız olurdu.
ben biliyorum ki benim yaşamım islam üzere olmasaydı ben bunları yapardım ve kurtulamaz iyice batardım. sonumda çok hazin ve sefil olurdu...

Rabbime sonsuz şükürler olsun ki islami bir hayat yaşamaya çalışıyorum. ne kadar bu sf yüzünden karamsar olsamda bir gün bundan kurtulacağım. buna inanıyorum. çünkü kurtulmayı istiyor ve gayret gösteriyorum.
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

Mafat avatarın çok hoş nerden buldun :)
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
Kullanıcı avatarı
mafat

Mesaj gönderen mafat »

Bornfobik yazdı:Mafat avatarın çok hoş nerden buldun :)
evet ya çok hoş :) senin eski avatar da yenisinden iyiydi sanki. :)
Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

islami yaşamla depresyon ve takıntılarım bitti
İşe yarayabilir evet.. ama ters de tepebiliyor. ben bunu gördüm, yaşadım.
Kullanıcı avatarı
babel

Mesaj gönderen babel »

islam ile belki sf geçmez ama şükretmeyi öğrenirsin
böylece "ne de az şükrediyorsunuz" un anlamına inanırsın
bu bir lütuf
Allah yardımcımız olsun
ne gülüyorsun anlattığım senin hikayen
Kullanıcı avatarı
impubes

Mesaj gönderen impubes »

Valla doğrusunu söylemek gerekirse benim sosyal fobimi başlatan en büyük etken, islami usullere göre yaşamaktır. Ergenlik dönemimi dincilerin baskın olduğu bir yatılı okulda geçirdim. İlk başlarda mecburen namaz kılar ve oruç tutardım. Daha sonra isteyerek yapmaya başladım ve zamanla dini bir yaşantım olmaya başlamıştı. Liseyi ankarada okumak için geldiğimde adeta sudan çıkmış balığa dönmüştüm. Ve zamanla islam dininin aslında beni ne kadar içine kapanık bir insan haline getirdiğini anladım.
Ama tabiki tanrıya bağlanmak rahatlamak için en iyi yöntemlerden birisi. İnsanın yalnızlık duygusunu alıp götürüyor. Ancak yalnız değilim diye insanlardan uzaklaşmamak gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
r_ozurlu
Admin

Mesaj gönderen r_ozurlu »

mahsunkul yazdı:Konunun/tartışmanın akibeti belli olduğundan, aynı zamanda forum kurallarına uymadığından başlık kitlenmiştir...
Onu acalim diger ikisine uyari koyalim, konumuz islamin yanlisligi dogrulugu degil SF diye.
Onlarin mesajlarini silebilirsin de ama aciklamayi yaz konu devam edebilir adam gibi konustuklari sürece.

Islami, dini, Allah'i tartisacaklarsa baska yere gitsinler
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

Tamamdır. Problem olan mesajları sildim. Zaten gerekli uyarılar gönderilmişti.

Kaldığımız yerden devam edebiliriz :)
..............Resim.................~~Resim
sigmund

Mesaj gönderen sigmund »

Dürüst paylaşımlar yapmışsın =) Bravo
impubes yazdı:Valla doğrusunu söylemek gerekirse benim sosyal fobimi başlatan en büyük etken, islami usullere göre yaşamaktır. Ergenlik dönemimi dincilerin baskın olduğu bir yatılı okulda geçirdim. İlk başlarda mecburen namaz kılar ve oruç tutardım. Daha sonra isteyerek yapmaya başladım ve zamanla dini bir yaşantım olmaya başlamıştı. Liseyi ankarada okumak için geldiğimde adeta sudan çıkmış balığa dönmüştüm. Ve zamanla islam dininin aslında beni ne kadar içine kapanık bir insan haline getirdiğini anladım.
Ama tabiki tanrıya bağlanmak rahatlamak için en iyi yöntemlerden birisi. İnsanın yalnızlık duygusunu alıp götürüyor. Ancak yalnız değilim diye insanlardan uzaklaşmamak gerekiyor.
cesaret

Mesaj gönderen cesaret »

sonsuzluk yazdı:en ufak meseleleri bile kafasına takan biriydim.geçmişte bana yapılan haksızlıkları düşünüp düşünüp sinirlenir ve üzülürdüm.bütün günüm böyle düşüncelerle geçerdi.bi ara her şey bitti yapacak bişe yok kafayı yiyecem bu gidişle dediğim bi zamanda tek çaremin dini bilgiler öğrenip ibadet etmek yani Allah'a sığınmak olduğunu düşündüm.ve bu düşüncemi eyleme geçirdim.
uykum düzeldi,Allaha derdimi anlattıkça rahatladım.yalnız değildim artık,benim her halimi gören,beni anlayan,sınayan biri vardı.bunu bütün hücrelerimle hissettim bi zaman sonra.
kader meselesini araştırdım,okudum,dinledim alimlerin vaazlarını.anladm ki bu bir sınav,Allah sevdiği kuluna acizlik verirmiş ki kendini hatırlasın.'hastalar risalesi' diye küçük bi kitapçıkta öyle yazıyordu.sevindim.şükrettim halime.ağladım...
ilginç bir tesadüf! ki biraz dini mevzularda derinleştikten sonra,o ara doktorumu değiştirmeye karar verdim.yeni doktorum paxil verdi.depresyondan sonra sosyal fobim de bitti.ama bitiren ilaç değildi ilacı kullanırken iletişim kurmayı öğrenmemdi.ilaç cesaret veriyor ve konuşmakta zorluk çekmiyorsun insanlarla ama bu arada ilişki kurmayı öğrenemezsen tekrar eski haline dönüyor insan.ilaçlar,terapiler araç tır.hastayı iyileştiren Allah'tır bunu biliyorum.ama çabaladım,araştırdım sonunda lütfetti.
ilk insan hz Ademden şimdiye kadar konuşan bütün insanların ağızlarından çıkan harfler adedince beni yaradana şükürler olsun...
Allah'a yakınlaştıkça birçok sorundan uzaklaşılacağını düşünüyorum bende
Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.
hayata renk katabildiysem ne mutlu bana
:)HER ŞEYE RAĞMEN GÜLEBİLMEK,GÜLDÜREBİLMEK CESARET İSTER :)
Dururken bıraktığınız iz noktadan ibarettir.
casablanka

Mesaj gönderen casablanka »

cesaret yazdı:
sonsuzluk yazdı:en ufak meseleleri bile kafasına takan biriydim.geçmişte bana yapılan haksızlıkları düşünüp düşünüp sinirlenir ve üzülürdüm.bütün günüm böyle düşüncelerle geçerdi.bi ara her şey bitti yapacak bişe yok kafayı yiyecem bu gidişle dediğim bi zamanda tek çaremin dini bilgiler öğrenip ibadet etmek yani Allah'a sığınmak olduğunu düşündüm.ve bu düşüncemi eyleme geçirdim.
uykum düzeldi,Allaha derdimi anlattıkça rahatladım.yalnız değildim artık,benim her halimi gören,beni anlayan,sınayan biri vardı.bunu bütün hücrelerimle hissettim bi zaman sonra.
kader meselesini araştırdım,okudum,dinledim alimlerin vaazlarını.anladm ki bu bir sınav,Allah sevdiği kuluna acizlik verirmiş ki kendini hatırlasın.'hastalar risalesi' diye küçük bi kitapçıkta öyle yazıyordu.sevindim.şükrettim halime.ağladım...
ilginç bir tesadüf! ki biraz dini mevzularda derinleştikten sonra,o ara doktorumu değiştirmeye karar verdim.yeni doktorum paxil verdi.depresyondan sonra sosyal fobim de bitti.ama bitiren ilaç değildi ilacı kullanırken iletişim kurmayı öğrenmemdi.ilaç cesaret veriyor ve konuşmakta zorluk çekmiyorsun insanlarla ama bu arada ilişki kurmayı öğrenemezsen tekrar eski haline dönüyor insan.ilaçlar,terapiler araç tır.hastayı iyileştiren Allah'tır bunu biliyorum.ama çabaladım,araştırdım sonunda lütfetti.
ilk insan hz Ademden şimdiye kadar konuşan bütün insanların ağızlarından çıkan harfler adedince beni yaradana şükürler olsun...
Allah'a yakınlaştıkça birçok sorundan uzaklaşılacağını düşünüyorum bende
ben de buna inanıyorum ama yaklaşamıyorum hiçbişrey yapamıyorum nasıl yaşıyorum ben briaz hatırlamak istiyorum.
Kullanıcı avatarı
beyaban85

Mesaj gönderen beyaban85 »

hrkese merhaba arkadaşlar;aylardır foruma girmiyordum eski arkadaşlar bilirler.islami yaşantının fobiyi yenme konusundaki katkısını bir yazımda anlatmaya çalışmıştım.sonsuzluk arkadaşım sana katılıyorum yalnız eski halimize dönme ihtimali taşıdığımızıda unutmamak lazım.etrafımdaki bazı fobililerde şöyle birşey gözlemledim;eski hallerine döner gibi olduklarında "yav bu işin islamdada çözümü yokmuş" deyip dinden uzaklaşabiliyorlar.halbuki çözüm kesinlikle ve kesinlikle ÖZGÜVEN probleminde...onun için din bize yardımcı oluyor,özellikle dediğin gibi namaz temelinde duruyorbu işin. şu da önemli ki ÖZGÜVENi eksik olan insan şeyatana dahi oyuncak oluyor.onun için güven dini tam anlamda yaşamak için bile gerekiyor.Allah yardımcımız olsun...
Kilitli