paxil bir devrim

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
wasp

Mesaj gönderen wasp »

valla paxil bende utanma kızarma sorununu geçirdi. ama sosyal ilişkilerinizi geliştirmeniz için aynı zamanda kendinizi zorlamanız gerek. ve iyi bi terapist çok yardım edicektir size. ben 3 sene kullandım. o sürenin 1-1.5 senesi terapi görsem tekrarlamazdı.

günde 1 tane alıyodum. sonradan konuştuğum bi doktor biz paxilde 3-4 e kadar çıkıyoruz başaramadığın şeyleri daha rahat yapabilmen için.

bende çok geç boşalma yapıyodu. cinsel isteksizlik fazla yoktu. ama şu an kullandığım fulsacla bu konuda sıkıntılar yaşıycakmışım gibi geliyo.
Kullanıcı avatarı
tabut

Mesaj gönderen tabut »

ben paxil kullandım 1 ay sonra hiç bir problemim kalmamıştı diyebilirim sf ile ilgili fakat cinsel hayatım ölmüştü ve devamlı uyuma isteği yüzünden bırakmaya karar verdim bıraktım 1 ay daha sfsiz yaşadım daha sonraları ilaç etkisini yitirdi ve eski haline döndü(eskisinden daha iyi diyebilirim) yani ilacı devamlı kullanmak gerekiyor
bana paxilin yaptığı yan etkileri yapmayan daha hafif bir ilaç önerin lütfen
mehmet23

Mesaj gönderen mehmet23 »

selam arkadaşlar bende paxil kullanmaya başlıyorum yarın.doktor a gittim al kullan dedi.ilk 4 gün yarım yarım sonra günde bir tane sabah kahvaltısından sonra tok karnına.
Ya herkes uyusukluk uyku gibi cinsel isteksizlik gibi yan etkilerden bahsediyor.kilo aldırıyormuş.
Bu yan etkilerin hepsi benim için bir avantaj gibime geliyor:)çok hoşuma gitti.geceleri saten uyuyamyom.uyku yapmasıgüzel yani.cinsel anlamda da çok hareketli bi hayatım var.hatta güzel bir kadına ilgisiz kalmak acaba nasıl birsey bu nasıl bir iradedir diye hep düşünüp durmusumdur.yani cinsel istekte azalma yapması da benim için güzel gibi.
aynı zamanda kilo aldırıyormuş.ben kilo almak için vücut geliştirici ilaçlar kullanıp body yapan biriyim saten.bu da benim için iyi.

yani bir de arkadaşlar gece gündüz adrenalin le kalp çarpıntısıyla gergin asık sürekli diken üstünde olan,bir sunum bir seminer vermemiz gerektiğinde (öğretmenim)günler öncesinden tedirgin olan sevdiği kızın oturduğu masaya gidip güler yüzle "merhabalar naber" diyemeyen,toplum içinde kahkaha atmak nedir unutmuş,ilgi odağı olduğunda bir domatesten farkı kalmayan benim gibi bir insan için bu yan etkiler resmen bir hiç.
su kadarını söylüyorum cinsel isteksizlik evlilik hayatında sıkıntı yapar sadece (Allah muhafaza(yemeyenin malını yerler.) ).tamam biraz uygun bir örnek olmadı ama.eğer bu olay sıkıntı oluşturmazsa ölene kadar kullanırım diye düşünüyorum.
ama tabi bir müddet sonra bu ilaçları kullanmak ilaca bağımlı yaşamak da bize huzursuzluk verecektir.neden diğer insanla gibi değilim demeye başlayacağız.fakat benim istediğim su günlerde tek bişey var baba yarını düşünmeden o anını yaşayan bir sosyal aktiviteden çıktıkdan sonra bi diğerinin stresine daha başlamadan girmekten kurtulayım da Allah var yukarda kerimdir.yardımcı olur inşaallah.
Tüm kardeşlerime Allah tan acil şifalar diliyorum.bitmeyecek olsa bile minimuma indirip bizi çok rahatsız etmeyecek hale getirmemiz dileğiyle....
Kullanıcı avatarı
s.s.s.s

Mesaj gönderen s.s.s.s »

Ben de günde 3 tane hala paxil içiyorum, zeldox da içiyorum aynı zamanda.. Hangisi daha etkili oldu bilemiyorum ama benim ağır dönemlerimin geçmesi 5 ayı buldu.Şu an için hayata karşı olumluyum en azından :)
IRMAK_

Re: paxil bir devrim

Mesaj gönderen IRMAK_ »

paxil 3. günümdeyim,uyku yapıyo,kimisine uykusuzluk yapıyomuş,görüşleriniz alabilirim...
sanki biraz iştahmı açıyo ne ?[smilie=dash2.gif]
İŞTE ÖYLE BİR KESİT...
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

Kesinlikle 'Paxil bir devrim' arkadaşlar, en azından benim açımdan böyle. Paxil beni daha 2. günde hayata döndürdü, neredeyse 8 aydır ağır depresyondaydım tabi bunun yanında sf ve diğer husumetler de cabası. İnanılmaz birşeydi hani grip olursun da tylolhot gibi şeyler içersin ertesi gün birşeyin kalmaz ya aynen öyle bir anda kesip attı bende ki çökkünlük halini.Enteresandır ruhum da bir özgürlük hissi oluştu,neşelendim espriler yapmaya, insanlarla iyi muhabbetler etmeye başladım. Bunun yanında kalabalık ortamlarda adrenalin yükselip kızarsam dahi bu beni rahatsız etmedi, ruhumda bir sıkıntı duymadım, sonradan bu otomatik kızarma mekanizmasını da halletim. Artık kızarmak yerine beynimi çalıştırıp düşünebiliyorum. En önemlisi artık iplerin benim elimde olduğunu hissedebiliyorum, 3. haftadayım bakalım hayırlısı..

Yan etki konusunda ki olumsuz görüşlere katılmıyorum ben de aynı yan etkileri yaşadım; uyku, cinsel zayıflık, iştah artması gibi. Bence bu yan etkiler bizim vücudumuzun ihtiyacı olan şeyler, bunlar vucudumuzun dinlenmesi kendini toparlaması için gerekli.

Benden size tavsiye ilac kullansanızda kullanmasanızda kesinlikle iyi uyumaya özen gösterin, yeme içmenize de dikkat edin, buraya dikkat 'cinsel objelerle' çok fazla ilgilenmeyin, kesinlikle mastürbasyon yapmayın, doğalına bırakın, bedeninize fazla yüklenip eziyet etmeyin. Bunları yaparsanız çok daha sağlıklı olacağınıza imzamı atarım.
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

Forumda ilaç muhabbetini minimuma indirmek için çaba harcıyoruz forum yönetimi olarak..

fakat burda susamıcam. evet paxil gerçekten bi devrim. sf, okb ve depresyon üzerinde çok etkili. 3-4 ay oldu doktor tavsiyesi ile kullanıyorum. Pozitif etkilerini hissetmemek mümkün değil..negatif yan etkileri ise baya ağırdır, bi süre sonra bu yan etkiler kalkıcaktır. kimi bünyelerde çok ağır ters etkilerle karşılaşılabiliyor. Kesinlikle bi uzman doktor tarafından yazılmalı...
..............Resim.................~~Resim
IRMAK_

Mesaj gönderen IRMAK_ »

tamam patron,neylersinki ilaçlar diye başlık var,o sebeble yazdıydım [smilie=derisive.gif]
İŞTE ÖYLE BİR KESİT...
Kullanıcı avatarı
pnkrs_2010

Mesaj gönderen pnkrs_2010 »

ben daha önce prozac içmiştim 1 aya yakın.başlarda aşırı mide bulantısı yaptı.uykusuzluk yaptı.en hafifi prozac diye duymuştm aslında.ama paxili denicem.doktora gitmem imkansız ailmein durumdan haberi yok söyleyemem de.o yüzden şimdilik doktora gitmeden kullancmreçetesiz satılıyor sanıyorum???
HAYATI BIRAKIP TABAĞINDA
BOŞVER Mİ DİYORSUN
KANASIN
Kullanıcı avatarı
istanb_lue

Mesaj gönderen istanb_lue »

Şimdi saydım Paxil den tam 17 tane içmişim başlayalıda o kadar olmuş..
4-5 gundur kendimi iyi hissediyorum inşallah dahada iyiye gideceğimi düşünüyorum..
Allah buyuk devamı gelecektir diye umuyorum.
Bir kaç sefer kendimi deneme şansım oldu kasılacagımı sanacagım yerlerde rahat davrandım.. Vucut kimyam değişmedi ,beynimde o tuhaf sıcaklık oluşmadı ve bende dolayısıyla konsantrasyonumu bozup bunlara takılmadım : )
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

istanb_lue yazdı:Şimdi saydım Paxil den tam 17 tane içmişim başlayalıda o kadar olmuş..
4-5 gundur kendimi iyi hissediyorum inşallah dahada iyiye gideceğimi düşünüyorum..
Bir kaç sefer kendimi deneme şansım oldu kasılacagımı sanacagım yerlerde rahat davrandım.. Vucut kimyam değişmedi ,beynimde o tuhaf sıcaklık oluşmadı ve bende dolayısıyla konsantrasyonumu bozup bunlara takılmadım : )
Benden sana tavsiye içtiğin hapları sayma henüz ilacı test için çok erken, böyle devam et ilacı bir gün bile olsun aksatma birkaç ay içinde büyük değişiklikler yaşıycaksın ;)
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
Kullanıcı avatarı
istanb_lue

Bornfobik yazdı:
istanb_lue yazdı:Şimdi saydım Paxil den tam 17 tane içmişim başlayalıda o kadar olmuş..
Benden sana tavsiye içtiğin hapları sayma henüz ilacı test için çok erken, böyle devam et ilacı bir gün bile olsun aksatma birkaç ay içinde büyük değişiklikler yaşıycaksın ;)
Aslında saymak adedim değilde haftaya randevum oldugu için ilacı yazdırıp yazdırmamak arasında kaldım o yuzden bir sayayım bakakayım kaç tane aldım kaç tane kaldı gibisinden bakmıştım..
Bir kaç ay geçsin bakalım kendimi iyi hissediyorsam zaten ilacı bırakmak için acele etmem iyice emin olmadan..
Guzel bir gün geçirdim..
Kullanıcı avatarı
istanb_lue

Hayatım anlamlı hale gelmeye başladı şükürler olsun..
Kullanıcı avatarı
istanb_lue

Gelişmelere Burdan Devam Edecegim : )
Kullanıcı avatarı
istanb_lue

Aşırı gevezelik yapmaya başladım millete işyerinde illallah geldi özellikle bugun : )
Kilitli