İstanbul'da Psikiyatrist Dr.İbrahim BİLGEN

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Re: İstanbul'da Psikiyatrist Dr.İbrahim BİLGEN

Mesaj gönderen nazlı2005 »

Tabi ki beyin kimyasında bazı hormonların gereğinden az veya çok olması durumları kişilerin yaşamlarını zora sokar.Bu eksikliğin veya fazlalığın ilaçlarla takviyesi de ömür boyu gerekebilir. Sonuçta tek tip insan yok. İnsanlarda çok farklı genetik varyasyonlar var. Kişi beyin kimyasındaki dengesiz durumu düzenleyen doğru ilacı bulduğunda (ki bu gerçekten zor bir süreç) tabi ki yaşam kalitesini arttırmak için belki ömür boyu o ilacı kullanacak.
Çözüme ulaşabilmek için kişi öncelikle kendini yapısını tanımalı. Ailesine bakmalı (genetik durumlar için), araştırmalı, okumalı ve doğru doktora ulaşmalı. Bu konuda yapılan NLP,EFT,hipnoz... vb hiçbir alternatif tedavi yöntemine inanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Geçen gün Dr.İbrahim Bilgen'e tekrar gittim ve bana yetişkin dikkat eksikliği testi uyguladı. Test uygulaması sırasında sonucu tahmin ettim zaten. Çünkü 3.sayfadan sonra sayılar ve harflere bakarken iyice zorlanmaya başladım. Konsantre olmak, doğru sayı çiftlerini veya harf kümelerini bulmak benim için zordu gerçekten. Sonuçta yüksek düzeyde dikkat eksikliği çıktı. Şaşırmadım. Okul hayatımda da dersleri bir noktadan sonra dinleyemezdim. Dikkatim dağılır yanımdaki ile konuşmaya veya kitabı karalamaya, tarihi kahramanlara bıyık,gözlük,sakal çizmeye başlardım. Akademik başarısızlık kaçınılmaz oluyor durum böyle olunca. Akademik Başarı=Dikkat ve Sabır çünkü. İkiside bende yok malesef.
var

Mesaj gönderen var »

nazlı2005 yazdı:Geçen gün Dr.İbrahim Bilgen'e tekrar gittim ve bana yetişkin dikkat eksikliği testi uyguladı. Test uygulaması sırasında sonucu tahmin ettim zaten. Çünkü 3.sayfadan sonra sayılar ve harflere bakarken iyice zorlanmaya başladım. Konsantre olmak, doğru sayı çiftlerini veya harf kümelerini bulmak benim için zordu gerçekten. Sonuçta yüksek düzeyde dikkat eksikliği çıktı. Şaşırmadım. Okul hayatımda da dersleri bir noktadan sonra dinleyemezdim. Dikkatim dağılır yanımdaki ile konuşmaya veya kitabı karalamaya, tarihi kahramanlara bıyık,gözlük,sakal çizmeye başlardım. Akademik başarısızlık kaçınılmaz oluyor durum böyle olunca. Akademik Başarı=Dikkat ve Sabır çünkü. İkiside bende yok malesef.
İyi de tarihi kahramanlarda zaten bıyık sakal eksik olmazdı. O zamanın modası işte...
Ben de karalardım. Ama yanımdaki derste, benimle konuşmaya çalışırsa ona uymazdım. Zaten çok sinir olurum bu duruma. Zaten eksik olan dikkatimi iyice dağıtmış oluyorlar.
var

Mesaj gönderen var »

Peki nasıl bir test bu? Hangi aşamaları var? Sadece soru cevap şeklinde mi yoksa okuma veya görsel, işitsel aşamaları da var mı? Bu testin ismi ne, DEHB diye bilinen test mi yoksa başka bir şey mi?
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

var yazdı:Peki nasıl bir test bu? Hangi aşamaları var? Sadece soru cevap şeklinde mi yoksa okuma veya görsel, işitsel aşamaları da var mı? Bu testin ismi ne, DEHB diye bilinen test mi yoksa başka bir şey mi?
12-13 sayfalık bir testti yanlış hatırlamıyorsam. Dikkat etmemişim:)) Her sayfada harf veya sayı dizileri var. Her satırda aynı olan sayıları yuvarlak içine alıyorsun ve her sayfada süre tutuluyor (1 dakikaydı sanırım)
Sayılar gittikçe zorlaşıyor. 49758-47859-45798-49785-48579-45987-47859 gibi mesela. 2. ve 7. sayılar aynı, hemen yuvarlak içine alıyorsun. Sayılar gittikçe büyüyor ve artık sayfadaki sayıları hiç ayırt edememeye başlıyorsun.Tüm sayılar aynı gibi görünüyor.
Veya başka sayfada büyük harf küçük harfleri yazmışlar. Aa-Zz-Mm-Ea-Gg-Ss-Ae-Ee-Mn-Nn-Db-Bb-Bd-Üö-Öo...gibi.Tüm sayfa dolu ve hızlı bir şekilde doğru olan çiftleri yuvarlak içine alman gerekiyor. İşitsel bir uygulama yoktu.
Bu testin hiperaktivite ile ilgisi yok. Hiperaktivite için test uygulanmıyor bildiğim kadarı ile. Doktorun hasta ile görüşmesi,gözlemleri, hastanın hikayesini dinlemesi,soru cevap ile hiperaktivite teşhisi konabiliyor.
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

İnternette Yaprak Psikiyatri olarak ararsanız açılan sitede Dr. İbrahim Bilgen'in katıldığı Doktorum programı videoları ve başka katıldığı programların videoları var. Mutlaka izleyin. Ayrıca kendisi de önümüzdeki günlerde İclal Aydın'ın programına katılacağını ve "kaygı bozukluklarını"konuşacaklarını söylemişti.
Kullanıcı avatarı
ayça

Mesaj gönderen ayça »

nazlı, muayene ücreti ne kadar ibrahim bilgenin?
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

maddi durumu iyi olmayan arkdaşlar beni bulsun, ancak alternatifim yok, Uzman psikiyatr Ahmet Koyuncu var. Maddi durumunuza göre, gerekirse ücretsiz tedavi olabilirsiniz..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

İbrahim Bilgen'in muayne ücreti 300 TL.
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

İnanmıyorum ya, İbrahim Bilgen şu anda Doktorum programında Panik Atak konusunu anlatıyor. Merak edenler hemen açsın Doktorumu.
var

Mesaj gönderen var »

Belki numara yapıyordur.
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

var yazdı:Belki numara yapıyordur.
Ne numarası? Anlamadım???
Bu sabah Doktorum programını açtım ve Dr.İbrahim Bilgen programdaydı panik atak ve kaygı bozukluğunu anlatıyordu. Canlı yayın üstelik. Programı sonuna kadar da izledim. Herkesin izlemesini tavsiye ederim.
var

Mesaj gönderen var »

"İnanmıyorum ya,..." dediğin için öyle söylemiştim.
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

var yazdı:"İnanmıyorum ya,..." dediğin için öyle söylemiştim.
[smilie=derisive.gif] VAR beyin esprileri hemen anlaşılmaz
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

tonyukuk yazdı:
var yazdı:"İnanmıyorum ya,..." dediğin için öyle söylemiştim.
[smilie=derisive.gif] VAR beyin esprileri hemen anlaşılmaz
Hımm.Öğrenmiş olduk teşekkürler:)