Fulsac kullanan var mı?

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
KAYIP

Fulsac kullanan var mı?

Mesaj gönderen KAYIP »

Sosyal fobi şikayetiyle doktora gittim. 35 yıllık hayatıma bakınca böyle bir rahatsızlığımın olabileceği ihtimaliyle doktora gittim. Doktor da tüm anlattıklarıma dayanarak SF teşhisi koydu ve Fulsac ismli bir ilaç önerdi. Yaklaşık iki aydır fulsac isimli ilaç kullanıyorum. Bir ay kullandıktan sonra herhangi bir etkisini görmediğimi belirtmem üzerine doktor günlük ilaç sayısını ikiye çıkardı. Şu anda tek farkettiğim şey tanıdıklarla karşılaşınca eskisine nazaran daha fazla konuşmam. Konuşmaya başladım mı kendimi tutamıyorum Bir de eskisine nazaran daha sabırlıyım gibime geliyor Sanki her şey eskiye nazaran daha kolay hallolur diye düşünüyorum. Suratıma bağırıp çağırsanız bile gülüp geçerim. Bunun dışında pek de bir etki hissetmedim. Acaba aranızda bu ilaçtan kullanan var mı, Varsa etkileri ne oldu. Eski utangaçlığından, mahcubiyetinden kurtulan var mı. Doğrusu eskiye nazaran kendimi daha iyi hissetsem de kesin olarak bu hastalığı tedavi edeceğine ilişkin pek ümitli değilim.Ne dersiniz?
Kullanıcı avatarı
YALNIZADAM
İletişim:

Mesaj gönderen YALNIZADAM »

FULSAC= PROZAC

bunu da belirtelim ki, kullanan çıkar belki...
"en iyilerimizin sonu genellikle
kendi ellerinden olur,
sırf uzaklaşmak için.
ve geride kalanlar,
birinin onlardan
uzaklaşmayı neden isteyebileceğini
bir türlü tam olarak anlayamazlar.."

BUKOVSKİ
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

Zedprex=Prozac aynı zamanda, değil mi :?:
Kullanıcı avatarı
YALNIZADAM
İletişim:

Mesaj gönderen YALNIZADAM »

evet, Prozac= Fulsac=Zedprex=Depreks

bir çok muadili var bu ilacın. ama orjinaliyle muadillerinin farkı var mı bilmiyorum. eğer fark olmasa Prozac ilacı piyasada tutunamazdı ki. İnsan neden pahalısını alsın ucuzu varken?
"en iyilerimizin sonu genellikle
kendi ellerinden olur,
sırf uzaklaşmak için.
ve geride kalanlar,
birinin onlardan
uzaklaşmayı neden isteyebileceğini
bir türlü tam olarak anlayamazlar.."

BUKOVSKİ
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

YALNIZADAM yazdı:evet, Prozac= Fulsac=Zedprex=Depreks

bir çok muadili var bu ilacın. ama orjinaliyle muadillerinin farkı var mı bilmiyorum. eğer fark olmasa Prozac ilacı piyasada tutunamazdı ki. İnsan neden pahalısını alsın ucuzu varken?

Bunu şöyle açıklamışlardı yeni bir ilaç piyasaya çıktığında ilacın asıl adından (formül adından) başka bir ad ile çıkıyor örneğin Rivotril'in adıl adı Clonazepam. Sonra 15 yıl sonra diğer firmalar aynı ilacı farklı ad altında satma hakkına sahip oluyorlar. Şahsen pahalı versiyonları hiç denemedim hem zedprex, lustral ve seroxat aldım ama fark olduğunu sanmıyorum. (kesin olarak bilmemekle beraber)
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

aurelia yazdı:

Bunu şöyle açıklamışlardı yeni bir ilaç piyasaya çıktığında ilacın asıl adından (formül adından) başka bir ad ile çıkıyor örneğin Rivotril'in adıl adı Clonazepam. Sonra 15 yıl sonra diğer firmalar aynı ilacı farklı ad altında satma hakkına sahip oluyorlar. Şahsen pahalı versiyonları hiç denemedim hem zedprex, lustral ve seroxat aldım ama fark olduğunu sanmıyorum. (kesin olarak bilmemekle beraber)
rivotrilin asil adi clonazepam degil... clonazepam ilacin icinde kullanilan etken maddenin adi, rivotril ise ilacin adi... lustral ve seroxat ayni degil lustralin etken maddesi sertralin, seroxatin etken maddesi paroxetin...
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

deagolbrandybuck yazdı:
aurelia yazdı:

rivotrilin asil adi clonazepam degil... clonazepam ilacin icinde kullanilan etken maddenin adi, rivotril ise ilacin adi... lustral ve seroxat ayni degil lustralin etken maddesi sertralin, seroxatin etken maddesi paroxetin...

ahanna rivotril'in formül adı derken yanlış yazdığımı sezinlemiştim zaten
ben seni denemek için öyle yazdım :shock:
Lustral-Seroxat hk.:
Yapma yaaa lustral seroxat aynı değilmiş... ben onları muadil ilaçlar diye yanyana yazdım... Lustral Zoloft'un muadili Seroxat da Paxil'in bunları bilmeyen mi kaldı almiim ayaamın altında hade hadi ikile bakiim :P
mustafa de

Mesaj gönderen mustafa de »

bence sf'de önerilen ilçların ticari amaçlı olabileceği, bizlerde bir soru işareti olmalıdır. sf tedavisinde etkisi kanıtlanmış kesin bir ilaç yok. bence ilaçların tek ve en büyük faydası sf'den kurtulmanın mümkün olduğunu göstermesidir. yan etkileri dışında rahatlattığının tam aksine aksiyete yapar.inanmak ve güvenmekle ilgili
mustafa de

Mesaj gönderen mustafa de »

uzun süreli kullanılan ilaçlar olduğu için daha çok ilgi görürler. bu ilaçlar üzerinde daha çok çalışmalar yapılır
koray_11

fulsac

Mesaj gönderen koray_11 »

arkadaşlar ben iki sene önce bir rahatsızlıktan dolayı doktora gitmiştim. doktor stresli olduğumu söyleyip bana bu ilacı verdi. gerçi ben o zamanlar sf nedir ben öylemiyim bilmiyordum. ilaç biraz sersemletici etki yaptı. devamlı esnetiyordu. beyinden bir hormon salgılattığı için insanı rahat nutlu hissettiriyor. yalnız ilacı bırakınca herşey eski haline döndü tabii.tam bilmiyorum ama zepridin iyi olduğunu söylüyorlar.
Kullanıcı avatarı
KAYIP

Mesaj gönderen KAYIP »

Bu ilacı (fulsac) ilk yuttuğumda hiç bir şey olmamıştı, 1-2 ay sonra oldukça geveze yaptı Ancak SF ye bir faydası olmadı kanaatindeyim. Geçenlerde ilkokula yeni başlayan kızım için okula veli toplantısına gittim. O kadar geveze olmama rağmen kalkıp tek bir cümle konuşamadım. Oysa herkes çocuğu için ucundan kenarından bir takım öneriler getiriyor, görüşlerini söylüyordu. Sonlara doğru "gidip öğretmeninden bizim kızın durumunu bir sorayım dedim, Öğretmenin etrafında 4-5 kişi vardı. Baktı öğretmen bir şey soracam soramıyorum, ben sormadan kendisi anlattı bizim kızın durumunu. Eee, o zaman bu ilacın faydası oldumu SF'ye şimdi? :(
global

Mesaj gönderen global »

Ya okudukça ilaçlar da doktorlar da hepsi bizi uyutuyor. Anlıyorum....
global

Mesaj gönderen global »

Çoğu...
Kullanıcı avatarı
KAYIP

Mesaj gönderen KAYIP »

En başta Fulsac=prozac olduğunu bilmiyordum. Doktor bana prozac yazsaydı, adını duyduğumda moralim bozulur belki de kullanmazdım. Fulsac, bi bu yönden bi de daha ucuz olduğundan dolayı iyi oldu. Neyse, 3 aydır kullanıyorum. Doğrusu yıllardır olmadığım kadar mutluyum. Hani, toplum içerisinde gene konuşamasam da veya SF'nin birtakım etkilerini hala hissetsem de mutluyum. Ben böyle bir mutluluğu yalnızca alkol alınca hissediyordum. Tabi bir kaç saatliğine ancak mutlu oluyordum. Şimdi ise hep mutlu hissediyorum kendimi, mutlu ve huzurlu. İnsan mutlu ve huzurluysa SF'li olmuş, kanserli olmuş, aids'li olmuş üzerinde durmuyor. Ve ben eğer 3-4 yıl önce bu ilacı keşfetseydim veya o zaman bir doktora gitseydim ve bu ilacı kulanmamı önrseydi, muhtemelen daha iyi olacaktı. Düşünsenize önemli bir üniversitede yüksek lisans kazanıyorsunuz, hocayı görmeye utandığınızdan dolayı yüksek lisansı bırakıyorsunuz. Dahası da var. Aynı rahatsızlıktan dolayı herkesin gıpta ederek baktığı bir mesleği bırakıyorsunuz. (Aylık 3,5 milyar yerine 1.5 milyara razı oluyorsunuz). Şimdi ise o kadar değişik ki, evet bu ilacı kullanıyorum ve kendimi Cem Yılmaz gibi hissediyorum. Yani istersem insanları gülmekten yerlere yıkabiliyorum. Bu bir marifet mi? Hayır. Ama ben kendimi mutlu hissettikten sonra insanların benim hakkımda ne düşündüğü çok önemli değil. Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın, bu ilaçlar kesinlikle doktor kontrolünde kullanılmalı, bana iyi geldi diye herkese iyi gelecek diye bir şey yok. Doktor durumumun eskiye nazaran çok iyi olduğunusöyledi. Hatta doktora dedim ki: "hocam açık söyleyim eğer siz bu ilacı kesseniz bile ben kullanmaya devam edeceğim, çünkü kenidimi iyi hissediyorum" Doktor güldü, ilaca devam etmemi söyledi. 2 ay sonra randevum var. Ha bir de Tranco-Buscas (heralde doğru yazıyorumdur) isimli bir ilaç daha kullanıyorum, neye faydası var onu anlayamadım. Doktor "bu da kaygı giderici" dedi. Neyse netice olarak açık söyleyim, bu ilaç (fulsac) eğer bende bağımlılık yapacaksa veya yapmışsa yapsın anasını satayım. Mutluyum ve alkol kullanmıyorum. O zaman sonuna kadar kullanırım. nnnokadar!!
Kullanıcı avatarı
kutarınbeni

Mesaj gönderen kutarınbeni »

Ben bu ilacı aldım 3 gün içtim aynı zaman da 3 gün boyunca kılavuzdaki yan etkileri düşündüm ve bıraktım...yan etkisi warmı bu ilacın(fulsac)(17 yaşındayım daha)
"KURTARIN BENİ"
Kilitli