dideral

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
boromir

dideral

Mesaj gönderen boromir »

su aralar sosyal ortamlara gireceğim zamanlarda dideral kullanıyorum...ilacı kullandığım zamanlar kalp atışım hemen hemen hiç olmuyor ancak yinede ellerimde titreme, yüz kızarması, terleme gibi anksiyeteler oluyor malesef...tabi ilacın faydasını yadsıyamam...uzun bir süreçten beri kalbimin bu kadar rahat, sakin çalıştığını hatırlamıyorum...bunuda diderale borçluyum...

kalbimin rahat calışmasının sebebini biliyorum, "vücut kimyamın dışarıdan aldığım biir hapla değişmesi tabiki de..."

yani, aslında bu ilaç sayesinde vücudum normal calışmıyor, anormal çalışıyor. Benim için asıl normal ve doğal olanı aşırı derecede heyecan hali aslında!!!! İrademin yaptığı bir şey yok....kalbimin ve irademin tembelleşmesinden korkuyorum :D her heyecana bir hap...

Daha öncede dediğim gibi; ben normalde ilaca karşıyım ama dideralin ismini ilk buradan duymuştum ve bir denemek istedim...şu kısa vade de olumlu sonuç alsamda uzun vade de zararı olacaını düşünüyorm...neyse öyle işte...paylaşmak istedim....

BENLİĞİNİZİ, İRADENİZİ, DUYULARINIZI KONTROL EDEBİLMENİZ DİLEĞİYLE....
HERKESE SAYGILAR, SEVGİLER
galder

Mesaj gönderen galder »

dideralin kullanım dozlarını yazarmısın.bide aç karnınamı tok karnınamı?
Kullanıcı avatarı
LOVE ME
İletişim:

Mesaj gönderen LOVE ME »

Boromir, ilaçı umarım bir doktor kontrolünde kullanıyorsundur!!!
HEY EVERYONE, I'M A BOY WHO'S 24 YEARS OLD.

Admin YOK: Sen kimsin?
Co. Admin LOVE ME: Bilmem!
sedat

Mesaj gönderen sedat »

love.me yazdı:Boromir, ilaçı umarım bir doktor kontrolünde kullanıyorsundur!!!
arkadaşım doktor kontrolünde olsa ne olur ki sanki...gidiyorsun adam şunu kullan diyor 5 dk kada...ne başka ilaç alıp almadığını soruyor nede bi tavsiye...bir ay sonra geliyorsun..o olmadı şunu kullan o zaman diyor..yine aynı teraneler...eee ne farketti doktorun doktorluğu...haa özel muayenehanesine gitsen o ayrı tabi..ama herkeste o kadar para varmı acaba...boşver gerçi, fakirler ölsede olur,onlar içinn tın...
hani hatırlarmısın doğduğun anı
sen ağlar idin,gülerdi alem..
öyle bir ömür geçirki,olsun
mevtin sana hande,halka matem....

ve yangın havasında yağar benim karım
serseri yağmurlar altında adına ıslanıyor
saçlarım...
adına ıslanacak saçlarım...
Kullanıcı avatarı
magnum

Mesaj gönderen magnum »

sedat,bu konuda sana katılmıyorum.En azından tüm doktorlar için böyle düşünüyor olmana.Belki bahsettiğin gibi olan dr'lar vardır ama istisnalar kaideyi bozmaz.....
sedat

Mesaj gönderen sedat »

ya elbette tüm doktorlar için böyle düşünülemez..ama genel olarak böyle diyebilirim..yoksa sırf iyilik için,haftanın bazı günleri ücretsiz muayene edenleride biliyorum..evet istisnalar kaideyi bozmaz..bu iyi doktorlar kötüleri iyi göstermez...bence tabi...
hani hatırlarmısın doğduğun anı
sen ağlar idin,gülerdi alem..
öyle bir ömür geçirki,olsun
mevtin sana hande,halka matem....

ve yangın havasında yağar benim karım
serseri yağmurlar altında adına ıslanıyor
saçlarım...
adına ıslanacak saçlarım...
Kullanıcı avatarı
boromir

Mesaj gönderen boromir »

dideral reçetesiz kullanılan bi ilaç arkadaşlar....bende bu forumdan öğrenmiştim zaten diderali...ilacı kullanıncakalp atışınız yavaşlıyor bi süre için... tansiyon ve de bazı psikolojik hastalıklarda kullanılan bi ilaç...

bazı önemli ( sunum, randevu) olaylardan önce bir ya da en cok 2 tane atıyorum ben...

saygılar, sevgiler.....
Kullanıcı avatarı
nfS-F

Mesaj gönderen nfS-F »

dideralı aldım günde 80 mg la başlayın yazıyor siz nasıl başladınız..bir de kullanım şeklinde tok karnamı aç karnamı alıncağı yazmıor..bu ilacı sabah akşam almıosunuz herhalde dışarı çıkcağınız zaman ve anksiyete hissettiğiniz durumlarda alıosunuz deilmi ?
sen kendine güvendiğin kadar SENSİN
Kullanıcı avatarı
nfS-F

Mesaj gönderen nfS-F »

ya kıvranıorum burda işin artık son raddesine gelmiş bi insana yardım etcek sorduğu soruya cevap vercek yokmu ?
sen kendine güvendiğin kadar SENSİN
Kullanıcı avatarı
LOVE ME
İletişim:

Mesaj gönderen LOVE ME »

Önerim, bir eczacıya telefon etmen. Onlar sana yardımcı olacaklardır.
Rastgenel bir eczacıyı ara. İnternetten telini bul. Ara ve sor.
Ben merak ettiğim ilaçları böyle öğreniyorum. Tüm eczacılar bu konuda
yardımcı oluyorlar. Yani bilgi veriyorlar. :D
HEY EVERYONE, I'M A BOY WHO'S 24 YEARS OLD.

Admin YOK: Sen kimsin?
Co. Admin LOVE ME: Bilmem!
Kullanıcı avatarı
boromir

Mesaj gönderen boromir »

nfs-f, ilaç tok karna kullanılılan bir ilaç...benim eczacım öyle söyledi....ama bu önemsiz bir konu bence....

son derece kötü olma durumundayım diye yazmışsın ya asıl önemli olan mevzu bence bu arkadaşım...affına sığınırak sana bi kaç şey söeylemek istiyorum...

hiç bir ilaç senin kendi duygularının önüne geçemez...bence bunu bil ve de ona göre hareket et...bu söylediğim ilaç senin kalp atışını yavaşlatacak sadece ama duyguların yinede aynı kalacak...

bende iyi bir durumda değilim şu aralar....yine anksiyetelerim sıklıkla hortlamaya başladı...şunu kendime felsefe edindim ama uzun bir zamandır "asla kaçmak yok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

ne olursa olsun kaçma, salak saçma durumlara da düşsen kaçma...bu yaşadığın dünyayı ve de toplumu çevrende gördüğün o ap...l insanlara bırakma derim ben!!!

daha önece de yazmıştım kendimle ilgili aldığım karaları bu foruma ama tekrar etmek isterim " bu hastalıkla yaşamayı öğrenceksin!!!!!!!!!!!! artı; bunu öğrenebilmenin en güzel yoluda -ne olursa olsun kaçmayacaksın-

saygılar, sevgiler ve de acil şifalar....
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

boromir haklısın..kaçarak bir yere varılmıyor..ne zaman ki üstüne gitmeye başladım işte o zama başardım sf denen ucubeyi yok etmeyi..
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

..LaViNYa.. yazdı:boromir haklısın..kaçarak bir yere varılmıyor..ne zaman ki üstüne gitmeye başladım işte o zama başardım sf denen ucubeyi yok etmeyi..
Kesinlikleee!!

Söylediğim gibi...

Kasırgadan kaçmak yerine, Kaırganın üstüne gitmek... ;)
DCC
Kullanıcı avatarı
sosyofobik

Mesaj gönderen sosyofobik »

valla ben sosyal ortama girmeden yarım saat önce alıyorum.
bana faydası var bu ilacın.
psikolojik veya fizyoljik bilmiyorum ama yüzüm daha az kızarıyor.
(çok az farkettiriyor özellikle normal konuşmalarda kızarmayı azaltıyor)
vücudum çok nadir titrer bunu içince hiç titremiyor.
konuşurken daha rahat konuşuyorum.

tabiki her insanda bu etkiyi vermeyebilir.
ben bu ilacı aldım hemen ilacın yarısını çöpe attım yer kaplamasın diye.
kalan yarısıda kutusunuda atıp kitapların arasına saklamıştım. :lol:

lazım olunca tek tek atıyordum.
3..4 ay oldu ilacu kullanalı yarısı bugün bitti. :D
bi ara tekrar alıcam ucuz zaten.
Kullanıcı avatarı
empty

Mesaj gönderen empty »

birde bunu deniyelim
onlara göre ben, bana göre onlar deli...
Kilitli