profesyonel ne demek & alternatifler neler?

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Kullanıcı avatarı
fetret
İletişim:

profesyonel ne demek & alternatifler neler?

Mesaj gönderen fetret »

psikolog veya psikiyatrist yerine 'profesyonel' kelimesini kullanıyorum. bu terimle kastettiğim şey, bir ücret karşılığında bir süre için tıbbi/psikolojik/spiritüal yardımda bulunan... profesyoneller doktor, psikolog ve psikiyatristlerden ibaret değil. psikolojik danışman, kişisel gelişimci, hipnotist, diestisyen, büyücü, rahip ve NLP, EFT, akapunktur, reiki, meditasyon, yoga, auraterapi, hacamat, masaj, aromaterapi, bioenerji, refleksoloji uygulayıcısı gibi ünvanlar da profesyonel tanımına dahil edilebilir.

sf'yi yenmede profesyonel yardımdan çok kendine yardıma inandığımı bir kere daha belirterek, profesyonel yardım girişiminde bulunmak isteyenlere -tedavi yetkisi ortodoks tıbbın egemenliğinde gibi görünse de- diğer profesyonellerin bazılarının sf için yardımcı veya alternatif çözüm olabileceklerini hatırlatmak istiyorum.
Kullanıcı avatarı
gul_yabanii

Mesaj gönderen gul_yabanii »

nefret ediyorum herşeydenn.... ölmekk bütünn sorunların çözümü değilmii :cry:
Kullanıcı avatarı
gul_yabanii

Mesaj gönderen gul_yabanii »

gul_yabanii yazdı:nefret ediyorum herşeydenn.... ölmekk bütünn sorunların çözümü değilmii :cry:
gerçi ona bile cesaretim yokk
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

ölmek bütün sorunların çözümü değil sadece mücadeleden kaçmaktır...
Kullanıcı avatarı
elifmavi1985

Mesaj gönderen elifmavi1985 »

gul_yabanii yazdı:
gul_yabanii yazdı:nefret ediyorum herşeydenn.... ölmekk bütünn sorunların çözümü değilmii :cry:
böle konuşma ölmek kaçmaktır bence sabret biraz herşeyin hayatında düzeleceğini düşün ya şöle düşünsene hayatta herkes insan ve bizden daha beter sorunlu olan insanlar var birde onları düşün bizim sorunumuzda psikolojikama çözümsüz deilsin böle düşün hayat gelip geçiyo işte mesala bir işte çalışıyomusun çalışmıyosan bir işte çalış oyalar seni kafanı dağıtırsın okeymi.
Kullanıcı avatarı
YALNIZADAM
İletişim:

Mesaj gönderen YALNIZADAM »

misafir yazdı:ölmek bütün sorunların çözümü değil sadece mücadeleden kaçmaktır...
yangını söndüremediğinde kaçmaz mısın? bu kadar korkak olmasam, çoktan ölmüştüm, kendi ellerimle çekmiştim ipimi. keşke de öyle olsaydı...
"en iyilerimizin sonu genellikle
kendi ellerinden olur,
sırf uzaklaşmak için.
ve geride kalanlar,
birinin onlardan
uzaklaşmayı neden isteyebileceğini
bir türlü tam olarak anlayamazlar.."

BUKOVSKİ
Kullanıcı avatarı
Unholy

Mesaj gönderen Unholy »

öncelikle herkese merhaba yeni kayıt oldum. öncelikle, aynı şekilde ölmeyi düşündügüm ve nette etkili bir uyku ilacı ararken buldugum bu siteye ve içindeki herkese teşekkür etmek istiyorum.. direkten dönmeme neden oldukları için.

verilen örnek yanlış olunca cevapta bir o kadar yanlış oluyor. yangınla yapabileceginiz mücadele fiziksel bir mücadeledir. ya söndürürsün yada patlıcanlı kebabı gibi kızarıp mortu çekersin. eger sosyal fobiden kaçmak niyetiyle arkadaşın kafasında ölme istegi oluştuysa bu psikolojik bir mücadeleden geçer ve yangınla kıyaslanması haliyle yanlış olur. daha dk 1 gol 1 yeni gelipte bir halt biliyor gibi ahkam kesiyormuş izleniminide vermek istemiyorum. neyse ... kısaca yanlış sorular yanlış cevaplara götürür şeklinde şu saniyelerde ürettigim bir lafı belirtmek istiyorum.
terakkiperver

Mesaj gönderen terakkiperver »

ölmek muhabbeti üzerine...
ilk defa dr a gitmiştim..bundan bir kaç ay evveldi.
dr a gittigim için iş yerine geç kalmıstım,yönetici abim nerede oldugumu sordugunda (gözlerime bakıyordu) yalan söyleyemedim ve dr a gittigimi söyledim. ve olumlu yaklaşımı karsısında pek direnmeyip bende sf oldugunu,iş yerinde yemek yiyemedigimi,yemekhaneye inemedigimi,takıntılrım oldugunu söyledim.

çok güzel bir bakış,gülümseme attı bana. "bende gençligimde yaşamıştım bunları,geçip gider sıkma canını" dedi ve arkasına dönüp gazetesini okumaya devam etti.

yaklaşım mükemmel! amacı sadece beni rahatlatmaya mı calısmaktı? sanmıyorum, tam bir samimiyet içersindeydi,bunu hissettim. ve o güne kdar kimseye söyleyemeyecegimi sandıgım bu sf/dr/ilaç/takıntılar meselelerini o gün şirkette "neredeydin" diye soran herkese anlattım. üstümden tonlarca yükün kalkmış olmasının verdigi hafiflikte ayak parmaklarımın ucunda yürüdüm sanki bütün gün,suratım pişmiş kelle.

neyse,yine uzattım. benim o gün anladıgım şuydu : kardeşim sen istesende istemesende bu sıkıntılarından kurtulacaksın. bunlar gençlik buhranları. ya hafifleyecek yada bitecek. (ben bitecegine eminim) o yüzden fazla kafanı yorma,sıkma tatlı canını ve işine bak.

yarın ne olacagını bilmiyoruz. hergün yenileniyoruz, hergün farklı bir insan olarak kalkıyoruz yataktan. biraz değişmiş, biraz ilerlemiş, düşünceleri degismis birer insan olarak. ilerleyen günlerde/aylarda/yıllarda karsımıza nasıl bir "ben" cıkacagını asla bilemeyiz.
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

neler yaşadığını bilmiyorum,ya da hayatın senden neleri alıp götürdüğünü ama çok karamsarsın :( biraz daha olumlu bakmayı denesen bak mesela burda ne güzel organizeler yapıyorsun,insanları mutlu ediyorsun bundan güç alıyorsundur mutlaka,arkadaşların var seviliyorsun neden çekesin ipini bak hayat ne güzel...
Kullanıcı avatarı
elifmavi1985

Mesaj gönderen elifmavi1985 »

yalnız adama seninde bu şekilde düşünmene üzüldüm lütfen aklından sende şu ölüm olayını çıkar bu hayatta yaşayacağın güzel günleri düşün.sosyal fobiyi yeneceksin çünkü buna inan okeymi
MERABA ADIM ELİF BENDE SOSYAL FOBİLİ BİRİSİYİM BU SİTEYE KATILDIM ÇÜNKÜ BENİM GİBİ OLAN İNSANLARIN DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞMAK İÇİN.
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

desteğin için teş ederim elif ama ben zaten sf yi yeniyorum ve çok şükür ölüm aklımın köşesinden bile geçmiyor ben "ölmek bütün sorunların çözümü değil sadece mücadeleden kaçmaktır..." cümlesini gul_yabanii için söylemiştim..
Kullanıcı avatarı
fetret
İletişim:

Mesaj gönderen fetret »

gul_yabanii yazdı:
evet, ölmek de bir alternatiftir ve hatta belki de tek kesin çözümdür. ölünce artık bütün sorunlarından kurtulmuş olacaksın. sf açısından fark ne? yaşarken kurtulursan sfsizliğin tadını çıkarabilecekkken ölüm halindeyken kurtulduğunu bilmeyeceksin muhtemelen. (sen "herşeyden nefret etmek" gibi daha genel bir durumdan söz ediyorsun ama ben sf dedim forumun adının hatırına... sonuçta hoşlanılmayan bişeyler var ortada ve ölmek çözüm olarak tartışılıyor.)

belki en baştan yaşamayı ben seçmedim ama kısıtlı özgür irademle yaşamayı sürdürmeyi şimdi ben seçiyorum. bu benim seçimim. yoksa ölümü seçmeyi yaşamayı sürdürmeyi seçme karşısında mutlak kötü olarak görmüyorum. yaşamak sana anlamlı ve değerli gelmiyorsa sen de ölümü seçersin.

profesyonel yardım bağlamında konuşuyoruz madem, ölümü de ona bağlayalım hadi. ötenazi için doktorlara gidilir. onlar da ölüme götürecek ilaçlar vardır.

şu anda bunları yazarken bir hüzün var içimde. bir insan herşeyden nefret ederek ölüme gidiyor. üzülüyorum. :(