"WALLAA DA BILLAA DA YENDIM!" Diyenler

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
noname
İletişim:

Mesaj gönderen noname »

Sf'nin tam olarak yenilemeyeğini düsünseniz bile %5 sf li olarak yasamakla %70 sf li yasamak çok farklı, %5 sf insanı etkilemez!!!! Yani diyeceğim odur ki sf'yi yenmek imkansız deyipte bunalım yapmayın!!!
Sf mi o da ne?
Sevemedim seni....
Kullanıcı avatarı
turgut_87

Mesaj gönderen turgut_87 »

noname yazdı:Sf'nin tam olarak yenilemeyeğini düsünseniz bile %5 sf li olarak yasamakla %70 sf li yasamak çok farklı, %5 sf insanı etkilemez!!!! Yani diyeceğim odur ki sf'yi yenmek imkansız deyipte bunalım yapmayın!!!
yenmek tam olarak imkansız demiyorum.yanlış anlamayın

sadece tam olarak yenemezsiniz ama çok büyük aşamalar kaydedersiniz.

yapamadığınız bir çok şeyi rahatlıkla yapabilirsiniz.ama çok azda olsa bi parçası sizinle kalır.bunu unutmayın sadece yoksa hiç yenemezsiniz diye bir kural yok
-YAŞANMADAN ÇÖZÜLMEYEN SIR BENİM-
Kullanıcı avatarı
muratokato

Mesaj gönderen muratokato »

..LaViNYa.. yazdı:yani,çözüm görmezden gelmek ...

haklısın ben öyle yapınca sf adına daha rahat hissediyorum kendimi..

ama bazen başaramıyorum....
hayır! tabiki çözüm görmezden gelmek değil.çözüm bilinçli bir şekilde mücadele etmek.sen bu yazımı ve diğer yazılarımı ya okumadın,ya da anlamadın.ayrıca doktor ve ilaç şart değil.yanlızca sorunlarınızın neden olduğunu anlayamadıysanız sadece bir defa gidip sf tanısı konulması yeterlidir.bundan sonrası kişiye kalmıştır.televizyon programlarıda ilaç kullanın diyorlar ama yan etkilerinden hiç bahsetmiyorlar nedense?dimi?
Kullanıcı avatarı
muratokato

deli-manyak yazdı:ya ben beynimin %3 'ünü kullanmıyormuyum...e aldırayım arka tarafını n'olcak..
arkadaşım sosyal fobili olduğuna ve iyileşmek istediğine eminmisin?
Kullanıcı avatarı
deli-manyak

Mesaj gönderen deli-manyak »

muratokato yazdı:
deli-manyak yazdı:ya ben beynimin %3 'ünü kullanmıyormuyum...e aldırayım arka tarafını n'olcak..
evet.
Katran Gecelerin HeyuLası !
Kullanıcı avatarı
lord@

Mesaj gönderen lord@ »

%3 %5 olayları yanlış bilgi arkadaşlar...
Çok ciddi söylenmemiş zaten de belirteyim dedim.

Yok böyle bir istatistik. Bölgesel olarak beynimizin %100'ünü kullanıyoruz, kapasite olarak da ne kadarını kullandığımızı bilmiyoruz ve doğal olarak kullandığımız kapasiteyle full kapasiteyi mukayese edip % verme olasılığımız yok!

Ama beynimizi çok az kapasiteyle kullandığımız açık. Lakin dediğim gib io %3'ler hurafe...
Bana düşman bir ben yaratmışım ben, benliğimin derinliklerinde...
Kullanıcı avatarı
deli-manyak

bilgilendirdiğin için saol lord@...
zaten öğrendiğimiz kaynaklar şahan flndı :D
Kullanıcı avatarı
lord@

Mesaj gönderen lord@ »

Ehehh, doğrudur :D,
Yarın görüşmek üzere...

ALOOO İSTANBULLULAR, yarın buluşuyoruz, gelin, benim de ilk seferim olacak!
Bana düşman bir ben yaratmışım ben, benliğimin derinliklerinde...
Kullanıcı avatarı
muratokato

deli-manyak yazdı:
muratokato yazdı:
evet.
o zaman yapılan yorumlar yanlış dahi olsa daha profosyonel ve daha ciddi cevaplar vermen gerekiyor bence.
Kullanıcı avatarı
muratokato

arkadaşlar şu bahsettiğiniz meşhur pisikoyorum programı izledim.düşüncelerimde hiç bir değişme olmadı.yani doktorlar,uzmanlar hep aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp içinede biraz birşeyler katıp önümüze koymuşlar.söyledikleri doğru,yanlış demiyorum fakat e be kardeşim ilaç ve terapiden başka ne önerdiniz bize şimdiye kadar.birde nefes kotrolü,serotonin ve dopamin eksikliği v.s birşeyler eklemişsiniz.lastiği patlayan bir arabaya havası tamamen boşalmasın diye,sürekli hava basan bir kompresör sistemi geliştirmişler,bakın işte lastiğin havası diğerlerinden az ama tamamen boş deşil,diye kasıla kasıla anlatıyorlar gibi sanki.sizce lastiği değiştirseler veya deliği kapatsalar olmazmı.1.heyacana kapılıp sunum yapamayan bir fobik elini bile nereye ve nasıl koyacağına karar veremeyecek durumda iken nasıl nefes kontrolü yapabilir?2.serotonin ve dopamin ise daha önce yazdığım yazıda anlattığım;dış alıcıların gönderdiği sinyallerin beyinde merkezi sinir sisteminde(MSS) toplanıp değerlendirildikten sonra gerekli organlara komut verilerek tepkimenin(yani programda bahsedilen fiziki belirtilerin,terleme,kızarma,titreme v.s ortaya çıkması)başlamasında bir postacı rolü oynayan(nöral)sinirsel ileticilerdir.bunların kontrolü tamamen beyindedir.işte alınan ilaçlar tedaviler bunların ve bunun gibi çalışan taşıyıcıların kontrolünün beyinden alınması beynin bir kısmının bloke olmasıdır.tabiki bunun yanında vücudun gelişimine yönelik gönderilen iletilerinde yerine ulaşmasını engellemiş oluyoruz.ilk yazımda bahsettiğim kemik ve kas oluşumunun durması işte bu şekilde oluyor. :idea:bunları bilmek için illaki doktor olmak gerekmiyor.o 6yıl okuyor fakat tüm insan metobolizmasını öğreniyor.ben ise sadece 1-2 derste öğrendiklerini araştırıyorum ve öğreniyorum.bu gayet normal.MSS'ni düzeltmeden tedaviye devam etmek koca bir orduyu yok etmek için her gün bir askerini esir almak gibi birşeydir.bütün ruhsal(biyolojik ve doğuştan beyin hasarlı olanlar hariç)rahatsızlıklarda böyledir.size ateş eden bir askeri ilaç sayesinde etkisiz hale getirebilirsiniz.fakat ona komuta eden üst komutanlarını ve baş komutanını etkisiz hale getirebilirmisiniz?hayır!bu kısır döngü ömür boyu devam eder.ilaçla terapi ise hem uzlaşma yoluna gidiyorsunuz hemde hergün bir askeri esir alıyorsunuz gibi birşey.kalıcı çözüm bu olamaz!uzlaşma gerekiyor ordunun baş komutanı ne istiyor siz ne istiyorsunuz.bunları oturup konuşmanız gerekiyor.yani kişinin kendisi ile barışık olması gerekiyor.peki ne yapmamız lazım?daha önce bahsettiğim gibi MSS'ni düzeltip hayat terapilerine başlamamız gerekiyor.peki MSS'ni nasıl düzelteceğiz.daha öncede belirttiğim gibi arı poleni tedavisi ile başlanabilir.bu arada arı polenini taze bulamayanlar için B-COMPLEX yani tek bir Bvitamini değilde çok çeşitli Bvitaminlerini barındıran kapsüllerdende alabilirsiniz ama herkeste işe yarayacağını iddia edemem.en iyisi polen.sonuç olarak MSS'ni düzeltmekle işe başlayın da nasıl başlarsanız başlayın.benim çözümlerimden başka MSS'ni düzeltebilenler var ise lütfen bizimle paylaşsın.ben 29yaşında sf'yi yenmiş birisi olarak tecrübelerimi sizlerle paylaştım ve vakit buldukçada devam edeceğim.şifayı ALLAH verir hekimler bir aracıdır.siz iyileşmek isteyin yeter.şimdilik hoşçakalın.
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

demek sf yi yendim diyebiliyorsun...ne mutlu sana..

bu arada "bir iki derste öğrendiklerimi paylaşıyorum" demişsin,hangi bölümde okuyorsun?

yoksa sadece kendi araştırmalarından edindiğin bilgiler mi bunlar?

bir de ufak bir ricada bulunacağım...böyle uzun metinler yazarken paragraf yapabilir misin? okuması çok zor oluyor da :roll:
Kullanıcı avatarı
muratokato

..LaViNYa.. yazdı:demek sf yi yendim diyebiliyorsun...ne mutlu sana..

bu arada "bir iki derste öğrendiklerimi paylaşıyorum" demişsin,hangi bölümde okuyorsun?

yoksa sadece kendi araştırmalarından edindiğin bilgiler mi bunlar?

bir de ufak bir ricada bulunacağım...böyle uzun metinler yazarken paragraf yapabilir misin? okuması çok zor oluyor da :roll:
''bir iki derste öğrendiklerini araştırdım''dedim.
yani ziraat mühendisi bir ağacın tamamının oluşumunu bilir.ama biz lisede sadece fotosentez olayını veya hücre yapısını kolaylıkla kitaptan okuyarak anlayabiliriz.onun gibi.
yani bunları bilmek için sadece merak gerekiyor.doktor olmak gerekmiyor.onu anlatmak istedim.
bu arada ben okumuyorum çalışıyorum.işiminde tıp ile alakası yok.keşke tekrar öğrenci olabilsem.
ama lisede.
sülalemizde 4tane doktor var ama sf tedavisi gördüğümü bilmiyorlar.artık bilmelerinede gerek kalmadı.zaten onlar psklog değil.
bir de şunu düşünebilirsin;iyide kardeşim bütün bunları doktorlar düşünemiyorlarmı?diye.elbette düşünebilirler.daha az zararlı ve daha kısa sürede etkili ilaç bile geliştirebilirler.
peki tek kutu ilaçla ve tek terapi ile bütün psikolojik rahatsızlıklar iyileştirilebilseydi,o zaman bu ilaçları kim sürekli satın alıp sürekli terapiye gidecekti?
peki kim paraları götürecekti? kim köşeyi dönecekti?
yani bu tıp sektöründe herkes rant peşinde.kimse ekmek kapısını kapatmak istemez tabii.belki dürüst doktorlar vardır.genelleme yapmamak gerekir.
ama şu kesinki sağlık sekteründe her alanda var bu olay.
mesela her türlü kanserin tedavisi bulunmuş ama hastalara bu ilacı ömür boyu kullanacaksın yoksa ölürsün.deniliyor.üstelik piyasadaki en pahalı ilaçlarda kanser ilaçları.
basın yayında bunlara destek oluyor.önce insanları obez yapıyorlar,sonrada gelin zayıflatalım diyorlar.
daha bunun gibi bir sürü şey.neyse!
ALLAH'tan ben doktor olmamışım.kesin istifa ederdim.
kafana takılan başka konu varsa yine yardımcı olmaya çalışırım.hoşçakal. :)
Kullanıcı avatarı
deli-manyak

muratokato bilgilerini ve tecribelerini paylaştıgın için teşekkür ediyorum... ama alıngan davranmışsın bana karşı...inşallah bende senin yaşına gelince daha olgun ve profosyonel olurum..
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

ilk sorum başlıyor o halde:

MSS yi nasıl düzeltebiliriz?
Kullanıcı avatarı
muratokato

deli-manyak yazdı:muratokato bilgilerini ve tecribelerini paylaştıgın için teşekkür ediyorum... ama alıngan davranmışsın bana karşı...inşallah bende senin yaşına gelince daha olgun ve profosyonel olurum..
Alınmadım tavsiyede bulundum sadece.
sf'li olduğunu kabul edip bu siteye üye olan herkes gerekli olgunluğu göstermiştir zaten.
yazılan yazılara mantık çerçevesinde yorum,karşıt görüş,eleştiri yapabilirsin.hatta konuya hakimsen benimle alayda edebilirsin.
hiç sorun değil.
ama önce anlatılan konuya hakim olman,belirli bir bilgi ve kaynağın olması lazım.
profosyonel olmaktan kastım buydu.
seni anlatılan konulardan uzak ve gayri ciddi bulduğum için böyle bir tavsiyede bulundum.amacım herkesi araştırmaya yöneltmek.çünkü bana bu anlattıklarımı 1yıl önce birisi anlatsa idi,hadi canım sende,derdim.
ama insan kendisi merak edip araştırıp birde tecrübe edince madalyonun öbür tarafını görüveriyor.
birde şu bilindik sözü söyleyeyim;akıl yaşda değil baştadır.