Üstüne gitmekle sf yenilebilir mi?

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Kullanıcı avatarı
denizyıldızı

Re: Üstüne gitmekle sf yenilebilir mi?

Mesajgönderen denizyıldızı » 06 May 2011, 14:35

Latest post of the previous page:

caferali yazdı:
gezgin89 yazdı:Üstüne gitmek ne demek ki zaten? İnsan sürekli sosyal hayatın içinde, illa ki bir şeyler yapabilmek için çabalıyorsun. Okul zamanı sürekli birileriyle birliktesin keza sonra iş hayatında da aynı şey. Birileriyle muhattap olmak durumundasın hep. Yalnız kalmadığın her an üstüne gidiyorsundur zaten. Bilmiyorum doğru mu düşünüyorum ama bu mantıkla çok hafif bir sf olmadığı sürece üstüne giderek yenilmesi çok zor, en azından kendi çabanla. Bir terapist eşliğinde faydası tabi ki dokunabilir.

ben sürekli sosyal hayatın içinde değilim kendi kabuğuma çekildim. mecburen birileri ile iletişime geçme zorunluluğum (marketten sigara almak gibi şeyler dışında) ayda 1 2 kere oluyor. onun dışında hep tek başımayım.

caferali evde atama falan mı bekliyorsun ya da iş falan mı bulamadın ???

Kullanıcı avatarı
caferali
İletişim:

Mesajgönderen caferali » 06 May 2011, 16:59

son iki üç aydır proje bazlı olarak çalışıyordum, işim gereği büroya uğramama gerek yoktu zaten uğrasam da kimse olmuyordu. daha öncesinde 2-3 aylık bir boşluk dönemi vardı. hiçbir şey yapmıyordum.

şu an askere gitmeyi bekliyorum. iş aramak istemiyorum zaten hiçkimse 2-3 ay için iş vermez. belki yine proje bazlı bir iş ayarlarsam çalışırım (çok küçük bir ihtimal her zaman o kadar şanslı olamam) ya da kendim için çalışabilirim (üzerinde çalıştığım bi şey var geliştirirmeye çalışmam lazım)

kısaca "home office" tarzına alıştım iyice pek elle tutulur bi şey yapmasam da.
de te fabula narratur

Kullanıcı avatarı
domates

Mesajgönderen domates » 06 May 2011, 17:49

@caferali, çok özel değilse açıklar mısın? Tam olarak nasıl bir iş? Belki ilerisi için bize de bir fikir verir.
sosyalfobi : geçici çekingen zar

Kullanıcı avatarı
caferali
İletişim:

Mesajgönderen caferali » 06 May 2011, 18:54

Yazılım işi. Proje bazlı iş dediğim de bana yazılımın ayak işlerini yaptırdılar. Test, deneme, şekil şemal gibi basit işleri. Adamlar haklı yani. Şunu biliyor musun, bilmiyorum ama öğrenirim, peki bunu biliyor musun, bilmiyorum ama öğrenirim.. adamlar beni mi bekleyecek. :)
Şu an vakit geçirmek ve kendimi geliştirmek için uğraştığım proje ise bir ön muhasebe programı, yanında bi iki ufak şey, ticaretle uğraşanlar için faydalı olabilecek.

Açık kaynak kodlu çok basit şeyler yapmayı da düşünüyorum. Nerden baksan 3 aya yakın zaman var daha askere gitmeme.

Forumda öğretmen enflasyonu var. Öğretmenlerin işine yarayabilecek basit masaüstü uygulamaları (kayıt, hesaplama falan yapan basit bir şey olsun fazlasını yapamam) hakkında fikir verebilecek olan varsa alırım.
de te fabula narratur

Kullanıcı avatarı
domates

Mesajgönderen domates » 08 May 2011, 20:48

caferali yazdı:Yazılım işi. Proje bazlı iş dediğim de bana yazılımın ayak işlerini yaptırdılar. Test, deneme, şekil şemal gibi basit işleri. Adamlar haklı yani. Şunu biliyor musun, bilmiyorum ama öğrenirim, peki bunu biliyor musun, bilmiyorum ama öğrenirim.. adamlar beni mi bekleyecek. :)
Şu an vakit geçirmek ve kendimi geliştirmek için uğraştığım proje ise bir ön muhasebe programı, yanında bi iki ufak şey, ticaretle uğraşanlar için faydalı olabilecek.

Açık kaynak kodlu çok basit şeyler yapmayı da düşünüyorum. Nerden baksan 3 aya yakın zaman var daha askere gitmeme.

Forumda öğretmen enflasyonu var. Öğretmenlerin işine yarayabilecek basit masaüstü uygulamaları (kayıt, hesaplama falan yapan basit bir şey olsun fazlasını yapamam) hakkında fikir verebilecek olan varsa alırım.

sağol cevap için, masaüstü uygulaması fazlasıyla var. freshmeat.net hayli proje var. Belki bir yardımı olur :)
sosyalfobi : geçici çekingen zar

Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesajgönderen ecsam » 08 May 2011, 21:12

Başka nasıl yenilir...
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.

Kullanıcı avatarı
mahsunkul
İletişim:

Mesajgönderen mahsunkul » 08 May 2011, 22:36

m.k. yazdı:Başka nasıl yenilir...

Ustune gitmenin ise yaramadigi, altina girmenin mumkun olmadigi durumlarda zamana birakilabilir, benim yaptigim gibi. Zaman iyi bir ilactir, fakat geri adimda atmamalisinki etki etsin.
..............Resim.................~~Resim

Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesajgönderen ecsam » 08 May 2011, 22:43

mahsunkul yazdı:Re: Üstüne gitmekle sf yenilebilir mi?
m.k. yazdı:
Başka nasıl yenilir...

Ustune gitmenin ise yaramadigi, altina girmenin mumkun olmadigi durumlarda zamana birakilabilir, benim yaptigim gibi. Zaman iyi bir ilactir, fakat ustune gidemiyorsan, geri adimda atmamalisinki etki etsin

Bence zamana burakmak, işi şansa burakmakla aynı şeydir. Zaman tek başına sana yardımcı olamaz ki; işi zamana burakıyorsun. Sen bir şeyler yaptığın sürece zaman sana yardım eder.
m.k. yazdı:Zaman iyi bir ilactir, fakat ustune gidemiyorsan, geri adimda atmamalisinki etki etsin

Eğer yerinde duruyorsan, geriye düşüyorsun demektir.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.

Kullanıcı avatarı
mahsunkul
İletişim:

Mesajgönderen mahsunkul » 08 May 2011, 23:58

Eğer yerinde duruyorsan, geriye düşüyorsun demektir.

yani.. ben en kötü olasılığı düşündüm. en azından hayatın akışıyla birlikte gelen okumak, çalışmak gibi faaliyetler bile birer adımdır..
..............Resim.................~~Resim

Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesajgönderen ecsam » 09 May 2011, 00:30

ewet bu arada 3. adımımı gerçekleştirdim.

Kullanıcı avatarı
LAYSOS

Mesajgönderen LAYSOS » 12 May 2011, 21:06

bravo [smilie=alcoholic.gif]

esantiyon

Mesajgönderen esantiyon » 06 Tem 2017, 15:54

Benim de en çok merak ettiğim bir soru bu. Insanlar bizi azıcık sessiz sakin gördüğünde veya durumumuzdan biraz bahsedildiginde hemen üstüne git, insan içine karış acilirsin vb.şeyler söylüyorlar.Ama bunun bizim için ne kadar zor olduğunun farkinda değiller.Ben de biliyorum sürekli evde yaşamanın sosyal fobiyi kendiliğinden gecirmeyecegini veya sihirli degnekle bir anda başka biri olamayacagimi. Sorun aslında üstüne nasıl gidileceği.Bir anda olağan dışı bir şeyler yapmak ters tepebilir, daha çok icime kapanmaya neden olabilir. Nispeten daha kolay faaliyetleri de zaten yapmaya çalışıyorum ama o duruma birazcık alışmak dışında pek de bir faydası olmuyor bana.Bugün tv de bir sosyal fobili bu durumdan nasıl kurtulacağını sorduğunda üstüne gitmekten ziyade kendini kabullen tarzında bir şeyler söylendi.Aslında kendini sevmeden, kabullenmeden diğer insanlarinin beni kabul etmesini nasıl bekleyebilirim.Onu da bilmiyorum.

“Profesyonel yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir