Üstüne gitmekle sf yenilebilir mi?

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Kullanıcı avatarı
caferali

Re: Üstüne gitmekle sf yenilebilir mi?

Mesaj gönderen caferali »

son iki üç aydır proje bazlı olarak çalışıyordum, işim gereği büroya uğramama gerek yoktu zaten uğrasam da kimse olmuyordu. daha öncesinde 2-3 aylık bir boşluk dönemi vardı. hiçbir şey yapmıyordum.

şu an askere gitmeyi bekliyorum. iş aramak istemiyorum zaten hiçkimse 2-3 ay için iş vermez. belki yine proje bazlı bir iş ayarlarsam çalışırım (çok küçük bir ihtimal her zaman o kadar şanslı olamam) ya da kendim için çalışabilirim (üzerinde çalıştığım bi şey var geliştirirmeye çalışmam lazım)

kısaca "home office" tarzına alıştım iyice pek elle tutulur bi şey yapmasam da.
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

@caferali, çok özel değilse açıklar mısın? Tam olarak nasıl bir iş? Belki ilerisi için bize de bir fikir verir.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

Yazılım işi. Proje bazlı iş dediğim de bana yazılımın ayak işlerini yaptırdılar. Test, deneme, şekil şemal gibi basit işleri. Adamlar haklı yani. Şunu biliyor musun, bilmiyorum ama öğrenirim, peki bunu biliyor musun, bilmiyorum ama öğrenirim.. adamlar beni mi bekleyecek. :)
Şu an vakit geçirmek ve kendimi geliştirmek için uğraştığım proje ise bir ön muhasebe programı, yanında bi iki ufak şey, ticaretle uğraşanlar için faydalı olabilecek.

Açık kaynak kodlu çok basit şeyler yapmayı da düşünüyorum. Nerden baksan 3 aya yakın zaman var daha askere gitmeme.

Forumda öğretmen enflasyonu var. Öğretmenlerin işine yarayabilecek basit masaüstü uygulamaları (kayıt, hesaplama falan yapan basit bir şey olsun fazlasını yapamam) hakkında fikir verebilecek olan varsa alırım.
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

caferali yazdı:Yazılım işi. Proje bazlı iş dediğim de bana yazılımın ayak işlerini yaptırdılar. Test, deneme, şekil şemal gibi basit işleri. Adamlar haklı yani. Şunu biliyor musun, bilmiyorum ama öğrenirim, peki bunu biliyor musun, bilmiyorum ama öğrenirim.. adamlar beni mi bekleyecek. :)
Şu an vakit geçirmek ve kendimi geliştirmek için uğraştığım proje ise bir ön muhasebe programı, yanında bi iki ufak şey, ticaretle uğraşanlar için faydalı olabilecek.

Açık kaynak kodlu çok basit şeyler yapmayı da düşünüyorum. Nerden baksan 3 aya yakın zaman var daha askere gitmeme.

Forumda öğretmen enflasyonu var. Öğretmenlerin işine yarayabilecek basit masaüstü uygulamaları (kayıt, hesaplama falan yapan basit bir şey olsun fazlasını yapamam) hakkında fikir verebilecek olan varsa alırım.
sağol cevap için, masaüstü uygulaması fazlasıyla var. freshmeat.net hayli proje var. Belki bir yardımı olur :)
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

Başka nasıl yenilir...
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

m.k. yazdı:Başka nasıl yenilir...
Ustune gitmenin ise yaramadigi, altina girmenin mumkun olmadigi durumlarda zamana birakilabilir, benim yaptigim gibi. Zaman iyi bir ilactir, fakat geri adimda atmamalisinki etki etsin.
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

mahsunkul yazdı:Re: Üstüne gitmekle sf yenilebilir mi?
m.k. yazdı:
Başka nasıl yenilir...

Ustune gitmenin ise yaramadigi, altina girmenin mumkun olmadigi durumlarda zamana birakilabilir, benim yaptigim gibi. Zaman iyi bir ilactir, fakat ustune gidemiyorsan, geri adimda atmamalisinki etki etsin
Bence zamana burakmak, işi şansa burakmakla aynı şeydir. Zaman tek başına sana yardımcı olamaz ki; işi zamana burakıyorsun. Sen bir şeyler yaptığın sürece zaman sana yardım eder.
m.k. yazdı:Zaman iyi bir ilactir, fakat ustune gidemiyorsan, geri adimda atmamalisinki etki etsin
Eğer yerinde duruyorsan, geriye düşüyorsun demektir.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

Eğer yerinde duruyorsan, geriye düşüyorsun demektir.
yani.. ben en kötü olasılığı düşündüm. en azından hayatın akışıyla birlikte gelen okumak, çalışmak gibi faaliyetler bile birer adımdır..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

ewet bu arada 3. adımımı gerçekleştirdim.
Kullanıcı avatarı
LAYSOS

Mesaj gönderen LAYSOS »

bravo [smilie=alcoholic.gif]
esantiyon

Mesaj gönderen esantiyon »

Benim de en çok merak ettiğim bir soru bu. Insanlar bizi azıcık sessiz sakin gördüğünde veya durumumuzdan biraz bahsedildiginde hemen üstüne git, insan içine karış acilirsin vb.şeyler söylüyorlar.Ama bunun bizim için ne kadar zor olduğunun farkinda değiller.Ben de biliyorum sürekli evde yaşamanın sosyal fobiyi kendiliğinden gecirmeyecegini veya sihirli degnekle bir anda başka biri olamayacagimi. Sorun aslında üstüne nasıl gidileceği.Bir anda olağan dışı bir şeyler yapmak ters tepebilir, daha çok icime kapanmaya neden olabilir. Nispeten daha kolay faaliyetleri de zaten yapmaya çalışıyorum ama o duruma birazcık alışmak dışında pek de bir faydası olmuyor bana.Bugün tv de bir sosyal fobili bu durumdan nasıl kurtulacağını sorduğunda üstüne gitmekten ziyade kendini kabullen tarzında bir şeyler söylendi.Aslında kendini sevmeden, kabullenmeden diğer insanlarinin beni kabul etmesini nasıl bekleyebilirim.Onu da bilmiyorum.
dertsiz

Mesaj gönderen dertsiz »

Sosyal fobi üstüne gidilerek yenilecek bir hastalık ama hiçbirzaman tam kurturamazsın. Yaş ilerdikce azalıyor mesela su an 35 yasındayım. Onceden kendimi kontrol edemedigim bir çok duruma hakimin ama şu duygu hiç bitmiyor. Terleme el titremesi nefes hepsini kontrol edebiliyor insan zamanla ve üstüne giderek ama içimdeki o sosyal fobi hep bana seslenıyor. Mesela sabah kalktın yataktan o gun fobine zor gelen bir durum var. mesale iş gorusmesi yataktan kalkmak istemyosun arabaya bınıyosun gidesin gelmıyor gittin kapıdan giresin gelmiyor kapıdan gırıyosun işte o an oynuyosun midene kırap giriyor ama sen ufak bır gulumseme hıc belli etmeden giriyosun konusuyosun kendınden ozguvenli bir sekilde ama gel bide içine sor kısaca üstüne gittikce sadece kontrol edebılıyosun ama gitmıyor.
Kullanıcı avatarı
ahyalandünya

Mesaj gönderen ahyalandünya »

dertsiz yazdı: 25 Mar 2021, 16:33 Sosyal fobi üstüne gidilerek yenilecek bir hastalık ama hiçbirzaman tam kurturamazsın. Yaş ilerdikce azalıyor mesela su an 35 yasındayım. Onceden kendimi kontrol edemedigim bir çok duruma hakimin ama şu duygu hiç bitmiyor. Terleme el titremesi nefes hepsini kontrol edebiliyor insan zamanla ve üstüne giderek ama içimdeki o sosyal fobi hep bana seslenıyor. Mesela sabah kalktın yataktan o gun fobine zor gelen bir durum var. mesale iş gorusmesi yataktan kalkmak istemyosun arabaya bınıyosun gidesin gelmıyor gittin kapıdan giresin gelmiyor kapıdan gırıyosun işte o an oynuyosun midene kırap giriyor ama sen ufak bır gulumseme hıc belli etmeden giriyosun konusuyosun kendınden ozguvenli bir sekilde ama gel bide içine sor kısaca üstüne gittikce sadece kontrol edebılıyosun ama gitmıyor.
Belkide her insanda bir miktar olması gerekiyordur. İlla sıfıra indirmek zorunda değilizdir
[smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif]