sosyal fobi tedavisi terapiyle kaç seans sürer?

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
sarımsak

Re: sosyal fobi tedavisi terapiyle kaç seans sürer?

Mesaj gönderen sarımsak »

Sinirle alakası yok. Forumda bilişsel terapi alarak iyileşen ve bunun yöntemlerini paylaşan fazla kimse yok. Olanlar da bir elin parmağını geçmiyor.
mahsunkull yazdı:
sarımsak yazdı: Mutlaka vardır ama paylaşan nadir çıkar. Adam tonlarca parayı bu işe harcamışsa paylaşım konusunda ketum davranabilir. Zaten forumda bu tür paylaşımlar nedense çok az. Farketmediysem gösterin de görelim.
neden bu sinir :)
araştırırsan bu konu hakkında baya bi başlık var. bende terapi aldım. fiyatı o kadarda payalı deyil. sigortanız varsa bedavaya gelebilir. benim gittiğim terapide ( bakırköy ) tiyatro şeklindeydi. 10 kişiysek mesela bi kişi bakkal biri manav, biri kasap olur. yada bi kişi baba diğeri anne diğerleri kardeşler. bu şekilde bi senaryo uydurulup kendini aşıyosun.
benim pek bi işime yaramadı. faydasından çok zararını gördüm. orda sf'li olarak 10 - 15 kişinin içersinde tiyatro yapmak kolay deyil.
bazı arkadaşlara yarıyomuş. bu konuyu senguine yada tomwaits'e sorun derim. tabi bulabilirseniz.(:
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

ya o kadar geyik dönmüş burda bende görmemişim olaya bak. kişiden kişiye terapistten terapiste. terapistinle arandaki diyalogdan diyaloğa değişir. benim tamamen bitirmem 9 ayımı aldı. kendime özgüvenimin gelmesi 4 ayımı aldı.
Kullanıcı avatarı
antonio_montana

Mesaj gönderen antonio_montana »

terapiyle ne kadar sürer bilemem, belki yıllarca belki sonuca ulaşamazsın.
ama toplumda yapmakta en çok zorlandığın şeyi yaparsan anında biter. mesela onlarca veya yüzlerce kişiye yüksek biryere çıkıp birşey anlatmak, veya kağıtttan bişey okumak.
ben denedim gördüm, tekrar denemek istiyorum fırsatım olursa. ne kadar rezil olursam olayım, birsaniye bile sfyi çekmek istemiyorum artık. bütün korkularımı yenmek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
Kılçık

Mesaj gönderen Kılçık »

herkes ister ilaca bağlanmadan sadece terapiyle halletmeyi
ama maddi durumum yok ki,ailemle yaşıyorum,henüz çalışmıyorum,terapiye gidemiyorum.
suç benim mi? [smilie=cray.gif]
niye tıp fakülteleri yada devlet hast. terapi vermiyor niye :(
Kullanıcı avatarı
antonio_montana

Mesaj gönderen antonio_montana »

Kılçık yazdı:herkes ister ilaca bağlanmadan sadece terapiyle halletmeyi
ama maddi durumum yok ki,ailemle yaşıyorum,henüz çalışmıyorum,terapiye gidemiyorum.
veriyor ama ücretli:(
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

sigortanız varsa faydalanabilirsiniz ücret diye bir şey yok. bazı belediyelerin psikolojik danışma merkezleri oluyor. bazı kurumlardan destek isteyebilirsiniz. psikolojik danışma desteği veren kurumlardan(kendi çalışlanlarına bile olsa) patronlarına yada gereken merciye ulaşın ve yardım isteyin 10 tanesi sallamıcaktır ama 1 tanesi yardım etmek isticektir onu bulun. sigortalıysanız hastanelerden yardım alın. üniversitedeyseniz üniversitelerin hemen hemen hepsinde var pdm. lise öğrencisiyseniz milli eğitim her okula psikolojik danışman(rehber) hoca gönderiyo eğer kaliteli görürseniz yardım isteyin. dershanelerde bu işi ciddiye alıyolar sınav stresi yüzünden kaliteli insanlar olabiliyor. onlardan destek isteyebilirsiniz.

çok basit düşünmeyin destek almak istedikten sonra daha yüzlerce yol çıkar yeterki düşünün harekete geçin.
sarımsak

Mesaj gönderen sarımsak »

Serzenişinde haklısın fakat bütün hastalara böyle ücretsiz bir hizmet vermeye kalksalar altından kalkamazlar.
Kılçık yazdı:herkes ister ilaca bağlanmadan sadece terapiyle halletmeyi
Kullanıcı avatarı
Kılçık

Mesaj gönderen Kılçık »

öyle :(
biz de para kazanmaya başlayınca düşünürüz terapiyi artık ...
DAISYY

Mesaj gönderen DAISYY »

sessiz fırtına selam
bu sitenin varlığını yeni keşfettim sanırım bende uzun süredir madurum sf den, gittiğin doktorun adı iletşim bilgilerini alabilir miyim? Özeldende olabilir ,cidden pahalı senaslar çünkü..Sen memnunsun değil mi*
Tşk
DAISYY

Re:

Mesaj gönderen DAISYY »

Selam sessiz fırtına ,
Ben bu doktrun iletişim bilgilerini rica edezektim senden
sessizfırtına yazdı:2 haftada 1 gidiyorum. seansı 80 YTL. ben bi süre sormadım. ama genelde 1 sene öneriyorlar.
rahatlıyorum ama bazen konuşmak bile istemiyorum.
yalnız psikolog değil de psikiyatr benimki. çok iyi bi dinleyici. herşeyden önce iyi bi insan. öğüt veriyor, hastalığı anlatıyor. aslında bu hastalıkta tehdidin dışarıdan değil içeriden olduğunu, dikkati hep kendi üstümde tutmamam gerektiğini, etrafa da bakmam gerektiği gibi şeyler söylüyor. İlk uygulama, bir şema günlüğü vermişti, etkilendiğim olayları oraya yazıyor ve tartışıyorduk. bu aralar bu hastalıktan ziyade depresyonla uğraşıyoruz.
fobikali

Mesaj gönderen fobikali »

psikolog yeni arabayı alacak parayı ne zaman denkleştirirse
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

o degil de, psikiyatr guzel konuşsa falan filan vs.. insan onu çok iyi bir insan sanıyor..
mesela sfliler insanların iyi olduklarını, iyi niyetli olduklarını dusunur..vsss vbb...
BEN BENİM
birkedigördümsanki

Mesaj gönderen birkedigördümsanki »

kişiye göre değişir herhalde. [smilie=censored.gif]
aysee

Mesaj gönderen aysee »

nasıl 1 sene mi bana en fazla 1,5 ay lazım yahu, zaten bunu yenmek için elimden gelenin en iyisini yaparım. Kısa zamanda da geçer umarım..
Kaderin içindeki kadersizliğin göstergesi olarak sabrın mükafatı alınır...
Kullanıcı avatarı
buz9

Mesaj gönderen buz9 »

bu terapiler pahalı yav..bide benim aklıma şu gelir hep karşındakide insan nihayetinde onunda sorunları olur ..bu uzun süreçte yeteri ilgili olması lazım onun bir profesyonel biri olması lazzım. seçici olmak gerek
Basit yaşa ki başkaları da varolabilsin....