sosyal fobi tedavisi terapiyle kaç seans sürer?

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Kullanıcı avatarı
sjackson
İletişim:

Re: sosyal fobi tedavisi terapiyle kaç seans sürer?

Mesaj gönderen sjackson »

SF tedavisi genelde bilişsel davranış tedavisiyle yapılır. bilişsel terapi denilen olgu, genelde sosyal fobikli hastanın öncelikle hangi durumlarda anksiyetelerinin arttığının ve çekindiği durumların belirlenmesi, hangi durumlarda sıkıntı yaşadığının tespit edilmesidir. ondan sonra gerek telkin gerekse normal sohbet havasında bunun üstüne gidilmesi ve ilerleyen zamanlarda o durumu tekrar tekrar yaşaması durumunda zamanla aynı durumda sıkıntı yaşamamaya başlamasıdır. zaman aralığı en az 6 aydan başlar. ilaç tedavisiyle beraber 6 aydan önce bir sonuç göstermez.
user

Mesaj gönderen user »

bilissel terapi, davranis terapi, sözlü terapi, sazli terapi......bu hastalik ancak mezarda biter! Sabredin ne kadarlik ömrünüz kaldi ki...
anafor

Mesaj gönderen anafor »

bu yorumları okudukça iycene umutsuz olmaya başladım [smilie=alcoholic.gif]
hayat beni çözer misin...
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

5 seans.
BEN BENİM
öze dönüş

Mesaj gönderen öze dönüş »

2 haftadır terapiye başladım. haftada 1 kez gidiyorum. psikologum 10-12 seansta bitceğini soyledi. maddi yonden her hafta gitmem zorluyor. ama kurtulmak için değer diyorum. aldığımız sadece destek. anahtar biziz bunu değiştirecek olan da. yoksa sadece terapiye gidip 1 saat derdini anlatıp dinlemeyle hallolmuyor. gittiğim yer klinik psikolog bilişsel yaklaşıma gore calısıyor. bu sorunla gelen doktor öğretmen eğitimli kişiler vs. cok fazla danışanı varmış. sosyal fobi rahatsızlığı en kolay tedaviye en rahat cvp veren rahatsızlıklarından biri. yeter ki kararlı ol ve üstüne git.