sosyal fobi tedavisi terapiyle kaç seans sürer?

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
morlavanta

Mesaj gönderen morlavanta »

:oops:
morlavanta

sessizfırtına yazdı:teşekkür ederim de nedenini anlamadım :)
sonuçta tecrübe eden herkes sanırsam ırmak da ben de aynı şeyi söyleyeceğiz. mantığın yolu birdir, aynıdır çünkü.
burada yazdıklarım sadece morlavantanın sorduğu sorulara cevaptı.özelden , kendisine zaten tedavinin kişinin mücadelesine bağlı olduğunu belirttim.
psikiyatrlara gitme konusunda haksız bir önyargı var, bir de bu işi beyninle yenersin, gitmene gerek yok, bu hastalık değil ki diyenler var...

Buna rağmen sen tedavini iyi bir psikiyatrla yürütüyorsun...O sebeple tebrikler dedim...

Ama pişman oldum.Keşke demeseymişim. :cry:
sessizfırtına

Mesaj gönderen sessizfırtına »

anlamafıoğım bi şeyi sormak suç mu? niye bu kadar alınganız anlayamadım. burada neden tebrik edildiğimi anlayamadım evet, çünkü herhsngi bir mücadele vermediğimi söylemiştim, durduğumu söylemiştim, ve bunun üstüne tebrikler deyince şaşırdım, neden bölye ssölediğini sordum ve3 sen de açıklamışsın.
sonuçta anlamadığımı sormak hakkım burada bi iletişim kuruyoruz, bunu devam ettirmek için de ne söylemek istediğini, söylediklerini açmanı talep etme hakkım.
bir soru için bu kadar alınganlık göstermek fazla bence. insanlardan bu kadar kötü şeyler beklemeyelim. bu kadar hassas olmayalım. bu kadar hassaslıkla insan içine çıkamayız biz ya. devamlı insanlar bana kötü bi şey yapacak, şimdi bunu dedi,kesin kötü bi şey söylemek istedi, bu kötü bi insan, onunla iletişime geçmicem yargıları ve sonuçlarıyla ilişki yaşayamayız ki.
morlavanta

Önemli olan durmak değilki, o yalda olmak...Diyelim İstanbuldan çok uzak bir ile yola çıktık...Hep tam gaz mı gideceğiz,hiç mola vermeyeceğiz mi?

Alıngan olduğumu düşünmüyorum...
morlavanta

aslında tedavide hepileri gideceksin diye bişiyok, beynin direnç de gösterebilir, ya da sıkılabilir, yorulabilirsin ama önemli olan iyi bir doktorla tedaviye başlamışsın.
sessizfırtına

yazının akışına bakarsan, tamam sormam o zmana, gibi ifadelerde alınganlık gösterdirdiğini, hemen bir yargıya varıp bunu karşındakine sormadan bir yargıya varıp buna inanıp, sonunda da bu ifadeleri kullandığını görürsün.
ben de öle düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

Kavga edeni ayırmak sevaptır durun hele :lol:
sosyalfobi : geçici çekingen zar
sessizfırtına

kavga etmedim domates, açıklamaya çalıştım ama gerek yok.
sigmund

Mesaj gönderen sigmund »

Bilişsel terapi almadım ama sos.fob.da çok işe yaradığını söylüyorlar. Önceki doktoruma bundan bahsetmiştim. her hafta gelemn gerekir demişti. O yüzden vazgeçtim.
morlavanta

ben EFT den başka birşeye inanmıyorum.İlaç TEDAVİSİ +EFT
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

ne kadar süreceği, senin iyileşme sürene bağlı. bu hastalığın boyutuna göre ve kişiden kişiye değişir. öte yandan sen gitmeyi bırakmadan doktorun, tedavi tamamlandı, artık gelmene gerek yok diyeceğini sanmıyorum, böyle bi doktora rastlamadım çünkü.
sen iyileştiğini inandığın zamana ya da faydasını göremediğini düşündüğün ana kadar gitmeye devam edebilirsin...
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Re: sosyal fobi tedavisi terapiyle kaç seans sürer?

Mesaj gönderen Bornfobik »

Bu terapi olayına giren arkadaşlar varmı? varsa paylaşalım ltfn içeriği nedir ne değildir..
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
sarımsak

Mesaj gönderen sarımsak »

Bornfobik yazdı:Bu terapi olayına giren arkadaşlar varmı? varsa paylaşalım ltfn içeriği nedir ne değildir..
Mutlaka vardır ama paylaşan nadir çıkar. Adam tonlarca parayı bu işe harcamışsa paylaşım konusunda ketum davranabilir. Zaten forumda bu tür paylaşımlar nedense çok az. Farketmediysem gösterin de görelim.
mahsunkull

Mesaj gönderen mahsunkull »

sarımsak yazdı: Mutlaka vardır ama paylaşan nadir çıkar. Adam tonlarca parayı bu işe harcamışsa paylaşım konusunda ketum davranabilir. Zaten forumda bu tür paylaşımlar nedense çok az. Farketmediysem gösterin de görelim.
neden bu sinir :)
araştırırsan bu konu hakkında baya bi başlık var. bende terapi aldım. fiyatı o kadarda payalı deyil. sigortanız varsa bedavaya gelebilir. benim gittiğim terapide ( bakırköy ) tiyatro şeklindeydi. 10 kişiysek mesela bi kişi bakkal biri manav, biri kasap olur. yada bi kişi baba diğeri anne diğerleri kardeşler. bu şekilde bi senaryo uydurulup kendini aşıyosun.
benim pek bi işime yaramadı. faydasından çok zararını gördüm. orda sf'li olarak 10 - 15 kişinin içersinde tiyatro yapmak kolay deyil.
bazı arkadaşlara yarıyomuş. bu konuyu senguine yada tomwaits'e sorun derim. tabi bulabilirseniz.(:
ben mahsun, gönlüm mahzun ..................................Resim
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

mahsunkull yazdı: araştırırsan bu konu hakkında baya bi başlık var. bende terapi aldım. fiyatı o kadarda payalı deyil. sigortanız varsa bedavaya gelebilir. benim gittiğim terapide ( bakırköy ) tiyatro şeklindeydi. 10 kişiysek mesela bi kişi bakkal biri manav, biri kasap olur. yada bi kişi baba diğeri anne diğerleri kardeşler. bu şekilde bi senaryo uydurulup kendini aşıyosun.
benim pek bi işime yaramadı. faydasından çok zararını gördüm. orda sf'li olarak 10 - 15 kişinin içersinde tiyatro yapmak kolay deyil.
bazı arkadaşlara yarıyomuş. bu konuyu senguine yada tomwaits'e sorun derim. tabi bulabilirseniz.(:
Mahsun çözüm için denemediğin başka şeyler kaldı mı merak ediyorum, her yolu denemişsin abi :)
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!