Nasıl Olucak, Bilmiyorum.

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
falez

Nasıl Olucak, Bilmiyorum.

Mesaj gönderen falez »

Öncelikle herkeze merhaba,

Bu sorunumun artık üstesine gitmem gerektiğini anladım ve 1-2 gün önce bende olan şeyin sosyal- fobi olduğunu anladım.Forumu gezerken gerçekten yalnız olmadığımı anladığımda üye olup sorunumu sizinle paylaşmak geldi içimdem.

Yıllardır milletin içinde dikkatler bana toplandımı direk kızarır terler ve kızarıklığımı millet görüp bana gülmesin diye farklı şekillere girip dikkati farklı yere vermeye çalışırdım ama başaramazdım pancar gibi olu verirdim.Hem cinslerim içinde böyle herhanhi bir konuşma esnasında %70-60 oranla kızarıyorum.Bu şey neredeyse bütün hayatımı etkiliyor. Hep düşündürüyor. Acaba ne düşünüyolar şöyle yapsam ne derler gibi. Artık bıktım elime gelen fırsatları bir bir kaçırıyorum. Yakın zamanda neredeyse 100 kişi önünde sunum yapıcam. Kolumu mu kırsam bacağımı mı diye düşünüyorum. Sorunumu kimseye açamıyorum beni farklı anlıcaklar diye. istanbul avrupa yakasında oturuyorum. bu kızarma sorunumun hiç kalmaması için elimden gelen herşeyi yaparım.

Bana yardım edin lütfen.
Bildiğiniz ve gerçekten kısa sürede yardımcı olabilecek birilerini tanıyormusunuz arayıp artık terapi mi ilaç tedavisimi hemen başlamak istiyorum.

çok ilginç bir durum gerçekten kimseye açamadığım şeyleri burada sizlerle paylaşıyorum.
Hepinize çok teşekkür ederim.
ırmak

Re: Nasıl Olucak, Bilmiyorum.

Mesaj gönderen ırmak »

aramıza hg
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

Hoşgeldin falez
) O (
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

selamsız geldin, hoşgeldin..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

rica ederiz..kelin ilacı olsa kendi başına sürer.. burda sana yardımcı olabiliecek güzel,hoş bi o kadar anlamlı felsefi sözlere her yere raslaman mümkün..inşallah işine yarar derim..tipik bi sosyal fobiksin anladığım kadarıyla.. ben harbi adamım..bildiğimi, inandığım söylerim, demagojik, dramatik ve fantastik sözleri sevmem...antimoral vermek gibi olmasın ama senin işin zor kardeş...ama bu yememiyeceğin anlamına gelmiyo, belki yenersin. bende yenemedim ama yarı yarıya azalttım...Allah sağlık, şifa versin...
..............Resim.................~~Resim
secret-man

Mesaj gönderen secret-man »

çök ilginçtir, en fobik zamanlarımda bile,bende zerre kızarma olmazdı,sadece titreme olurdu. kimisinde de tam tersi oluyor .
benim yegane tavsiyem,tiyatro kursuna yazıl,dans kursuna yazıl .bunlarla uğraştıkça düzelme olacaktır,bir de paxil kullan bir doktorla görüşüp,sf de en etkili ilaç,etkisini gösteriyor 2 haftada,bariz sosyalde rahatlarsın.

kal sağlıcakla
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

aramıza hoşgeldin
falez

Mesaj gönderen falez »

teşekkürler herkeze ama bu şeyi yenmem lazım artık terapimi olucak ilaç tedavisimi bilmiyorum. Ama bu konuda uzman birini gitmek istiyorum. Nekadar faydalı olur, kendi içimden olmaz diyor ama yapmam gerek artık. Bildiğiniz iyi bir psikiyatrist varmı ? Tavsiye edebilirmisiniz bana ?
sanguine

Mesaj gönderen sanguine »

falez yazdı:teşekkürler herkeze ama bu şeyi yenmem lazım artık terapimi olucak ilaç tedavisimi bilmiyorum. Ama bu konuda uzman birini gitmek istiyorum. Nekadar faydalı olur, kendi içimden olmaz diyor ama yapmam gerek artık. Bildiğiniz iyi bir psikiyatrist varmı ? Tavsiye edebilirmisiniz bana ?
h.geldin
murat39536

Mesaj gönderen murat39536 »

slm arkadaşlar ben 32 yaşındayım ve 4 çocuk sahibiyim bu illetle 15 yıdır savaşıyorum işim gereği günde yüzlerce kşiyle muhatap oluyorum her muhatap olduğum kişiyle bu sorunu yaşıyorum. en zor olan ise çocuklarımla bile bu sorunu yaşıyorum, hep yenecem diyorum ama bir türlü başaramıyorum. sizinle paylaşmak istedim
Kullanıcı avatarı
antonio_montana

Mesaj gönderen antonio_montana »

falez yazdı:Öncelikle herkeze merhaba,

Bu sorunumun artık üstesine gitmem gerektiğini anladım ve 1-2 gün önce bende olan şeyin sosyal- fobi olduğunu anladım.Forumu gezerken gerçekten yalnız olmadığımı anladığımda üye olup sorunumu sizinle paylaşmak geldi içimdem.

Yıllardır milletin içinde dikkatler bana toplandımı direk kızarır terler ve kızarıklığımı millet görüp bana gülmesin diye farklı şekillere girip dikkati farklı yere vermeye çalışırdım ama başaramazdım pancar gibi olu verirdim.Hem cinslerim içinde böyle herhanhi bir konuşma esnasında %70-60 oranla kızarıyorum.Bu şey neredeyse bütün hayatımı etkiliyor. Hep düşündürüyor. Acaba ne düşünüyolar şöyle yapsam ne derler gibi. Artık bıktım elime gelen fırsatları bir bir kaçırıyorum. Yakın zamanda neredeyse 100 kişi önünde sunum yapıcam. Kolumu mu kırsam bacağımı mı diye düşünüyorum. Sorunumu kimseye açamıyorum beni farklı anlıcaklar diye. istanbul avrupa yakasında oturuyorum. bu kızarma sorunumun hiç kalmaması için elimden gelen herşeyi yaparım.

Bana yardım edin lütfen.
Bildiğiniz ve gerçekten kısa sürede yardımcı olabilecek birilerini tanıyormusunuz arayıp artık terapi mi ilaç tedavisimi hemen başlamak istiyorum.

çok ilginç bir durum gerçekten kimseye açamadığım şeyleri burada sizlerle paylaşıyorum.
en az 100kişi önünde sunum yaptığında sf.in geçer. yani çare sende. bende çok zorlandığım bişeyi yaptığımda geçmişti. ama bi seferle geçmiyor. üzerine gitmek lazım. sf nin çaresi bu, üzerine gitmek. şanslısın ki üzerine gitmek için bi fırsatın var.
Aydem

Mesaj gönderen Aydem »

Merhaba Falez, ben merak ettim açıkcası. Geçen sene 100 kişi önünde sunum yapacağını yazmışsın. O sunumu yaptın mı ? Zor bir durum, bende kendime zarar vermeyi düşünüyorum zaman zaman ama yapmıyorum. Benim de sunumum vardı. Problemimi en yakın arkadaşıma açtım. Kendime zarar verme düşüncemi dinledikten sonra sunumu benim yerime yapacağını söyledi. Yine kaçtım yani... Cesaretsizliğimin farkında olduğum için kendimi de ezmiyor değilim.
sigmund

Mesaj gönderen sigmund »

Öncelikle geçmiş olsun diyeyim http://www.mcaturk.com sitesini incele derim maddi durumun müsaitse burdaki doktorlardan Yıldız Burkovik'ten randevu alabilirsin...Bilirsin belki bu kadın sos.fob. yaşamış ve yenmiş bir psikologtur...Bilişsel terapi alırsan fayda görebilirsin Ayrıyeten Sena Tunç isminde bir psikolog da tanıyorum... Daha önce buradan arkadaşlarla Sena hanımdan grup terapisi almıştık. Bunu da tavsiye ederim sana...
falez yazdı: Bana yardım edin lütfen.
Seni burada hiçkimsenin tanıyamayacağını düşündüğün içindir.
falez yazdı:çok ilginç bir durum gerçekten kimseye açamadığım şeyleri burada sizlerle paylaşıyorum.
Tekrar geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
pnkrs_2010

Mesaj gönderen pnkrs_2010 »

falez yazdı:Öncelikle herkeze merhaba,

Bana yardım edin lütfen.

aynı şeyler hastalık bana saldırınca bende de oluyor.ama her zaman değil.bazen bu illet tavan yapıyor bazen hafifliyor,bazen geçiyor,ya da bize öyle gelior.çok ilginç değilmiş aslında bu.toplumda görülen bi şeymiş.istatistik olarak türkiyede de dünyadada yüksek oranı varmış.ben sınıf öğretmenliği okuyorum sınıf 60 kişi benim gibi olan en az 10 kişi var.60 da 10. ama onların bu durumu benim kadar ağır değil.eli titreyen terleyen sesi kısılan konuamayan kekeleyen var.ama kızaran benim gibi az var.1 kişi falan.kim ne derse desin en kötü belirtisi kızarmak.kızarıcam korkusuyla yapmıyorum bi çok şeyi. mesela toplum içinde utangaç falan çok insan var.ama kızarmadığı için ona öyle bakmıyorlar. ben öyle sessiz sakin falan biri değilimdir.espiriyi sosyalliği severim ama kızarma korkusu var bu yüzden de kendimi o kalıba soktum.benim durumum bu.araştırdım baktım kızarma fobisi diye bi şey varmış ve adı eritrofobi ymiş. bunun snucunda bu kişiler sf ye itiliyormuş.sanırım bende de o var.
ben aslında içine kapanık biri de değilimdir.yakın çevremde veya hastalık hafif seyredince muhabbetim çok iyidir. ama işte keşke hep öylek alsa:(
ilgi odağoı olunca kızarıyorum saçmalıyorum ben de senin gibi.bi de beyaz tenliyim iyice belli oluyor. tek değilsin yani bazı bilgilerle beraber kendi durumumu da paylaşmak istedim.
HAYATI BIRAKIP TABAĞINDA
BOŞVER Mİ DİYORSUN
KANASIN
falez

Mesaj gönderen falez »

Tekrardan Merhaba herkeze Aydem sunumu yaptım fakat nasıl yaptım ? sunum yapıcağım sıra süre herşey belli olduğundan çok pis heyecen yaptım kendi kendime 1 saat önceden yaktım sigara yaktım sigara ard arda en sonunda midem ağrımaya başladı artık ve kendimi çok halsiz düşerek sunumu çıktım ve hiç bişey olmadan yaptım.

Benim anladığım kadarıyla kafamıza çok takıyoruz ama nekadar takmamaya çalışsakta hiç kafamdan çıkmıyor...

Birde şu hastalığım olduğunu şimdi gayet iyi biliyorum fakat bilmek çözüm değil hala elimden bişey gelmiyor. şuna gidin buna gidin diyorlar başka bir yerde okuyorum gitmeyin etmeyin o doktor şöyle böyle ne yapıcağımı bilmiyorum...

ne param var nede pulum evdekilere benim böyle böyle bir hastalığım var beni doktora götürün diyecek cesarette yok... İnanırmısınız girdiğim siteleri bile siliyorum sonradan görmesinler diye...