Bülent Uran-Hipnoz hakkında bilgisi olan varmı?

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
var

Re: Bülent Uran-Hipnoz hakkında bilgisi olan varmı?

Mesaj gönderen var »

Hipnozcular sahtekardır. Sakın kapılmayın. Bu hususta benim de tecrübem var ve aklıma geldiğinde o kadını hiç iyi anmıyorum. Hatta bazen mali şubeye şikayet mi etsem diye düşünüyorum. Çünkü vergi kaçırıyordu.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

aynen öyle, paranızı yedirmeyin bunlara, israf etmeyin..gidin armut alın, polen alın, bal alın. yada gelin bana verin o parayı daha iyi. en azından değerlenmiş olur bereketlenir.. olmadı dilenciye verin sizin için dua etsin, artık işe yararmı bilmem ama, hipnozcuya vermekten iyidir..
..............Resim.................~~Resim
kaantuna

Mesaj gönderen kaantuna »

Yani yukarida atip tutan arkadaslara sasirdim. Internet boyle bir ortam iste.

Ben 2008 yilinda 2 kez Bulent Uran'la gorustum. Neden sadece 2 kez diye sorarsaniz, cunku 2 kez gorusmek tamamen yetti de ondan. 1999 yilindan beri Ankara ve Istanbulda cok unlu olan psikologlar ile uzun suren gorusmelerim olmustu! Malesef basladiklari yerden bitirdikleri yere kadar yanlis bir yerdeler. Ben sektorun icinde degilim, bir hizmet alan olarak soyluyorum. Keske Bulent Uran'i bundan 10 sene once tanisaymisim! Psikologlara verdigim parayla Tarabya'da ev alirdim.

meraki ve sorusu olanlar varsa benle direk olarak kaantuna @ yahoo.com adresinden gorusebilir. Forumu sans eseri gorup yazilanlara cevap birakmak icin girdim ve bir daha da girecegimi sanmiyorum. meraklisi bana ulasir. Hele hele sosyal fobi, aile anne baba cocuk problemleri, asiri ofke, basarisizlik korkusu vs. bunlar hipnoz nlp ve hipnoterapinin cok basit konularidir.

2. olarak kadin dogumla hipnozun ne ilgisi var diye soran arkadaslar. Elinizin altinda klavye var. Bir zahmet google gidir bir bakarsiniz, hipnoterapinin ve basit anlamiyla bile hipnozun hangi alanlarda kullanildigini gorebilirsiniz.

3. olarak hipnozun bilimsel yontem olmadigini soyleyenlere ise sadece gulmek lazim. Beyin islevlerinin duygular ile degismesi, duygunun vucudun elektirk akimlari uzerine etkisi ve buna bagli hormon salgilanmasinin degismesinin detaylarini acip okusunlar. Istemiyorlarsa iki XAnax daha caksinlar, cocuklarina hiperaktif deyip ilaclasinlar ve uyutsunlar. Bunu okulda okumamis olmaniz yontemin bilimsel olmadigini degil, okul programinin eksikligini gosterir. Hem de bu okullar hic bir universitesinin dunyada iplenmedigi bir ulkede ise!

Belli psikolojik rahatsizliklardan cani sikilan, hatanin cekilmez oldugunu dusunen, korkan, tedirgin olan ve aci ceken arkadaslar. Yasadiklarinizi biliyorum. hic korkmayin, sadece bulent uran degil, hakan menguc, mehmet kaskak, daha bir suru kisi, kendinizi bu sikintilardan kurtarmanin kapisini size acabilirler. ancak apidan siz yuruyeceksiniz.

1 tane hayat yasiyorsunuz. unutmayin, hayat karar ve eylemdir!

Kimseyi dinlemeyin, yeterki yuruyun.

hepinize sevgi ve selamlar
kaantuna

Mesaj gönderen kaantuna »

Yani yukarida atip tutan arkadaslara sasirdim. Internet boyle bir ortam iste.

Ben 2008 yilinda 2 kez Bulent Uran'la gorustum. Neden sadece 2 kez diye sorarsaniz, cunku 2 kez gorusmek tamamen yetti de ondan. 1999 yilindan beri Ankara ve Istanbulda cok unlu olan psikologlar ile uzun suren gorusmelerim olmustu! Malesef basladiklari yerden bitirdikleri yere kadar yanlis bir yerdeler. Ben sektorun icinde degilim, bir hizmet alan olarak soyluyorum. Keske Bulent Uran'i bundan 10 sene once tanisaymisim! Psikologlara verdigim parayla Tarabya'da ev alirdim.

meraki ve sorusu olanlar varsa benle direk olarak kaantuna @ yahoo.com adresinden gorusebilir. Forumu sans eseri gorup yazilanlara cevap birakmak icin girdim ve bir daha da girecegimi sanmiyorum. meraklisi bana ulasir. Hele hele sosyal fobi, aile anne baba cocuk problemleri, asiri ofke, basarisizlik korkusu vs. bunlar hipnoz nlp ve hipnoterapinin cok basit konularidir.

2. olarak kadin dogumla hipnozun ne ilgisi var diye soran arkadaslar. Elinizin altinda klavye var. Bir zahmet google gidir bir bakarsiniz, hipnoterapinin ve basit anlamiyla bile hipnozun hangi alanlarda kullanildigini gorebilirsiniz.

3. olarak hipnozun bilimsel yontem olmadigini soyleyenlere ise sadece gulmek lazim. Beyin islevlerinin duygular ile degismesi, duygunun vucudun elektirk akimlari uzerine etkisi ve buna bagli hormon salgilanmasinin degismesinin detaylarini acip okusunlar. Istemiyorlarsa iki XAnax daha caksinlar, cocuklarina hiperaktif deyip ilaclasinlar ve uyutsunlar. Bunu okulda okumamis olmaniz yontemin bilimsel olmadigini degil, okul programinin eksikligini gosterir. Hem de bu okullar hic bir universitesinin dunyada iplenmedigi bir ulkede ise!

Belli psikolojik rahatsizliklardan cani sikilan, hatanin cekilmez oldugunu dusunen, korkan, tedirgin olan ve aci ceken arkadaslar. Yasadiklarinizi biliyorum. hic korkmayin, sadece bulent uran degil, hakan menguc, mehmet kaskak, daha bir suru kisi, kendinizi bu sikintilardan kurtarmanin kapisini size acabilirler. ancak apidan siz yuruyeceksiniz.

1 tane hayat yasiyorsunuz. unutmayin, hayat karar ve eylemdir!

Kimseyi dinlemeyin, yeterki yuruyun.

hepinize sevgi ve selamlar
erkan

Mesaj gönderen erkan »

reklam kokan hareketler bunlar kaantuna.
ben de bülent uran'a gitmek gibi bi hata yaptım.
diyeceğim o ki inanmayın böyle hipnoz tarzı 1-2 günde sizi edeceğim diyenlere.
KorayErdem

Mesaj gönderen KorayErdem »

Ben tüm umutlarımı Hipnoterapiye bağlamıştım.İsim vermiycem ,çok çok ünlü,tv lerde boy gösteren bir hipnoterapiste gittim ve 5 seans aldım .Sorun şu,Sosyalfobik insanların çoğunda odaklanma problemi var,bilinçaltına inmek çok zordur kanımca diğer insanlara nazaran.Neyse seans başladı ve hipnoza başladı.Ama gel gör ki hipnoz falan olmadım.Öyle gözüm kapalı ,bilincim açık kaldım sadece.Sadece gözü kapalı orda oturan biri olarak bana telkinlere başladı.Herneyse işin özeti tam bir safsataydı..O parayı biriktirmek için 3 ay para biriktirmiştim ve sonuç hüsran.Bu seanslardan sonra etki etmediğini görünce uzun süre intihar etmeyi düşündüm ama yok..Korkağım.
cynicall

Mesaj gönderen cynicall »

Merhaba,

Sitede iyi kötü birçok bilgi var. Hipnozla ilgili bilinenlerin bazıları doğru, bazıları da gerçekten çok uzak gibi görünüyor. Medikal bir alan olmadığı için uygulayıcılar arasında da büyük farklılklar oluyor. Tarz, ekol, vb gibi ayrımlar da var. Kısa bir süre önce tedavi oldum ve hala oto hipnoz kullanıyorum. Bir sihirli değnekten çok kontrolü benim elime almamı sağlayan yardımcı bir araç benim için. Bilgi edinmek için internet oldukça kirli bir yer çünkü bilgiyi ne yazan ne de nereden alındığı belli. Benim takip ettiğim basit bir blog var. İçinde çeviri ve yazar isimleri, vb de var. Temel bir fikir edinmek isteyenler için faydalı olabilir. (http://www.hipnozturkiye.wordpress.com) Onıun dışında piyasada bu konuyla ilgili kaliteli birkaç tane de kitap var. İnternetten çok daha sağlam ve temiz bilgi elde edebilirsiniz orada. :)
Sosyal16

Mesaj gönderen Sosyal16 »

Arkadaşlar hipnoz safsata ya da şarlatanlık değil, yurtdışında birçok ülkenin bilimsel olarak kabul ettiği bir yöntemdir. Biz sadece geri kaldığımız için bizde doktorların tekelinde olduğu için psikologları piyasaya sokmamak için psikoterapinin bile sağlık yasalarımızda yeri yok. O yüzden hipnoz iyi bir yöntem ama işin uzmanından alın psikoloji bilgisi olmayan ama hipnoz bilgisi ile tedavi edeceğini iddia eden kişiler var onlardan uzak durun.
öze dönüş

Mesaj gönderen öze dönüş »

ben unv. yıllarında bir kere gittim ne zorluklarla para biriktirip gitmiştim. seansı o zamanlar 300 tl idi. adam sadece paragöz bi *** anladığı yok. hipnoz da uygulamadı. hatırladığım tek şey o merkezden ağlayarak çıktığım. evet tek 1 kereyle olmaz zaten ama gerçekten hiç guven vermedi o adam bana. sakın gitmeyin