Psikiyatrist,psikolog ücretleri

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
fobikali

Psikiyatrist,psikolog ücretleri

Mesaj gönderen fobikali »

Kod: Tümünü seç

Açlık sınırı 852 TL oldu

Türk-İş, Nisan ayında dört kişilik bir ailenin açlık sınırını 852,50 TL, yoksulluk sınırını ise 2 bin 776,86 TL olarak hesapladı. 

Türk-İş'ten yapılan yazılı açıklamada, konfederasyon tarafından yapılan açlık, yoksulluk sınırı araştırması sonuçlarına yer verildi. 

Nisan ayı itibarıyla dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapılması gereken harcama tutarının (açlık sınırı) 852,50 TL olarak hesaplandığı kaydedilen açıklamada, gıda harcamasının yanı sıra giyim, konut, ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması gereken toplam harcama tutarının (yoksulluk sınırı) ise 2 bin 776,86 TL olduğu ifade edildi. 

Açıklamada, Temel mal ve hizmetlerdeki fiyat artışları nedeniyle çalışanlar bir yıl öncesine göre 372 lira daha fazla harcama yapmak durumundadır. Sadece mutfak harcamasına aynı dönemde gelen ek yük ise 104 liradır. Yılbaşına göre sadece dört ay itibarıyla açlık sınırı tutarı 58 lira ve yoksulluk sınırı tutarı 189 lira artış göstermiştir denildi. 

Açlık ve yoksulluğun Türkiye'de önemli bir sorun olmaya devam ettiği savunulan açıklamada, Ülkenin gündemi, yasalar ve anayasa değişmekte fakat geniş halk kesimlerinin yaşama koşulları aynı kalmaktadır. Çoğu çalışan ve emekli için bir günlük gelirinin bir kilogram et almaya yetmediği ülkemizde 'insan onuruna yakışır yaşam' arayışları sürekli olarak hayal kırıklığıyla sonuçlanmaktadır görüşüne yer verildi. 

Açıklamaya göre, Ankara'da yaşayan dört kişilik bir ailenin gıda için yapması gereken asgari harcama tutarı bir önceki aya göre yüzde 0,87 oranında artarken, gıda enflasyonunda 12 ay itibarıyla artış oranı yüzde 15,46 olarak gerçekleşti
kaynak : http://piyasanet.hurriyet.com.tr/%5Cc%5 ... ?id=705497

Böyle bir ülkede nasıl tedavi oluyorsunuz?

Ciddi ciddi merak ediyorum bu konuyu

benim cebimde 5 krş yok o zaman ölene kadar mı çekeceğim bu hastalığı?
sigmund

Re: Psikiyatrist,psikolog ücretleri

Mesaj gönderen sigmund »

İstanbul şartlarında özel uzman psik.ler 50-100 tl civarında; Prof. gibi kıdemli psikiyatristler 150-250 lira civarında, sosyal güvencen varsa ve ücretsiz tedavi olmak istiyorum dersen de devlet hastanelerinde asistan psikiyatrlara gidersin ama 5-10 dak.lık muayene sana yeterli gelemeyebilir...
Kullanıcı avatarı
mafat

Mesaj gönderen mafat »

sigmund yazdı:İstanbul şartlarında özel uzman psik.ler 50-100 tl civarında; Prof. gibi kıdemli psikiyatristler 150-250 lira civarında, sosyal güvencen varsa ve ücretsiz tedavi olmak istiyorum dersen de devlet hastanelerinde asistan psikiyatrlara gidersin ama 5-10 dak.lık muayene sana yeterli gelemeyebilir...
Devlet hastanelerinde asistan psikiyatrisler mi bakıyor arkadaşım. Uzmanlar var haberin olsun.

Evet onlar da sadece ilaç yazarlar. Bize özelde fazla zaman verdiler de ne oldu sanki... Her defasında sinirle çıktım hastaneden. Güya terapi yapıyor...
Tabi başladığımız işi bitirecez ya bırakamadık sonucu iyi olur umuduyla. Peki sonuç ne? .......
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

Ben devlet hastanesine gidiyorum (istanbul, çapa). 15.oo tl (en az yarım saat). doktorum N.Öztürk, asistan değil, uzman. baya bi ilgileniyor sağolsun..Hatta beni heyete çıkardı, içinde profösör, uzman ve asistanlarında bulunduğu 8-10 kişi. Tanım Sosyal fobi olarak tescil edildi ve onaylandı...Bunun için ayrıca bi ücrette istenmedi. Tedavimde çok güzel seyrinde gidiyor.Bana burayı tavsiye eden, öneren değerli arkadaşım tomwaits'e teşekkürler...
..............Resim.................~~Resim
sigmund

Mesaj gönderen sigmund »

Asistanla uzman doktor arasındaki fark nedir ?
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

Bakırköye gitmiştim 45dk ilgilenmişti dr..
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
var

Mesaj gönderen var »

açlık sınırı 852 tl ve asgari ücret 729 iken aasgari ücretle çalışanlar nasıl geçiniyor acaba. tedaviyi boşver nasıl karnını doyurabiliyor. 851 aç kalmak ise 729 nedir, birde sigortasız çalışanları düşünün
sigmund

Mesaj gönderen sigmund »

[smilie=bomb.gif] Kesinlikle katılıyorum sana.
var yazdı:açlık sınırı 852 tl ve asgari ücret 729 iken aasgari ücretle çalışanlar nasıl geçiniyor acaba. tedaviyi boşver nasıl karnını doyurabiliyor. 851 aç kalmak ise 729 nedir, birde sigortasız çalışanları düşünün
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

tomwaits yazdı:alpaycım yardımcı olabildiysem ne mutlu bana... :)
olman mı hiç muratcım, bu tedavi hayatımda bi dönüm noktası oldu sayende. sende bendeki değişimin farkındasındır. :)
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

tomwaits yazdı:alpaycım yardımcı olabildiysem ne mutlu bana... :)
tomwaits bana da yardımcı olsana :) [smilie=bye.gif]
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

geçtiğimiz aylarda bi ruh saglıgı merkezini arastırıyodum,sitesinde sgk ile anlaşmamız vardır dıyodu,saf gibi bi heveslendim sevindim,sonra yerini buldum gittim sordum,anlaşmamız var dedikleri yalnızca ilaçlar içinmiş,seanslar falan tabiki ücretli 120 liraymış,adam bunu deyince tabi yıkıldım :D

insan caresiz durumdayken her türlü çözüm olasılıgına atlıyor hemen,ben de atladım sonra havamı aldım cıktım ordan,ben broşürünüzü alıyım da sonra ugrarım dedim...

bi kere daha lanet ettim,mutlulugu parayla satın alabiliyoruz...
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara;
canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin..
[ Neyzen Teyfik ]
thealone

Mesaj gönderen thealone »

fobikali yazdı:

Kod: Tümünü seç

Açlık sınırı 852 TL oldu

Türk-İş, Nisan ayında dört kişilik bir ailenin açlık sınırını 852,50 TL, yoksulluk sınırını ise 2 bin 776,86 TL olarak hesapladı. 

Türk-İş'ten yapılan yazılı açıklamada, konfederasyon tarafından yapılan açlık, yoksulluk sınırı araştırması sonuçlarına yer verildi. 

Nisan ayı itibarıyla dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapılması gereken harcama tutarının (açlık sınırı) 852,50 TL olarak hesaplandığı kaydedilen açıklamada, gıda harcamasının yanı sıra giyim, konut, ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması gereken toplam harcama tutarının (yoksulluk sınırı) ise 2 bin 776,86 TL olduğu ifade edildi. 

Açıklamada, Temel mal ve hizmetlerdeki fiyat artışları nedeniyle çalışanlar bir yıl öncesine göre 372 lira daha fazla harcama yapmak durumundadır. Sadece mutfak harcamasına aynı dönemde gelen ek yük ise 104 liradır. Yılbaşına göre sadece dört ay itibarıyla açlık sınırı tutarı 58 lira ve yoksulluk sınırı tutarı 189 lira artış göstermiştir denildi. 

Açlık ve yoksulluğun Türkiye'de önemli bir sorun olmaya devam ettiği savunulan açıklamada, Ülkenin gündemi, yasalar ve anayasa değişmekte fakat geniş halk kesimlerinin yaşama koşulları aynı kalmaktadır. Çoğu çalışan ve emekli için bir günlük gelirinin bir kilogram et almaya yetmediği ülkemizde 'insan onuruna yakışır yaşam' arayışları sürekli olarak hayal kırıklığıyla sonuçlanmaktadır görüşüne yer verildi. 

Açıklamaya göre, Ankara'da yaşayan dört kişilik bir ailenin gıda için yapması gereken asgari harcama tutarı bir önceki aya göre yüzde 0,87 oranında artarken, gıda enflasyonunda 12 ay itibarıyla artış oranı yüzde 15,46 olarak gerçekleşti
kaynak : http://piyasanet.hurriyet.com.tr/%5Cc%5 ... ?id=705497

Böyle bir ülkede nasıl tedavi oluyorsunuz?

Ciddi ciddi merak ediyorum bu konuyu

benim cebimde 5 krş yok o zaman ölene kadar mı çekeceğim bu hastalığı?

Kesinlikle haklısın.
Vatandaşına ilgisiz devlet. Anca yasaklar.
thealone

Mesaj gönderen thealone »

Türkiyede her 5 çalışandan 1'i sigortasız.
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

asistan doktorlar daha iyidir boşverin. üstelik yardımcı olamıyorlar.ilaç dışında o da eczaneden alınır. 300 liralık kitap alırım daha iyi. gerçekten kendimi vererek okuduğumda, hem hayal dünyam gelişiyor hem hayata bakış açım genişliyor. ben okumayan biri olsaydım hiç bişi başaramazdım.