sosyal fobiyi düşündügün şeylerin üzerine giderek yenin

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
canoo

sosyal fobiyi düşündügün şeylerin üzerine giderek yenin

Mesaj gönderen canoo »

nasılmı aklınızdan ne geçiyorsa o an için kagıda yazın ne geçiyorsa daha sonra o olumsuz düşündügünüz şeyi kagıt üzerinde olumlu yapın saçma gelebilir ama bunu sürekli deneyin örnegin sürekli izlendiginizi varsayalım kıazrdım ellerim titredi ateş bastı bunları hepsi olumsuz şeylerdir hem olumsuz hemde çok saçmadır bu olumsuz düşünceyi bir kagıda yazın daha sonra bunu olumlu yapın ben utanmadım utansamda kimseyi ilgilendirmez ben kenidimi çok seviyorum bakışlardan rahatsız olmak saçma bişey bakmak dogaldır bu sadece bir örnek ben düşüncelerimi soylüyorum çünkü ben bu şekilde kendimi azda olsa tanıdım hergün bir kagıda ben çok güzelim degerliyim kendimi çok seviyorum diye yazıyorum vede olumsuz bir düşünceyi düzeltip anında olumlu yapıyorum vede suanda kendimi çok rahat hissediyorum siz siz olun mükemmel olmayı denemeyin çok şey kaybedersiniz psikolojik kitaplar var okuyun uygulayın kendinize deger verin aynaın karşısına geçip ben kendimi oldugum gibi seviyorum ben çok güzelim degerliyim deyin her sabah kalıkınca günaydın deyin aynadaki yüzünüze bunlar çok agır bir sosyal fobi için saçma gelebilir sizlerle paylaşmak istedim ben çok şey yaşadım ama eski ben kalmadım istedigim herşeyi kendim için yapıyorum başkaları beni ilgilendirmez önce kendini sevki daha sonra sevilebilesin bu dünyada tekim ben herkes gibi o yüzden kendimi ben oldugum için çok seviyorum szilerde sevin kendinizi sevmek güzelmiş ben yeni anladım kendinizle mutlu olun deneyin kitap okuyun bol bol ben okuyorum vede özgüvenim yerine geldi eskisi gibi artık kimseyi takmıyorum saçma geliuor utansam bile saçma geliyor kendinizi sevin vede bu illeti yenin