hiçbir destek almadan başarabilirmiyim?

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
xxlarch

hiçbir destek almadan başarabilirmiyim?

Mesaj gönderen xxlarch »

arkadaşlar psikolog veya psikiyatriden destek almadan kendi kişisel gayetlerimle örneğin sosyal ortamlarda etkin olmam vs sosyal fobiyi yenmeme yardımcı olurmu yoksa, doktora gitmeden asla bu lanet hastalığı yenemezmiyim ?
Kullanıcı avatarı
gorunmezadam

Re: hiçbir destek almadan başarabilirmiyim?

Mesaj gönderen gorunmezadam »

rezil olmaktan korkma hatta rezil olsan ne kaybedersinki diger insanlar seni onemsiyorlarmı sanıyorsun sen pop yıldızı falan degilsinki seni izlesinler surekli
biz sosyal fobililerin sorunu kendimi onemli hissetmek biz kimizki bizi izlesinler nedne mukemmel olmak zorundayız?
var

Mesaj gönderen var »

Elbette yapabilirsin. İlaçlar sadece mücadelemizde bizi rahatlatarak yardımcı olur. Tek başlarına tedavi etmezler (sosyal fobi için). Eğer ilaçsız bu durumun üstesinden gelebileceğine inanıyorsan, elinden gelen gayreti göster.
Kullanıcı avatarı
(u)mutlu

Mesaj gönderen (u)mutlu »

Eğer fiziksel etkiler(heyecan, çarpıntı vs) görmüyorsan, kesinlikle başarırsın.
SF üzerine yapılan plasebo(boş ilaç) çalışmalarında deneklerin yaklaşık %30'unda iyileşme belirtileri gözlenmiş. Ancak dediğim gibi, fiziksel şikayetler de varsa, tedavisiz yenmek oldukça zor olsa gerek.
Kullanıcı avatarı
sıkıfobik

Mesaj gönderen sıkıfobik »

sf li olduğunu düşünüyorsan burada aklı başında sf ile ilgili tanımları başlıkları okumuşsan ve ben bir sfliyim diyebiliyorsan sana tavsiyem şu : kabul et evet ben bir sfliyim yapabileceğim şeyler var yapamacağım şeyler var de kendine kabul et. sonra yapamadığın şeyleri yapmaya adım adım geç. bi rahatla önce aman allahım bu ben olamam deme! kabul et. özgüvenini geri kazan. sonrası daha kolay. yapamayacığın şeyleri bir anda yapmaya kalktığında ve yapamayınca dahada dibe batarsın. sf de önemli olan kendini tanımak bunu unutmak. ( ergenlikte yaşanan sıkıntılar sfye benzer bunu aşmışsan (ergenliği) bu yazıya dikkate al) ( yazı geneldir kişiye yazılmamıştır)
Kullanıcı avatarı
primer

Mesaj gönderen primer »

sırtındaki yükü azaltmak varken niye yükü arttırarak yürümeye devam etmeyi seçiyorsun
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

sf nin seviyesine bağlı..
ve tabiki senın becerine..
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara;
canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin..
[ Neyzen Teyfik ]
feraye

Mesaj gönderen feraye »

destek almadan kurtulabilrsin. ben sosyal fobi için destek almadan yendim. zaman zaman kendime güvenimi kaybediyorum fakat bu dalgalanmalara alıştım, sorun etmiyorum.
Kullanıcı avatarı
Ulasilmaz

Mesaj gönderen Ulasilmaz »

Destek alarak kurtulunuyomu sanki [smilie=no.gif]
Hayat herşeye rağmen yaşamaya değer değildir..