Robin Williams

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
ağaç85

Robin Williams

Mesaj gönderen ağaç85 »

Bu konuyu buraya açtım; çünkü bir doktor istiyorum Robin Williams gibi. Adam ne zaman bir filmde doktor olarak rol yapsa, harika iş çıkarıyor ve çok imreniyorum. Hastalara davranışı, konuşma tarzı, farklı yaklaşımı, anlayışlı gözleri... İzlemek isterseniz Uyanışlar, Good Will Hunting (Can Dostum) ya da Patch Adams'ı izleyebilirsiniz.

Çok fazla doktora gittim ve birinde bile onun gözlerindeki anlayışı göremedim, üstelik adam rol yapıyor! [smilie=to_take_umbrage.gif] Her zaman derim, bir psikolojik rahatsızlık geçirmeyen adamlar psikolog ya da psikiyatrist olmasınlar! Hastayı anlamayan doktorlarla karşılaşmaktan yoruldum, usandım artık!
Kullanıcı avatarı
2PacHastası

Re: Robin Williams

Mesaj gönderen 2PacHastası »

Çok dogru.Bırak seni dinlemeyi yüzüne bile bakmıyorlarya işte o anda kendimi ,, gibi hissediyorum.Duvara anlatıyorum.Zoruma gidiyor.Uyanışlardaki doktor tiplemesine googlede baktım adamın bakışı çogu prof. psikologa taş çıkarır.Derdini bir başka yaşayan insandan başkası bilemiyor ne yazıkki.
Tupac umursar,eger baska kimse umursamazsa.
Ben bir eşkıyayım ve kafa tutan mazlumlar hakkında rap yapıyorum.(2Pac)
"Küçük çocuklara aşıladığınız nefret herkesin ağzına ..ıyor."(2Pac)
Kullanıcı avatarı
Diren

Mesaj gönderen Diren »

anladığım kadarıyla panik atak, şizofreni falan hastaları göre göre sosyalfobi'yi önemsemiyorlar. o kadar sayko'nun arasına tenefüs gibi görüyorlar.
var

Mesaj gönderen var »

Diren yazdı:anladığım kadarıyla panik atak, şizofreni falan hastaları göre göre sosyalfobi'yi önemsemiyorlar. o kadar sayko'nun arasına tenefüs gibi görüyorlar.
Aynı fikirdeyim. Sosyal fobi veya depresyonu sallamıyorlar. Çünkü bu teşhisi ya hastalarını dinlemedikleri zaman ya da söylediklerimizden bir şey anlamadıkları zaman koyuyorlar.
Kullanıcı avatarı
Diren

Mesaj gönderen Diren »

var yazdı:
Diren yazdı:anladığım kadarıyla panik atak, şizofreni falan hastaları göre göre sosyalfobi'yi önemsemiyorlar. o kadar sayko'nun arasına tenefüs gibi görüyorlar.
Aynı fikirdeyim. Sosyal fobi veya depresyonu sallamıyorlar. Çünkü bu teşhisi ya hastalarını dinlemedikleri zaman ya da söylediklerimizden bir şey anlamadıkları zaman koyuyorlar.
döner bıçağıyla dalsak odaya belki adam yerine koyarlar. illa şiddet geçmişi istiyorlar heralde ilgilenmek için. bu adamlar sosyal fobi'nin yanına sosyopat da yaparlar adamı :D
folder

Mesaj gönderen folder »

Lit yazdı: Çok fazla doktora gittim ve birinde bile onun gözlerindeki anlayışı göremedim, üstelik adam rol yapıyor! [smilie=to_take_umbrage.gif] Her zaman derim, bir psikolojik rahatsızlık geçirmeyen adamlar psikolog ya da psikiyatrist olmasınlar! Hastayı anlamayan doktorlarla karşılaşmaktan yoruldum, usandım artık!
Aynen katılıyorum bu tespitine.
Filmde hoca derste öğrencilerine doktor-hasta ilişkisinde en önemli şeyin güven olduğunun, güvenin bu ilişkinin temelini oluşturduğunu söylüyordu. Bi sf'linin psikiyatra gitmeye cesaret etmesi bile zor iken birde umursamaz birine denk gelirse şevki daha çok kırılıyor.
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Allaha şükür gittiğim profesör alanında Türkiye'nin en iyi 3 isminden birisi; dünya genelinde de ilk 100'e (abartısız) girer.
var

Mesaj gönderen var »

V. Alp Üçok mu? Değilse adı ne? Hangi konuda en iyilerden?
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Sana açıklama yapmak zorunda değilim veya soruna cevap vermek zorunda değilim; ikisinden birini seçebilirsin
http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewto ... 53#p232753 Ayrıyeten bu başlığın kilitlenmesini gerektirecek siyasi tartışma vs. yoktu. Kilitleme yaparak kendince bir tatmin yolu bulmuşsun. Forumda bunu dile getiren bir sürü insan oldu. Ve bu yüzden forumdan ayrılanlar da oldu.
var

Mesaj gönderen var »

Zorunda olduğunu söylediğimi anımsamıyorum. Siyasi bir konunun kilitlenmesi için, o konunun siyasi olması yeterlidir. Forum kurallarını bir kez bile okumuş olman, bunu anlamana yeterdi.