Yeni Doktor Heyecanı

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
ağaç85

Yeni Doktor Heyecanı

Mesaj gönderen ağaç85 »

Ne zaman yeni bir doktora gidecek olsam heyecanlanıyorum, gitmeden bir gece önce ona söyleyeceğim ve bana söylemesi muhtemel şeyleri kafamda canlandırıyorum. Ve nedense her seferinde hayalimdeki doktorun bana söyledikleri, gerçek doktorun söylediklerinden daha yapıcı oluyor.

Sürekli doktor değiştiriyorum, evet, iyi bir doktor bulana kadar bunu yapacak mıyım bilemiyorum. Herhangi bir insanın söyleyebileceğinden farklı bir şey söylemiyorlar. O kadar sene neden okumuşlar anlamış değilim. Söyledikleri her şey, daha önce benim kitaplarda okuduğum ya da çevremdeki insanlar (doktor olmayan) tarafından söylenmiş şeyler.

Yeni doktor heyecanı ve fiyasko.. Doktorlar defterine bir çizik daha. :/
Kullanıcı avatarı
fanatiksfli

Re: Yeni Doktor Heyecanı

Mesaj gönderen fanatiksfli »

Valla ben büyük bi üniverstede doçent doktora gitmiştim bissürü testler yaptı 500 sorulu testler falan filan. verdi 3 ilaç kombinesi 1 ay uyumakla geçmişti 2-3 ay rahatlama oldu 4-10 ay toplum içindeki sıkıntım azalmaya başladı ilaç kullandıgım halde 11. aydan sonra yine hortladı bu illet nedir bu böyle acaba tedaisi var diye bizi mi kandırıyorlar bi türlü tedavi olamadık gitti. Şu an eskidende şiddetli sf. doktorla alakası yok bu konunun heralde en iyi doktora gittik sonuç yine hüsran.
Diskoteğin önünde kahya durmuşum
Araba plakasından fallar tutmuşum
İçeri giren sarı kız bana baksaydı
Baksaydıda bana bana benim olsaydı
Olmaz olmaz bilirim ben kahya yahya
O kimbilir kimin nesi ben kahya yahya
Kullanıcı avatarı
2PacHastası

Mesaj gönderen 2PacHastası »

Kardeş adam gibi doktor bulmak çok zor.Bana göre önemli olan nokta yazdıgı ilacın bana yarar saglayıp saglamadıgı.Yoksa karşılıklı konuşmada dinliyorlar cevap vermiyorlar.Seninle ilgilenmiyorum ve ilgileniyormuş rolü yapmakta istemiyorum der gibi muayene ediyorlar.İlaçlara doktorlardan daha çok saygı duyuyorum.Midemi bulandırıyorlar baş dönmesi yapıyorlar ama en azından rahatlatıyorlar.
Tupac umursar,eger baska kimse umursamazsa.
Ben bir eşkıyayım ve kafa tutan mazlumlar hakkında rap yapıyorum.(2Pac)
"Küçük çocuklara aşıladığınız nefret herkesin ağzına ..ıyor."(2Pac)
feraye

Mesaj gönderen feraye »

30 yılda 3 doktorum oldu. doktor ve ilaç beni hiç heyecanlandırmıyor bugün. çünkü gerçek şu; insana sadece kendisi yardım edebilir. doktorlar yol gösteriyor ilaçlar sıkıntıyı hafifletiyor fakat işin sırrı aklını kullanabilmekte.
Anqel

Mesaj gönderen Anqel »

feraye yazdı:30 yılda 3 doktorum oldu. doktor ve ilaç beni hiç heyecanlandırmıyor bugün. çünkü gerçek şu; insana sadece kendisi yardım edebilir. doktorlar yol gösteriyor ilaçlar sıkıntıyı hafifletiyor fakat işin sırrı aklını kullanabilmekte.
Ne güzel dediniz.
Kullanıcı avatarı
fanatiksfli

Mesaj gönderen fanatiksfli »

ben 10 yılda 5 doktora gittim :) artık ne ilaç alırım ne de doktora giderim ilaç manyagı oldum zaten bir doktora bakıyorsunuz 1 sene gittiniz sonuıç yok adam ilacı degiştiriyor yine olmuyor sonra başka doktora gidiyorsunuz oda aynı olunca bıkıyor insan artık. Doktorlarda çözüm kendi beyninde dior ama o çözümü yıllardır nedense çabalamamıza rağmen bir türlü bulamadık sanki kalbin atışı gibi istenildiginde engellenemiyor sf. bazı doktorlarda öyle demiyor bu tamamen beyin kimyasıyla ilgili diyor yüklüyor ilaçları neye inanacaz şaşırdık.
Diskoteğin önünde kahya durmuşum
Araba plakasından fallar tutmuşum
İçeri giren sarı kız bana baksaydı
Baksaydıda bana bana benim olsaydı
Olmaz olmaz bilirim ben kahya yahya
O kimbilir kimin nesi ben kahya yahya
ağaç85

Mesaj gönderen ağaç85 »

fanatiksfli yazdı:ben 10 yılda 5 doktora gittim :) artık ne ilaç alırım ne de doktora giderim ilaç manyagı oldum zaten bir doktora bakıyorsunuz 1 sene gittiniz sonuıç yok adam ilacı degiştiriyor yine olmuyor sonra başka doktora gidiyorsunuz oda aynı olunca bıkıyor insan artık. Doktorlarda çözüm kendi beyninde dior ama o çözümü yıllardır nedense çabalamamıza rağmen bir türlü bulamadık sanki kalbin atışı gibi istenildiginde engellenemiyor sf. bazı doktorlarda öyle demiyor bu tamamen beyin kimyasıyla ilgili diyor yüklüyor ilaçları neye inanacaz şaşırdık.
Siz ne kadar az doktora gitmişsiniz. Benim liste 3 yılda 15 oldu galiba. :D

"Her şey senin elinde." diyorlar; ama o zaman neden bu ilaçlar var, neden bu alan var? NEDEN; NEDEN? Neden onca insanın hiç de kendi elinde değilmiş gibi gözüküyor. Neden insanlar intihar ediyor? Bir anlasam...

İlaçlara olan inancım iyice azaldı benim, bana tek kattıkları aldığım kilolar. Giysilerime sığamıyorum, teşekkürler sayın anti-depresan! >_<
var

Mesaj gönderen var »

Ben de kullandığım antidepresanlar yüzünden giysilerime sığmıyorum. Bir bakıma iyi oldu, yıllardır 10-15 yaşındaki giysileri giyiyordum. Aynı ilaçlarımın sayesinde kendi başıma raharça alışveriş yapabilen birisi oldum. Fakat hala para harcamaya korkuyorum. Fakat kilo aldığım için, giysi almam bir hitiyaç oldu. Eğer külo almasaydım alışveriş yapabildiğimi bilmeyecektim.

Ayrıca her sözü geçtiğinde tekrarladığım gibi yine söylüyorum; ilaçlar iksir değildir. Mucize beklenmemelidir. İlaçlar mücadelede yardımcı olur veya hayatı bazı kronik hastlıklarla yaşanabilir hale getirir. Bence bu küçümsenmemeli. Bence bu forumda pek çok kimsenin asıl önemli hastalığı tembelliktir. Bütün sorumlulukları doktora yükleyip, mücadeleden kaçınarak, ilaçtan etki bekleyenler rahata alışmış, tembel insanlardır.
ağaç85

Mesaj gönderen ağaç85 »

var yazdı:Ayrıca her sözü geçtiğinde tekrarladığım gibi yine söylüyorum; ilaçlar iksir değildir. Mucize beklenmemelidir. İlaçlar mücadelede yardımcı olur veya hayatı bazı kronik hastlıklarla yaşanabilir hale getirir. Bence bu küçümsenmemeli. Bence bu forumda pek çok kimsenin asıl önemli hastalığı tembelliktir. Bütün sorumlulukları doktora yükleyip, mücadeleden kaçınarak, ilaçtan etki bekleyenler rahata alışmış, tembel insanlardır.
Teşekkür ederiz sayın var desteğin için. :D İlaçlardan mucize beklediğimiz yok zaten bizim de. Aldığım ilaçlarla birlikte katılmadığım sosyal etkinlik kalmadı, endişelerim azalmadı hiç, azaltmadılar. İlk ilaç kullanmaya başladığım zaman, biraz yaramıştı işe, tedirginliğim geçmişti, onu bırakınca her şey eskisinden de beter oldu ve daha sonra kullanmaya başlayınca tekrar işe yaramadı.

Doktor da aynen böyle demişti bana: "Bir şeyin yok senin, tembelsin sadece." Doktorlarla aynı düşüncelere sahip olman tuhaf, gerçekten. Tembellik değil bu aslında. Korkuyoruz. Ama mecburen yaptığımız işler var, bankaya gitmek, işe gitmek, misafir gelince yanlarına gitmek gibi. Bu mecburi olanlarda bile ilaç etkisini göstermiyorken, daha büyük organizasyonlarda başımıza ne gelecek kim bilir? Korkutucu geliyor, korkan insan tembel midir? Bizden kafeye yalnız gitmemiz isteniyor, ama daha kafe yolunda yürürken tedirginlik başlıyorsa ve ilaç bunu azaltmıyorsa, kafeye girmemin ne anlamı olacak? Kafeye girmiyorum diye rahatıma düşkün ve tembel mi oluyorum?
çamur

Mesaj gönderen çamur »

türkiyedeki doktorlar ticaret yapıyorlar... doktorlardan nefret ediyorum... birtek dişçiler gerçek işinin hakkını veriyorlar...
sadece arabalar...
Kullanıcı avatarı
dreams

Mesaj gönderen dreams »

çamur yazdı:türkiyedeki doktorlar ticaret yapıyorlar... doktorlardan nefret ediyorum... birtek dişçiler gerçek işinin hakkını veriyorlar...
doktoru da aynı dişçisi de aynı çaycısı da aynı insanoğlu çiy süt emmiş.....
İnsan neden aldanıyor herşeye ?
çamur

Mesaj gönderen çamur »

en azindan disciler yaptiklari isi somut olarak yapiyolar.... sonucu direkt olarak goruyosun ve ne yaptiklarini biliyolar.... psiyatrisler ne yaptini bi bilse yada bi is becerebilseler....
sadece arabalar...
paint it black

Mesaj gönderen paint it black »

Arkadaşlar aranızda msnden doktorla görüşme yapan var mı bana çok ilginç geldi.Ama diğer taraftan da oldukça rahat bir durum.Yalnız ücretlendirme dikkatimi çekti.doktor kendi sayfasında belirtmiş önceden ücret yatırıyorsun sonra randevu alıyorsun msn üzerinden konuşuyorsun 15 dak. 25 tl.daha fazla dak. daha fazla ücret tabi.İyi de mesela 15 dak. dolar dolmaz hadi tamam yallah mı deniyor acaba:P
paint it black

Mesaj gönderen paint it black »

Arkadaşlar aranızda msnden doktorla görüşme yapan var mı bana çok ilginç geldi.Ama diğer taraftan da oldukça rahat bir durum.Yalnız ücretlendirme dikkatimi çekti.doktor kendi sayfasında belirtmiş önceden ücret yatırıyorsun sonra randevu alıyorsun msn üzerinden konuşuyorsun 15 dak. 25 tl.daha fazla dak. daha fazla ücret tabi.İyi de mesela 15 dak. dolar dolmaz hadi tamam yallah mı deniyor acaba:P
ağaç85

Mesaj gönderen ağaç85 »

paint it black yazdı:Arkadaşlar aranızda msnden doktorla görüşme yapan var mı bana çok ilginç geldi.Ama diğer taraftan da oldukça rahat bir durum.Yalnız ücretlendirme dikkatimi çekti.doktor kendi sayfasında belirtmiş önceden ücret yatırıyorsun sonra randevu alıyorsun msn üzerinden konuşuyorsun 15 dak. 25 tl.daha fazla dak. daha fazla ücret tabi.İyi de mesela 15 dak. dolar dolmaz hadi tamam yallah mı deniyor acaba:P
Ben hiç yapmadım. Ama rahat olmaz öyle gibi geliyor sanki, bir de doktor doğru teşhis koyamaz bana göre o şekilde. Ücreti de fazla, değil mi?