sosyal fobi raporu olan var mı?

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Kullanıcı avatarı
deniz faresi

sosyal fobi raporu olan var mı?

Mesaj gönderen deniz faresi »

bu rapor hakkında bilgisi olan varmı? özel psikiyatrilerden alınabiliyormu? kullanılan ilaçlar bu rapora yazılıyormu?? vs..
daima daha ileri ..
var

Re: sosyal fobi raporu olan var mı?

Mesaj gönderen var »

Özel psikatriden alsan da SGK ile sözleşmesi yoksa ilaç alımlarında geçerli olmayacaktır. Ancak herşeyi tam ve geçerli bir rapor verildiğini varsayalım. O zaman raporda etken maddeleri ve kullanım dozları belirtilmiş ilaçlarını, bu rapora dayanarak yazılmış reçeteyle alabilirsin.
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

Ben 1 sene boyunca kulandığım ilacı raporla almıştım. Herhalde bahsi geçen rapor bu rapor. Ben bu raporu devlet hastanesinden almıştım. Kullandığım ilacın etken maddesi ve dozajı yazıyordu bir de geçerli olduğu süre tabi.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

istanbul üniversitesi, çapa tıp fakütlesi, psikiyatri bölümünden tescilli sf'liyim..ilk tedavimi 12 yaşımda görmüştüm. tabi o zamanlar sf diye bi şey yok, hobi-fobi gibi kavramlar türkçeye henüz geçmemiş. toplumdan uzak durma, utangaç ve çekingen tavırlar üzerine psikolojik tedavi görmüştüm..Tescillenmem ise 4 sene öncesine dayanır..
..............Resim.................~~Resim
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Tıp fakültesinde psikiyatri anabilim dalından randevu alırsın; asistan doktorla muayene olduktan sonra heyete sevkedilirsin. 2-3 tane prof.un olduğu ve asistan psikiyatrların olduğu kurul odasında sana gerekli ilacı tespit ederler 1 hafta sonra da ilaç raporunu alırsın ve %20 katılım payından muaf şekilde devam edersin. Şimdiden geçmiş olsun.