sosyal fobi grup terapisi duyurusu

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
dreamendless

sosyal fobi grup terapisi duyurusu

Mesaj gönderen dreamendless »

Parke Psikoterapi ve Danışmanlık Merkezi tarafından 24 Aralık 2011 Cumartesi günü Sosyal Fobi için Bilişsel Davranışçı Grup Terapisi başlatılacaktır. Grubun katılımcı sayısı 8 kişi olacaktır. Grup 12 hafta süreyle toplanacaktır. Grup çalışmasının duyurusuna şu linten ulaşabilirsiniz.

http://www.mickeymouse.com
En son Anonymous tarafından 22 Eki 2011, 23:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Önce forum kurallarını okuyunuz. Reklam yapmak yasaktır.
var

Re: sosyal fobi grup terapisi duyurusu

Mesaj gönderen var »

Eh Meltem Hanım, Sosyal-fobi.net vasıtasıyla başvuranlara da ek olarak bir %20 indirim yaparsınız artık.
var

Mesaj gönderen var »

Yoksa ücretsiz mi?
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Başlığı açan Meltem hanımla görüştüm. Ücretlendirme şöyle; her hafta yapılacak 1 seans =70 lira/ kişi başı şeklindeymiş. Yani 12 hafta = 840 lira şeklindeymiş Ücreti tuzlu gibi ama terapinin içeriği de işe yarar gibi görünüyor.
AğırSF

Mesaj gönderen AğırSF »

Banada uygun geldi ama şöyle bir durum var. Evden zor çıkan biri için buraya da gitmek zor olacağa benziyor [smilie=comando.gif]
fobikisosyal

Mesaj gönderen fobikisosyal »

Bence fiyat hiç uygun değil, grup terapisi bir de, yuh yani, bu kadar da sömürü olmaz, toplamda 7bine yakın para kazanacaklar, bir kişiyi bile iyileştiremeyecekler, bu terapileri denetleyen birileri olmalı, kafalarına göre yöntem uygulayıp istedikleri gibi fiyat koyuyorlar, vicdanları yok bunların.
AğırSF

Mesaj gönderen AğırSF »

fobikisosyal yazdı:Bence fiyat hiç uygun değil, grup terapisi bir de, yuh yani, bu kadar da sömürü olmaz, toplamda 7bine yakın para kazanacaklar, bir kişiyi bile iyileştiremeyecekler, bu terapileri denetleyen birileri olmalı, kafalarına göre yöntem uygulayıp istedikleri gibi fiyat koyuyorlar, vicdanları yok bunların.
bireysel terapi almak daha iyi olur mu?
fobikisosyal

AğırSF yazdı:
fobikisosyal yazdı:Bence fiyat hiç uygun değil, grup terapisi bir de, yuh yani, bu kadar da sömürü olmaz, toplamda 7bine yakın para kazanacaklar, bir kişiyi bile iyileştiremeyecekler, bu terapileri denetleyen birileri olmalı, kafalarına göre yöntem uygulayıp istedikleri gibi fiyat koyuyorlar, vicdanları yok bunların.
bireysel terapi almak daha iyi olur mu?
Ben hiç grup terapisi almadım, bana çok amerikanvari geliyor, hani yabancı filmlerde görürüz, hele sosyal fobide nasıl işe yarayacak, kendime söyleyemediğim şeyi psikoloğa söylemeye zorlanırken kalkıp onca insanın için de mi anlatıcam, kişi başına kaç dakika düşecek hem, pazarlama tekniğinden başka bir şey değilmiş gibi, samimiyetsiz geliyor bana. Bence sfli biriyle çok fazla ilgilenilmesi gerekli, psikolog tüm dikkkatini ve ilgisini ona yönlendirmeli, o yüzden grup terapisinin etkili olacağını zannetmiyorum.
var

Mesaj gönderen var »

Grup terapisi almak isterdim. Fakat eğer düşünürsem, gideceğim son terapi Meltem Hanım'ınkidir. Konuyu açtı bizi izliyor ama herhangi bir yanıt yok. Böyle ilgisiz bir psikoloğun tedavisinden ne beklenebilir ki?
fobikisosyal

var yazdı:Grup terapisi almak isterdim. Fakat eğer düşünürsem, gideceğim son terapi Meltem Hanım'ınkidir. Konuyu açtı bizi izliyor ama herhangi bir yanıt yok. Böyle ilgisiz bir psikoloğun tedavisinden ne beklenebilir ki?
Duyuruyu yapan psikolog mu? İyi o zman yazdıklarımızı görüp biraz daha insaflı ve yardımsever olmayı öğrenebilir, insanların hastalıklarından bu kadar feci bir şekilde nimetlenmezler.
Kullanıcı avatarı
Ulasilmaz

Mesaj gönderen Ulasilmaz »

tonyukuk yazdı:Başlığı açan Meltem hanımla görüştüm. Ücretlendirme şöyle; her hafta yapılacak 1 seans =70 lira/ kişi başı şeklindeymiş. Yani 12 hafta = 840 lira şeklindeymiş Ücreti tuzlu gibi ama terapinin içeriği de işe yarar gibi görünüyor.
böyle birşey için bu kadar para vermek çok saçma geldi bana.. benim grup terapisinden anladığım hastaların biraraya gelip sosyalleşmesi kendi kendilerini tedavi etmesi gibi bişey, yani burada psikoloğun etkisi yok gibi.. o halde bu parayı biz niye verelimki..?

biliyorum çok zor, belki imkansız ama böyle bi terapiye katılmak isteyen sfliler biR uzman yardımı olmaksızın, kendi aralarında bi yer ayarlayıp haftada bir toplansa sırayla kürsüye çıkıp konuşsa kimseye para vermek zorunda kalınmaz.. sonuçta bizi en iyi anlayan yine bizleriz onlar değil..
Hayat herşeye rağmen yaşamaya değer değildir..
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Yok grupterapisi işe yarıyor. Daha önce gene bu forumda S... T... (reklam olmasın diye) isminde bir psikolog da ücretsiz grup terapisi duyurusu yapmıştı Oldukça faydalı şeyler yaptık ama erken bitirildi Bu başlıktaki grup terapisi de işe yarar diye düşünüyorum ama maddi karşılığı eleştiriye açık O konuda haklısın VAR'ın yazdığı şekilde psikologun buraya birşey yazmaması da güveni sarsıyor.
Ulasilmaz yazdı:
tonyukuk yazdı:Başlığı açan Meltem hanımla görüştüm. Ücretlendirme şöyle; her hafta yapılacak 1 seans =70 lira/ kişi başı şeklindeymiş. Yani 12 hafta = 840 lira şeklindeymiş Ücreti tuzlu gibi ama terapinin içeriği de işe yarar gibi görünüyor.
böyle birşey için bu kadar para vermek çok saçma geldi bana.. benim grup terapisinden anladığım hastaların biraraya gelip sosyalleşmesi kendi kendilerini tedavi etmesi gibi bişey, yani burada psikoloğun etkisi yok gibi.. o halde bu parayı biz niye verelimki..?
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

ingilizce kursuna falan gidin bu parayla. ço daha faydalı olur kanımca.
de te fabula narratur
AğırSF

Mecidiyeköydeki grup terapisine katılacak olanlar?

Mesaj gönderen AğırSF »

Şu an durumum kötü ama aralığın 24 üne kadar baya zaman var. Grup terapisine katılmayı düşünüyorum her ne kadar imkansız olsada :( Başka katılacak olan var mı?
!!!TARIK!!!

Re: Mecidiyeköydeki grup terapisine katılacak olanlar?

Mesaj gönderen !!!TARIK!!! »

Kim düzenliyor terapiyi biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirsen çok daha ii olur...