Psikoterapiye gitsem mi?

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
AğırSF

Psikoterapiye gitsem mi?

Mesaj gönderen AğırSF »

Evden çıkmaya bile korkan biri olarak psikoterapiye nasıl gideceğimi düşünüyorum. İnsan içine çıkıcam , otobüse doğru gidicem , binip gidicem off kabus gibi yaa !! :(
var

Re: Psikoterapiye gitsem mi?

Mesaj gönderen var »

Kabustan uyanmak için başka çaren varsa hiç durma.
fobikisosyal

Mesaj gönderen fobikisosyal »

Ben de çok zor gitmiştim, ama sonra her şey çok daha iyi oldu, öleceğini bilsen gene de git.
AğırSF

Mesaj gönderen AğırSF »

gitsem bile bana hokus pokus yapmıcaklarki :(
var

Mesaj gönderen var »

İstediğin gerçekten buysa, bir sihirbaza gitmen gerekir. Öyle mi?
AğırSF

Mesaj gönderen AğırSF »

Tamam zor da olsa gitmeyi denicem ama kendimi kötü hissediceğimi biliyorum.
fobikisosyal

Öleceğini bilsen git diyoruz, sen kendimi kötü hissedicem diyorsun, üzülürsün geçer, snki her gün böyle çok mutlusun, emek olmadan sonuç alınmaz, bir iki üzülür sonra alışırsın, hayat bu.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

git bidene bence ilk gün baktın çok sıktı seni bunlattı daha gitmezsin,, bakarsın iyi gelir, üzerine birde psikiyatriste gidersen bomba olur..

ama kendini zorlama.. ben şahsen grup terapisine gidiyordum bakırıköyde (5-6 sene önce). benim için resmen işkence oluyordu.. o zamanlar fobi tavan yapmıştı.. odaya girip söz alamıyordum.. söz bana gelincede yüksek derecede bir sf ve anksiyete yaşıyordum.. sonra noldu? terapileri bırakmadım ama mızıkçılık yaptım ve terapilere ilaçlı girdim..
kısaca demek istediğim kendini kasma. bir gidersin bakarsın ortam sana göre değil bir daha gitmezsin..
..............Resim.................~~Resim
fobikisosyal

İlk gidişinde karar verme, sfli olduğun için kaçmaya yer arayacaksın zaten, zorla kendini, ama pozitif bir zorlama olsun bu,
yaşlı bir insan olarak şunu söyleyebilirimki hiçbir şey için tek seferde karar vermemek lazım.
Gerçi Mahsun benden daha yaşlı, o daha iyi bilebilir:))
var

Mesaj gönderen var »

fobikisosyal yazdı:İlk gidişinde karar verme, sfli olduğun için kaçmaya yer arayacaksın zaten, zorla kendini, ama pozitif bir zorlama olsun bu,
yaşlı bir insan olarak şunu söyleyebilirimki hiçbir şey için tek seferde karar vermemek lazım.
Nene bize de nasihat eylesenne!
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

fobikisosyal yazdı:İlk gidişinde karar verme, sfli olduğun için kaçmaya yer arayacaksın zaten, zorla kendini, ama pozitif bir zorlama olsun bu,
ben gerçekten yaşlanıyorum sanki, hayat beni çok yoruyor.. orta yaş triplerimidir bilmiyorum ama eskisi kadar dinamik hareketli ve güçlü olmadığım ortada.. :(
:)
..............Resim.................~~Resim
fobikisosyal

mahsunkul yazdı:
ben gerçekten yaşlanıyorum sanki, hayat beni çok yoruyor.. orta yaş triplerimidir bilmiyorum ama eskisi kadar dinamik hareketli ve güçlü olmadığım ortada.. :(
:)
Bence yaşlılığın en güzel yanı herkesin yaşlanacak olması:)
Yaşamadığımız şeyler sebebiyle yaşlılık korkutuyor insanı, biz sfliler se zaten her şeyden korkuyoruz:)) Sana bilgin sfli deriz Mahsun:)
kalıcısıkıntı

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

AğırSF yazdı:Evden çıkmaya bile korkan biri olarak psikoterapiye nasıl gideceğimi düşünüyorum. İnsan içine çıkıcam , otobüse doğru gidicem , binip gidicem off kabus gibi yaa !! :(
BUNU bir aşı vurulmak gibi düşün ilkokulda sıraya geçirirler seni sıran gelmeden önce soğuk terler dökersin heyecan basar kaçmak istersin ama sıran geldiğinde bir sâkinlik gelir aşıyı olduğunda hiçbirşey olmadığını sinek ısırığı olduğunu görürsün. BENDE psikiyatr a gittim hastahanede anlattım durumu hemde karşı cins karşısında tavan yapar benim sf hele güzellerse (sekreteride genç ve güzeldi) buna rağmen girdim normal birşeymiş gibi 3 soru sordu sonra ilaç yazıp psikoloğa yönlendirdi.psikologda psikolog olsa adamın kendiside psikoloğa ihtiyacı var içeri girdim heyecan orta düzeyde bu erkekti adam telefonla konuşuyor.telefondakine bir bağırışı vardı görmelisiniz.bende acaba bu hastamı psikolog nerde diye etrafa bakıyorum.bana bakıp sorunun ne dedi sf dedim.loş ışıkta oturma damar müzik dinleme vs. bişeyler dedi sonra bukadar mı dedim .evet diyip yolladı.bende ilaçları bile almadım.düzgün bir psikolog olsaydı terapi falan önerseydi ne güzel olacaktı ben birdaha gitmem o hastaneye :D [smilie=stink.gif]
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
osmanc

Mesaj gönderen osmanc »

bazen kabustan kurtulmak için bir anlığına kabusu yaşamalısın canım kardeşim :( . Bu yollardan ben de geçtim umarım iyi olursun.
Her zaman en güzeli düşle. Hayat güzel.
serkanrai

Mesaj gönderen serkanrai »

seninkisi korkaklik bizimkisi gurur korkacak bişey yok sosyal fobi sorunu bu deilki tek başına heryere gidersin ama insanla konuşmaya gelince işte ozaman korkmaya başla benim de iletişim sorunum var ama piskoloğa gitsem onun sorunlarını dinler ginede bir cevap veremem