Üniversite İçin Rapor, Belge vs...

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
tonyukuk

Re: Üniversite İçin Rapor, Belge vs...

Mesaj gönderen tonyukuk »

NamelessOne yazdı:Numara yapmadıgımı biliyor çünkü dersinde fenalaşıp kendimi dışarı atmıştım... Ayrıca ders notlarım oldukça iyi. Gidebilecek olsam okula da gideceğim. Olay gidemiyor olmam. Buna rağmen en düşük notum 100 üzerinden 70. Hocalarım bunun farkında. Açıkçası ben de üzerine gitmiyorum. Yani böyle gelmişse böyle gider hesabı. Ancak artık tedavi olup üzerine gitmek istiyorum. Bu şekilde belki aşabilirim bu sorunu...
Doğrudur ben de şizofreni belasıyla birlikte üniv. bitirmeye uğraştım ama fenalaşınca derse girmeme veya okulu uzatma lüksüm olmadı. Haşlanmış tavuk gibi sürekli piştim kavruldum Alaya alınmalar yok farzedilmek vs kafama balyozlar indi Adeta insanlıktan çıktım Daha neler yazarım da konuyu daha fazla saptırmayım.
beter yazdı:Bu devam zorunluluğu vesaire hikaye.Adam uyuzluk yapıyor belli.Rapor istiyorsa şu yapılabilir.Ahmet Koyuncu ile arası iyi olan arkadaşlar var burada.Senin için fedakarlık yapıp kendisiyle sorunu çözebilmene yardımcı olabilirler.Tabi karşılığında para istenebilir.İstendiğinde her şey kılıfına uydurulur.Kısa sürede çözüm üretilebilir durumuna.
Adama rapor lazımsa tıp fak.de heyete çıkması lazım Bunu tek doktor ayarlayamaz da belki reçete gibi göstermelik bir belge verilebilir Kağıdın teşhis(eksp..) kısmına sos.ank.boz. yazılır Ama hoca böyle kabul eder mi ?
NamelessOne

Mesaj gönderen NamelessOne »

Arkadaşlar haftaya doktora gideceğim ilk defa. Derdimi ona da anlatacağım. Gelişmeleri ve rapor durumunu da size buradan aktarırım. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim...
NamelessOne

Bu arada bahsettiğim hoca çok soğuk bir şekilde bana bugün dersten kaldıgımı, hiçbir şekilde beni geçirmeyeceğini söyledi. Ancak rapor alırsam ve bunu okul senatosu onaylarsa dersi verebileceğimi söyledi.
NamelessOne

Zaten söylediği şey EN ZOR yöntem. Yani raporunu al getir bana ver demedi. Öncelikle okul senatosuna vereceksin dedi. Senato inceleyecek. Gerçekten bu çok rahatsız derslere gelemez diyecek. Sonra senato bunu kabul edecek. Ondan sonra hoca bunu "düşünürmüş"... Pes doğrusu dedim :) Yapacak bir şeyim kalmadı. Ben artık sağlığımı düşünüyorum, bir an önce tedavi yollarına başvuracağım. 18 yaşımdan beri kendimi kapadım, bu kadar yeter...

Hoca da bırakırsa yapacağım bir şey yok. O bırakır, seneye başka hoca gelir, o belki daha yardımsever ve anlayışlı çıkar. Bilemeyiz. 2 Kredilik bir ders oldugu için de çok üzerinde durmadım. Hoca ciddi derecede kompleks yapmış, illa ki derse gelmelisin, ben neciyim diyor. Gözünün önünde fenalaşıp dışarı fırladım, anlamamazlıktan geliyor herhalde.

Ayrıca güzel ülkemin her köşesine sıçrayan garipliklerde üniversitelerimizi de sarmış. Ben anlamıyorum. Koskoca adamlarız, hepimizin belli başlı sorunları ve problemleri olabilir ve bu yüzden okula gelmiyor olabiliriz. Hatta, okuldan bile bile haylazlık olsun diye de kaçıyor olabiliriz. Ancak, okula harcımızı ödemişiz, kaydımızı yapmışız, derslere girip girmemek de bizim seçimimiz olmalı. Hocalara bu yoklama alma gücünü veren lise müdürü kafalarını çözmekte zorlanıyorum.

Çoğunun savundugu şey, dersin derste öğrenileceği. Ancak açıkça bir sorunu oldugunu gördüğün bir adamın da bu dersi derste öğrenmesi eğer mümkün olmuyorsa, derste ders öğrenmek yerine derste fenalaşıyorsa mesela, bırak, adam istediği yerde dursun, çalışsın, gelebilen gelsin... Lise olsa zorunlu eğitim der anlarım. Ancak bu zihniyeti üniversitelerimizde görmek beni şaşırtıyor. Koskoca profesörün derdi bir öğrencinin gelip imza atması olmamalı...

Size daha da komik bir şey söyliyim. Fenalaştığım gün kampüsteki sağlık merkezine gittim ve bana söyledikleri şey fazla abarttığım. Hocaları geçtim o merkezlerde bile durumumuzu anlayabilecek kimse yok. Şimdilik 7 hocamdan 6'sının anlayışına sığınıyorum. Sizlere de tekrar teşekkürler.
fobikisosyal

Mesaj gönderen fobikisosyal »

Her şerde bir hayır vardır demişler, böyle adamlar insanın sinirini bozar ama bunlar her yerde, gene de bunun olumlu yanını gör, hatta hocaya sayesinde tedaviye başladığın falan anlat, bi mektup yazabilirsin, hem biraz mağdur hem gururlu bir tarzda, o da insan neticede, bi şekilde belki duygusal yönüne ulaşabilirsin.
Yüksek lisansta iken ben de sunum yapmam gerektiği için acayip tedirgin olmuştum, hem de tüm derslerden, bunu bilseydim sanırım yüksek lisans yapmayabilirdim:)
Neyse benim de aklımdan acaba hocalarla mı konuşsam diye geçti, sonra hocanın biri bir öğrencisinin çok çekindiği için sunum yapmak istemediğini bunu mazur görmesini istemiş, hoca bunu dalga geçer gibi anlatıyor ama, inanmamış çocuğa, insan yaşamadan bilmiyor demek ki, ya da hocanın gönül gözü kapalı hatta yok, sonra sınıftan herkes hocam biz de çekiniyoruz falan dediler, ben de biraz rahatlamıştım, ve tüm sunumları yapmıştım, hatta birinde en sinirli, laf sokan hocayı hem bozmuş hem de kendime hayran bırakmış, küçük çaplı bi olaya imza atmıştım:))
Yani diyeceğim o ki burda sorun varsa onu çözecek olan bizleriz, her zaman insanlar yardımcı olmaz.