sosyal fobi tek sorunum deil

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
serkanrai

sosyal fobi tek sorunum deil

Mesaj gönderen serkanrai »

Uzmana gitsem sf için bi ilaç verirmiki ama çift kişilik gibi bi iyi tarafım bi kötü sf sayesinde herşeye katlanıyom ama sıkılınca sinirlenince saldırgan biri oluyom başkalarına kafa tutan alaycı ve hiçbirşeyi önemsemiyen biri oluyom. Depresyonada girmiştim ama artık pek fazla mutsuz olmuyom daha çok sinirlenecek ortamlda büyüdüm aslında öfke bozukluğuda var insan bi bilgisayar oyunu yüzünden yüzlerce kez sinir kırizi geçirebiliyo.Çocukkende hiç iyi büyütülmedim sokağa bırakılır kafama estiğimi yapardım ne terbiya nede sorumluluk hiçbirini ailemden öğrenemedim olanınıda kendim öğrendim Sorunumu Çözecek bi Cevap Verirmisiniz. [smilie=dash2.gif]
Kullanıcı avatarı
KOZALAK

Re: sosyal fobi tek sorunum deil

Mesaj gönderen KOZALAK »

sf derinlerinde hata yapma korkusu yatar. sf ller toplum içinde utangaç, ağzı var dili yok gibi sözlerle anlatılan kişilerdir. Bu kişiler hosgörülü, ince fikirli, mükemmeliyetçi kişilik özelliğine sahiptir. Sosyal yönleri, sosyal zekarı zayıf olduğu için hep arka plandadır, üretkenliklerinin göstermezler, ikinci adam olurlar.
Yanlış anlama ama sen sf li olmazsın. sf liler basklarını kendilerinde daha çok düşünürler. Her ne kadar sinirli olsalar da bunu yakınlarına yansıtır, baskalarına değil. Hele ki baskalarınla alay asla. Senin derdin baska. Sen asla sf li olamazsın..
Herkes geçer diyor . Geçer mi Olric ? Herkes
ne bilir acımı . Herkes ne bilsin acımızı . Yaşar gibi yapmaktan, özlemez
gibi yapmaktan, iyiymiş gibi yapmaktan... Nefes alıp onu içimde tutmaktan, o nefeste boğulmaktan sıkıldım .
serkanrai

ya toplum içinde titreme hata yapma korkusu terleme hep insanlardan kaçınma bu arada zekamda bişey yok sınıfta en iyilerle yarışıyom ingilizceden 98 aldım sırf öğretmen üstüme gelmez herşeyin kolay olduğunu gösterdiği için aslında öğretmenlerlede okullada sorunum var sadece yanlız kalmak istiyom başka bişey deil şimdiye kadarda hep sorunlardan kaçtım yada yüzleştiklerimlde kaybettim 19 yaşındayım öz güvenim yok yada varda kullanamıyom.Mesajda kafama geleni yazarım gerçek hayatta zor durumda kalmadıkça konuşmam bu sorunum okul değiştirdiğimden beri var heralde 13 yaşından beri bu durumdayım hiç piskoloğa da gitmedim tabi akrabağlarımda anca düz doktora götürüyo böyle giderse dolap eczaneye döndü piskoloğa gitsem ne etkisi olacak bir ilaç verir bilmek istiyom
Kullanıcı avatarı
KOZALAK

Mesaj gönderen KOZALAK »

Bana verilen ilaçlar sayesinde sadece kaygı düzeyim normalleşti. Durduk yere olmadık, gerçekleşmesi imkansız kötü senaryolar düşünürdüm. İlaç kullnamaya baslayınca bir haftada artık kayboldu. Bundan baska sf için kullandığım kullanmakta olduğum ilaçların direk etkisini görmedim. Doktorum kullnamaya devam et dediği için kullnıyorum. Gerçeklerle kendim yüzleşmeyi deniyorum...
Herkes geçer diyor . Geçer mi Olric ? Herkes
ne bilir acımı . Herkes ne bilsin acımızı . Yaşar gibi yapmaktan, özlemez
gibi yapmaktan, iyiymiş gibi yapmaktan... Nefes alıp onu içimde tutmaktan, o nefeste boğulmaktan sıkıldım .
serkanrai

şimdi sorun piskoloğa gitmek eğer kız olursa çıkışta kendimi öldürecem utancımdan cehenneme gitmeye razıyım erkekse pek bişey konuşamıyacam ama sorunumu çözer heralde son seferinde bişey söylememiştim o da ücretsiz di çok çabuk kurtuldum
okan77

Mesaj gönderen okan77 »

küçük çocuklar korktuklarında yanındaki yetişkin birey anlayışlıysa alıştırarak korkusunu gösterir.ama yetişkinlikteki korkuları kim destekleyerek gösterecek.mecburen kendimiz.bu durumdada hem düşünsel bombalar hemde fiziksel saldırılar meydana geliyor.bunlarlada baş edebilen ve farkına varabilen hayata alışmaya başlıyor demektir.ama düşündüğümüz gibi bir hayat olacağını sanmıyorum sadece olduğumuzdan daha iyi bir hayat olacağını düşünüyorum.yani sf sadece tek bir sorun değil sosyal geri kalmışlıkta beraberinde geliyor.nekadar kaçış okadar sosyal geri kalmışlık okadar sf...
ugurd

Mesaj gönderen ugurd »

Benim de sosyal fobi tek psikolojik sorunum değil. Eskiden tekti yetiyordu şimdi bu çoğalan dertler yetti de yetti. Psikolog ilaç yazmaz bu arada. Sadece konuşarak tedavi verir. Ama iyi gelir. Sonra içini karartmıyım ama bazen psikologlar da anlat da çık modunu yansıtırlar adama iyice çıkmaza girersin(özel olmayanlar). Bence sen de bişeyler yap. Düşünmeyi seven biriysen sürekli sf ye neden olan düşünceleri beyninde çürüt, bunu ne kadar çok yaparsan o kadar rahatlama sağlarsın. Misal biz utanmaktan utanıyoruz o yüzden sürekli kendimizi değerlendirilmiş hissediyoruz de kendine. Ama dışardaki normal sağlıklı insanlarda bu yok karşısındaki rahat gözükmediğinde ona acımazlar normal karşılarlar. Böyle böyle çoğalt etkisini göreceksin.
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

ben insanliktan cikmis durumdayim. bunu kotu veya iyi anlamda soylemiyorum. ama bambaska bir varliga donusmus durumdayim. dolayisiyla insan turu icinde yasamimi surdurmek cok zor oluyor. ayrica birkac hafta once akciger kanseri teshosi kondu. iki aylik omrum var. ama ben umut ve azimle 3 belki de 4 ay yasayacagima inaniyorum.
BEN BENİM
serkanrai

benim yaşama ortamım sosyal fobi den kurtulmama engel hani çok pis küfürler eden arkadaşlığın birbiriyle kötü dalgalar geçip birbirini köpekler gibi boğuşan bi ortamım var onlara bakınca korkudan ağlarsınız birçok kez ortama alışıp bende onlar gibi olmayı denedim birçok kezde sosyal fobi den kurtuldum derken daha beter durumlara düştüm bir amacım olması için herşeyimi verirdim hep başarısız olmasaydım.
serkanrai

manzara : mutluysan iyleşme umudun varsa kesin çok daha fazla yaşarsın herkese iyi davran mutluluk en iyi ilaç oluyor ortamı kurmak sana kalmış
Kullanıcı avatarı
neclaaa

Mesaj gönderen neclaaa »

serkanrai yazdı:manzara : mutluysan iyleşme umudun varsa kesin çok daha fazla yaşarsın herkese iyi davran mutluluk en iyi ilaç oluyor ortamı kurmak sana kalmış
onu ciddiye alma. dalga geçiyor...
Bir kapının kapalı olduğunu anlamak için o kapıyı itmek gerekir.
Montaigne
ugurd

Mesaj gönderen ugurd »

Manzara yine mi şaka yapıyorsun?
serkanrai

aşırı sosyal fobiysem ilaç verilirmi öyle olduğumu düşünüyom testlerde
serkanrai

Gittim piskoloğa sanki hiç sosyal fobi ile karşılaşmamış gibi 3 saat oyaladı sorular sordu geri kalan sürede heralde internetten araştırdılar sonra internetteki testlerden fotokobi çıkarıp evt hyr seçenekli kağıtlar doldurdum. Haftaya ilaç verilecekmiş bidağa gidince. Zavalli diyer hastalar benim yüzümden 3 saat beklediler keşke gitmeseydim.
ugurd

Mesaj gönderen ugurd »

serkanrai yazdı:Gittim piskoloğa sanki hiç sosyal fobi ile karşılaşmamış gibi 3 saat oyaladı sorular sordu geri kalan sürede heralde internetten araştırdılar sonra internetteki testlerden fotokobi çıkarıp evt hyr seçenekli kağıtlar doldurdum. Haftaya ilaç verilecekmiş bidağa gidince. Zavalli diyer hastalar benim yüzümden 3 saat beklediler keşke gitmeseydim.
Psikolog olduğuna emin misin? Psiyatrist olmasın? İlk defa duyuyorum psikologun ilaç yazdığını.