slm

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
ersin472131

slm

Mesaj gönderen ersin472131 »

Merak ediyorumda sosyal fobiyi yanlızca ilaçla yenmek mümkünmüdür.Ben ilaç kullanmıyorum daha doğrusu doktara halen gitmiş değilim.Ama bir sosyal fobik olduğumdan şüphem yok.Çünkü bir sosyal fobiği sosyal fobik yapan bir çok özelliğe sahibim.Bu durumda yanlızca ilaçla tedavinin mümkün olup olmadığı aynı zamanda farklıda olsa alternatifler konusunda yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürlerimi sunarım...
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

Düzenli ilaç kullanımı ve düşünce gücümle sf yi aştım.İçin rahat olsun arkadaşım doğru ilacı bulduktan sonra sorun yok.Bir de başaracağına yürekten inanman ve bunun için çabalaman gerekli.
Başarılar dilerim bu yolda arkadaşım...
Kullanıcı avatarı
ceysun

Mesaj gönderen ceysun »

vedaya katılıyorum doğru ilaç doğru pskyatr yolun bi kısmını atlatıosun kesinlikle senin metobolizmana uygun bi ilaç şart doktorların çoğu şunu iç diyor bakıosun olmuoo şunu da al dene deneme tahtası gibi olmanı istemem ben öyle oldum çünkü hala doğru pskyatr arıyorum aşama kaydettim ama hala tam istediğim gibi olamadım çok iii araştır sana da bu yolda sabır diliyorum arkadaşım :|
Düzelirsem sözz herkeze formülü vericem.
CeYbİ
sEnİ
çOoOk
SeViYoRuM.
HeRŞeYiM...
Kullanıcı avatarı
ceysun

Mesaj gönderen ceysun »

vedacım sen hangi ilacı kullanıosun çok merak ettim paylaşırsan sakıncası yoksa sevinirim :lol:
Düzelirsem sözz herkeze formülü vericem.
CeYbİ
sEnİ
çOoOk
SeViYoRuM.
HeRŞeYiM...
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

Ben paxil i kullanıyorum şu an bırakma aşamasındayım.Ama tekrar söylüyorum "lütfen doktora gitmeden ilaç kullanmayın ve kafanıza göre ilacın dozunu azaltıp artırmayın" sağlık bu arkadaşlar lütfen...
ersin472131

Mesaj gönderen ersin472131 »

teşekkür ederim ancak yorum sayısı artarsa herhalde tam olrak ne yapabileceğim konusunda farklı alternatif üretebilecem diye düşünüyorum...
umutsuz1981

Mesaj gönderen umutsuz1981 »

şu ilaçlardan kullanmadığım bi paxil kaldı. doktordan ısrarla istiycem paxili :lol:
Kullanıcı avatarı
gileadli_roland

Mesaj gönderen gileadli_roland »

ceysun yazdı:vedacım sen hangi ilacı kullanıosun çok merak ettim paylaşırsan sakıncası yoksa sevinirim :lol:
Ceysu senin Faverinden doktor bana da verecek. "Önümüzdeki ay Faverin'e başlatacam seni." dedi.
sfman

bazı ilaçlar insanı duyarsızlaştırıyor.

Mesaj gönderen sfman »

Selam, ben grubun yeni üyelerinden biriyim. çeşitli başlıklar altında bir kaç yazım da oldu. Arkadaşlar, ben obsesyon ve depresyon ilaçları kullandım. Ama iyi geldi mi gelmedi mi bilmiyorum. Şöyle bir tesbitim oldu. Kullandığım ilaçlar sebebiyle bazı durumlarda insan duyarsızlaşıor. Bu duyarsızlaşma, bazen hastalıkla (hastalık demezsek, kendi durumunuzla) ilgili özel bir çaba içine girmenizi de engelleyebiliyor. Yani sanki tüm kontrolü ilaca bırakıyorsunuz ve insan herşeyi ondan bekler hale geliyor. Ben de SF'li olduğum konusunda kısa bir süre önce bilinçlendim. Bugüne kadar hep obsesyon ve depresyon üzerinde durduğu için doktorlar. Meğerse ben çocukluktan beri SF'liymişim. Şimdi şöyle düşünüyorum, bu durumumun tespitini ben kendim yaptım. O halde kendim bunun üstesinden gelebilirim. (Tabii bunu söylemesi kolay ama.. :) ) Bakalım zaman ne gösterecek...Selamlar

SFman