NLP yi deneyen oldu mu?

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
snowhiteoia

NLP yi deneyen oldu mu?

Mesaj gönderen snowhiteoia »

evet sorum sadece bu nlp metoduyla sosyal fobi tedavisi görüp iyileşen varsa yazabilirse memnun olurum
Kullanıcı avatarı
(u)mutlu

Re: NLP yi deneyen oldu mu?

Mesaj gönderen (u)mutlu »

Uzman yardımı vs. ile değil ancak okuduğum birkaç bilgiyle, bazı teknikleri denediğim oldu.
Gerçekten hakkı verilerek, düzenli bir şekilde uygulanabilirse; "bilinçli-olumlu dil kullanma", "çapalama", "yeniden çerçeveleme" gibi tekniklerin her biri sanılandan çok daha etkili. Aslında bu teknikler Bilişsel Terapilerde de uygulanıyor ancak nedense Psikiyatr Doktorların çok azı bu tarz tekniklere önem veriyor.

Özellikle hafif veya gel-gitli bir panik veya SF döngüleri yaşıyorsanız, NLP gibi teknikleri ısrarla ve sabırla deneyiniz. Uslu ve çalışkan bir NLP öğrencisi olursanız, ilaçların geçici faydasından daha da çok ve kalıcı fayda elde edebilirsiniz.
yasamak_guzeldir

Mesaj gönderen yasamak_guzeldir »

nlp sf için değil aslında ama nil gün ün kitabını okudum.. uygulama yapma ımkanım pek olmasa da kıtap cok bılımsel ve akademık geldı..
BİR UMUTTUR YAŞAMAK
xxboreasxx

Mesaj gönderen xxboreasxx »

Bilişsel terapi kısmına katılıyorum. Nlp ile ilgili bir kitap okumuştum tekniğin ismini bilmiyorum ama şöyleydi: Teknik 3. kişi olarak kendimizi görmemizi sağlıyor. Yaşadığımız bizi mutsuz eden bir durumu sinema salonunda perdede bir film gibi oynatılıyor, sinema salonunda sadece biz varız ve filmi izliyoruz. hayal ettimiz şey ise bu durumu sinema salonunda sanki görünmeyen dışardan biri gibi izlemek. Bunu düşüncelerinize uygulandığımda cidden farklı bir şeyler hissettirdi.
Kullanıcı avatarı
pineapple

Mesaj gönderen pineapple »

xxboreasxx yazdı:Bilişsel terapi kısmına katılıyorum. Nlp ile ilgili bir kitap okumuştum tekniğin ismini bilmiyorum ama şöyleydi: Teknik 3. kişi olarak kendimizi görmemizi sağlıyor. Yaşadığımız bizi mutsuz eden bir durumu sinema salonunda perdede bir film gibi oynatılıyor, sinema salonunda sadece biz varız ve filmi izliyoruz. hayal ettimiz şey ise bu durumu sinema salonunda sanki görünmeyen dışardan biri gibi izlemek. Bunu düşüncelerinize uygulandığımda cidden farklı bir şeyler hissettirdi.
noldu? kitap satisi disinda forumda hicbir mesajin yok dendigi icin bir iki sey karalamak mi istedin : ) seni, en azindan bu nicki sikayet ediyoruz. cok gec xticaret...
arkadaslar ´sosyal fobiye cozum ´ adindaki topic´i inceleyin.
Laugh and all the world laughs with you, weep and you weep alone.