Bir kaç sorum vardı.

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
20karakter

Bir kaç sorum vardı.

Mesaj gönderen 20karakter »

Merhabalar.Ben 17 yaşında,üniversiteye hazırlanan biriyim.Henüz teşhis konulmadı ama büyük ihtimalle bende kendimi bildim bileli sosyofobi var.
Sorularım şunlar:
1-En yakın zamanda tedavi olmayı düşünüyorum.İnternetten okuduğum kadarıyla tedavi ilaç+psikoterapi şeklindeymiş.Ama çoğu devlet hastanesinde sadece ilaç verdiklerini duydum.Sadece ilaç kullanmak da işe yarar mı?
2-İlacın ders çalışmamı etkileyecek yan etkileri olur mu?

Yardım ederseniz sevinirim:).
20karakter

Re: Bir kaç sorum vardı.

Kötüymüş o zaman.Neyse yarın randevum var doktor da dediğini onaylarsa ertelemek zorunda kalacağım sanırım.Teşekkürler cevap verdiğin için.
Kullanıcı avatarı
smurfs

Mesaj gönderen smurfs »

Ben de tez yazıyordum. Doktora, ilaçlar tez yazmamı engellemesin, uyutmasın gün içerisinde filan dedim. Doktor da ona göre ilaç yazdı. Yine doktoruna bunu belirtmen gerekli.
"You got a fast car
I want a ticket to anywhere
Maybe we make a deal
Maybe together we can get somewhere"
Tracy Chapman
20karakter

Evet dediğiniz gibi belirttim ve sorun olmayacağını söyledi.
ilksen

Mesaj gönderen ilksen »

Sadece ilaç kullanmamanı tavsiye ederim. Ayrıca doktor seçimini de iyi yap, istersen bir doktor önerebilirim, tabi eğer istanbul'daysan. bunu söylüyorum çünkü devlet hastanelerinde ilgisiz ve ilaç yazmaktan başka bir şey bilmeyen bir sürü doktor var. Özel hastanelerde de vardır elbette ama ben devlet hastanelerini yeterince deneyimlediğim için böyle söylüyorum. Bence önce psikoloğa git o seni psikiyatriye yönlendirsin.