*_Sosyal Fobi/Hiperaktivite&Dikkat Eksikliği ilişkisi_*

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

*_Sosyal Fobi/Hiperaktivite&Dikkat Eksikliği ilişkisi_*

Mesaj gönderen mahsunkul »

CONCERTA TEDAVİSİ İLE İYİLEŞEN SOSYAL FOBİ, CASE REPORT OLARAK AMERİKAN DERGİSİNDE YAYIMLANDI.
Bildiğim kadarıyla sosyal fobide Metilfenidat (concerta) kullanan tek hekimim. Yaklaşık 400 kadar sosyal fobi hastasının iyileştiğine şahit oldum. Bu gözlemlerim nihayet A sınıfı Amerikan dergilerinde yer bulmaya başladı. Son 1 yıl içerisnde sosyal fobi ile ilgili 6 makalem SCI index , impact faktörlü dergilerde yayımlandı.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25955266
Sosyal fobiklere önerim şudur:
Sizde de dikkat eksikliği var mı? Eğer aşağıda ki özellikler çocukluktan bu yana varsa, doktorunuzdan mutlaka dikkat tedavisi talep ediniz....
Dikkat bozukluğunun da bir hiperaktivite çeşidi olabileceğini, genellikle pek çok kişi bilmez. Bu nedenle dikkati bozuk tip hiperaktif sosyal fobikler, hastalıklarıyla neredeyse bir ömür geçirirler. Dalgın, unutkan, dinlemeyen, son dakikaya erteleyen, dağınık, sakar, dikkatsiz olarak...
Ders ve toplantıları dinleyemezler. Dikkatlerini sürdüremezler (dersi derste değil, sonradan çalışarak öğrenirler). Odaklansalar bile, dikkatleri çabuk dağılır. İnsanları dinlerken bile, dinlemiyormuş gibi gözükürler. İlgi alanında (bilgisayar ve oyun) süper odaklanırlar, görevlere odaklanamazlar.
Organize olamazlar, ayrıntılara özen gösteremezler ve sık dikkatsizlikten kaynaklanan basit hatalar yaparlar. Bu nedenle dikkat gerektiren zor işlerden kaçarlar. Evde odaları, dolabı ve işyerinde masaları dağınıktır. Sık eşya ve evrak kaybederler. Yapacakları işleri ertelerler. Bugün, yarın derken, yumurta kapının ağzına dayanır. Bunlara ek olarak çok unutkandırlar. Dinledikleri dersi, ödevleri, okudukları yazıyı, yapmaları gereken işleri ya da kendisine söylenenleri unuturlar.
Resim
..............Resim.................~~Resim
kalıcısıkıntı

Re: *_Sosyal Fobi/Hiperaktivite&Dikkat Eksikliği ilişkisi_*

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

geçenlerde bunu yazdım pek önemsenmedi.ama bu ilacın yan etkileri çokmuş, araştırdım da.Bide şu var ahmet koyuncu hocadan başka tedavide nasıl kullanılacağını bilen var mı? nasıl kullanacaz bu ilacı süresi vs.
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
kalıcısıkıntı

şimdi yeniden baktımda concertanın yan etkileri sf den bin kat daha kötü
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

-Dalgınlık ✓ ( Jetonun geç düşmesi;birinin ne söylemek istediğini,ne ifade ettiğini geç anlamak.Saftirik durumuna düşmek. )
-Dinlemeyen ✓ (Videoya çek Youtube'a at öyle dinlerim ama :) )
-Unutkan ? ( Konuşurken doğru kelimeyi bulamadığım çok oluyor.Okuduğum bir yazının ayrıntılarını başkasına anlatmakta zorlanırım.Fakat derslerim iyidir.Yani belki sadece stres altında unutkan oluyoruzdur. )
-Son dakikaya erteleyen ✓ (Çoğu insan böyle değil mi ? :) )
-Dağınık X (Aksine; tertipli ve titizim)
-Sakar ✓
-Ders ve toplantıları dinleyemezler ✓ (Çünkü etraftaki insanlardan rahatsız olurum,sandalyem rahat değildir veya yukarı bakmaktan boynum ağrıyordur,ders/konuşma sıkıcıdır)
-İnsanları dinlerken bile, dinlemiyormuş gibi gözükürler ? (Bilmiyorum kimseye sormadım :=) )
-Görevlere odaklanamazlar ✓ (Stres altında olmaktan.Sahne korkusu/Performans korkusu(Performance Anxiety) )
-Dikkatsizlikten kaynaklanan basit hatalar yaparlar ✓(Mesela seçimlerde oyları geçersiz sayılmıştır : D)
-Dikkat gerektiren zor işlerden kaçarlar ✓
-Evde odaları, dolabı ve işyerinde masaları dağınıktır X
bulantı
kalıcısıkıntı

ya tam olarak bu terapi ve ilaç süresi ne kadar? dikkat ilacı
xact

Mesaj gönderen xact »

Yalnız bu ilacı sf'ye de iyi gelecek deyip kullanmayın benim daha önce yaptığım gibi. Sf'ye hiçbir faydası olmadı hatta zararı bile oldu benim için. Kar zarar oranlamasını yapıp (doktorunuzla birlikte) ona göre kullanın derim.