Yanetki Olarak Halüsinasyon

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
xact

Yanetki Olarak Halüsinasyon

Mesaj gönderen xact »

Pimozid etken maddeli ilaca başlattı doktor. İki gündür içiyorum, ilaca başladığımdan beri geceleri sürekli uyanıyorum arada kalkıyorum uyuyamadığımdan. 4-5 anca uyumuşumdur toplam. Kulak uğuldaması, çınlaması da mevcut. Bunlar o kadar önemli değil ama sadece geceleri gözümü kapattığımda bir sürü renkler ve şekiller görmeye başladım. İlacın bana gece korkunç halüsinasyonlar göstermesinden korkuyorum. Bu durum düzene girer mi? Doktorumu aramalımıyım yoksa birkaç gün daha denemelimiyim kullanmayı?
xact

Re: Yanetki Olarak Halüsinasyon

Mesaj gönderen xact »

xact yazdı:4-5 anca uyumuşumdur toplam.
4-5 saat demek istemiştim.

İlaçtan da üç tane içmişim şimdi baktım. İlk gün sadece uyuyamadım ve pek birşey olmadı, ikinci ve üçüncü gün sürekli uyanmalar, gözleri kapatınca görülen şekil ve renkler görmeye başladım. Bu ilaç postsnaptik dopamin reseptörlerini bloke ediyormuş, presnaptik reseptörlere pek dokunmuyormuş. Normal antipsikotikler ikisini de englliyor. Acaba diyorum beyin ile ilaç birbiriyle tam uyum sağlayıncaya kadar devam mı edecek bu yanetkiler? Uyum sağlayınca da yanetkiler kesilebilir belki. İlaç da zaten antipsikotik, okb ve birkaç saatlik biraz çoşkulu hissettiğim dönemleri azaltmak için verdi doktor ama antipsikotik olan bir ilacın bende bu tarz yanetkiler yapması da oldukça ironik bir durum.

Doktorum profesör bu arada.
xact

Mesaj gönderen xact »

Aradım doktoru. Devam dedi. Bir hafta ilacı ikiye kırıp içecekmişim, sonra yine tam. Gözler kapalıyken olan da önemli değilmiş. İlaç içmeyen normal insanlarda da görülebilirmiş.
Kullanıcı avatarı
pineapple

Mesaj gönderen pineapple »

iyi yapmissin arayarak. su an hangi ilaclari iciyosun?
Laugh and all the world laughs with you, weep and you weep alone.
xact

Mesaj gönderen xact »

Cymbalta 60x2, Nörofren 2x1.
xact

Mesaj gönderen xact »

xact yazdı: İlaç da zaten antipsikotik, okb ve birkaç saatlik biraz çoşkulu hissettiğim dönemleri azaltmak için verdi doktor ama antipsikotik olan bir ilacın bende bu tarz yanetkiler yapması da oldukça ironik bir durum.
Burada psikotik dönemlerim için anlaşılabilir. Psikotik dönemim falan yok ilaç sadece antipsikotik ve doktor okb ve birkaç saat sürebilen az biraz çoşkulu sayılabilecek dönemlerim için verdi. Tekrar belirtmek istedim yani psikoz hastası falan değilim tekrar okuyunca öyle anlaşılabileceğini farkettim.

İlacı da içtim yaklaşık yarım saat önce ikiye kırıp. Yine ufaktan kulak çınlamaları başladı hafiften ama umarım bugün daha rahat uyuyacağım.
xact

Mesaj gönderen xact »

Gayet güzel uyudum, hiçbir problem olmadı. Yalnız erken uyandım biraz sadece.