Sosyal Fobik Değilmişim!

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
xact

Sosyal Fobik Değilmişim!

Mesaj gönderen xact »

Tam olarak profesörün koyduğu şimdiki tanım sosyal fobi değil, yaygın anksiyete bozukluğu ve psikotik özellikler göstermeyen depresyonmuş.
gunesedogru

Re: Sosyal Fobik Değilmişim!

Mesaj gönderen gunesedogru »

İsimlere takılma depresyonun ve anksiyetenin temeli ne o önemli. her insanda sosyal problemler olur bunun derecesi önemli belli bir dereceden sonra sosyal fobi tanısı alır. tanı da pek bir şey ifade etmez genelde görecelidir. önemli olan doktor senin hayat kaliteni ne kadar artıracak bu.
xact

Mesaj gönderen xact »

Evet... Bende sosyal fobi kesin var bence ama anksiyete kaynaklı kasılmalarım da oluyor deyince yaygın anksiyete bozukluğu tanısını koymuş galiba doktor. Yarın tekrar gideceğim profesörüme ve devlet hastanesi doktorlarının önceden bipolar bozukluk teşhisi koyduklarını da söyleyeceğim. Bipolar ilaçları beni bipoların kendisinden daha çok rahatsız etmişti devlet hastanesi doktorlarının verdikleri, o yüzden söylememiştim hafif ilaçlar versin hipomanilerime diye ama olmayacak...
gunesedogru

Mesaj gönderen gunesedogru »

doktoruna güvenmek her şeyin başı yoksa fayda göremezsin,güvendiğin tek bir doktorun izinde gitmek önemli...yoksa çok sık yöntem değiştirmekten ilerleyemezsin,en iyiyi ararken iyiden de olabiliyorsun. Psikolog psikiyatr bir iki saatte seni ne kadar tanıyabilir ki biz yıllardır kendimizi tanıyamamışken. inşallah kurtulursun seni azimli gördüm gerçekten .
xact

Mesaj gönderen xact »

gunesedogru yazdı:doktoruna güvenmek her şeyin başı yoksa fayda göremezsin,güvendiğin tek bir doktorun izinde gitmek önemli...yoksa çok sık yöntem değiştirmekten ilerleyemezsin,en iyiyi ararken iyiden de olabiliyorsun. Psikolog psikiyatr bir iki saatte seni ne kadar tanıyabilir ki biz yıllardır kendimizi tanıyamamışken. inşallah kurtulursun seni azimli gördüm gerçekten .
Teşekkürler.