Bipolar Mıyım Değil Miyim Ortaya Çıkacak

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
xact

Bipolar Mıyım Değil Miyim Ortaya Çıkacak

Mesaj gönderen xact »

Bundan yaklaşık bir sene önce devlet hastanesi doktorları bipolar bozukluk teşhisi koymuşlardı. Ağır ilaçlar verdiler ve altı ay boyunca kullandım, lityum 1200mg'dan, depakin 800mg'ına, 300mg cedrina'sına kadar... Yani çok ağır ilaçlar ve dozlar. Ama gel gelelim bunları profesörüme söylemedim çünkü ilaçlar beni daha çok rahatsız etmişti bipolar bozukluktan. Bugün tekrar profesörüme gideceğim ve anlatacağım, devlet hastanesi doktorlarının bipolar bozukluk teşhisi koyduklarını ve ağır ilaçlar içtiğimi. O beni saatler süren ataklar yaşıyor sanıyor ama geçmişte yaklaşık on gün süren bir atağım var. Verdiği ilaç hafif ve az da olsa işe yaradı ama tamamen iyileştirmedi ve sürekli tekrarlayıp duruyor hastalığım. Bu başlığın altına doktordan gelince ne söylediğini yazacağım... Muhtemelen ağır ilaçları dayayacak. :( Ama söyleceğim ağır ilaçlar vermeyin diye...
xact

Re: Bipolar Mıyım Değil Miyim Ortaya Çıkacak

Mesaj gönderen xact »

Profesörden tescilli bipolar duygulanım bozukluğu hastası oldum. Bir daha gelme söylemeyeceksen böyle şeyleri dedi. Ben de patlattım kahkahayı. Cymbalta'yı 120'den 60'a düşürdü. Nörofren'i 2mg'dan 4mg'a çıkardı. Lamictal diye bir ilaç verdi bir de 100mg'lık ve çeyrek çeyrek, sabah-akşam iç dedi. Bu ilaç çökkünlük duygularımıı azaltacakmış. Demin bir tane içtim garip bir tadı var ve fazla hoşuma gitmedi. Çiğneme tableti oluyor kendisi.
Eski
Global moderatör

Mesaj gönderen Eski »

Çok fazla ilaç içiyorsun. Gerekli ki veriyorlar tabii ama üzülüyorum çok ilaç içeni görünce.

Umarım bu ilaçlar bana yaptığı gibi sana da depozitosu hastalık olarak dönmez.
xact

Mesaj gönderen xact »

Umarım. [smilie=butcher.gif]