Akatizi

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
xact

Akatizi

Mesaj gönderen xact »

Nörofren 4mg'dan kaynaklanan akatizi belirtileri gösteriyorum. Yarın doktora gideceğim. Olmadı ilacımı değiştirsin. Zaten geceleri de uyuyamıyorum bari ketiapin gibi etken maddeli bir ilaç yazsın da bipolarım iyice durulsun. Yarın sabah 8:30'a profesörüme değil ama normal psikiyatri doktoruna gideceğim. Sabahın köründe de profesör psikiyatristimi arayacağım.
Eski
Global moderatör

Re: Akatizi

Mesaj gönderen Eski »

Kendini çok fazla inceleme demişti zamanında bir doktor.

Haklı olduğunu anlamam uzunca bir zamanımı aldı. Ciddi ağrı sızı vs olmadıkça kendimi dinlememeye gayret ediyorum nitekim artık.

Sana tavsiyem çık temiz hava al. Hiç birşey yapamıyorsan çık yürü. Ama kendini bu kadar çok dinleme...

Ayrıca her ilaç bünye alışma sürecinde hafif orta yan etki yapar.

Sabret biraz.
xact

Mesaj gönderen xact »

Doğru ama oturunca rahatsız oluyorum. Sürekli ellerimi ayaklarımı oynatıyorum. Yatınca da öyle, sürekli bacaklarımı oynatasım geliyor. Geceleri uyuyamıyorum iki gündür.
xact

Mesaj gönderen xact »

Sabahın köründe aradım doktoru, gel dedi ve değiştirdi ilaçlarımı. Abilify 7.5mg, cedrina 100mg, cymbalta 60mg, lamictal 100mg x 2 verdi ve bir ay sonra tekrar gel ilaçlarının dozlarını ayarlayacağız dedi. Oha demeyin, ben de oha diyorum bu kadar ilaca. Cedrina 100mg'ı uyku için verdi galiba. Bipolar yüzünden de bu kadar ilaç veriyor doktor. Beni ruh sağlığı merkezi diye biryerden de çağırmışlardı. Zorunlu tedavi uygulamak için, ama oradaki psikiyatrist iyi gördüm seni dedi. İzleme ve zorunlu tedavi raporunu iptal etmişti.