Doktor İlaçlarımın Bazılarını Değiştirdi

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
xact

Doktor İlaçlarımın Bazılarını Değiştirdi

Mesaj gönderen xact »

Cymbalta 60mg, Lamictal 100mg x 2 ve Nörofren 4mg kullanıyordum. Nörofren 4mg akatizi yapınca doktor Nörofren'i kesip yerine Abilify 7.5mg ve Cedrina (Seroquel'in Muadili) 100mg yazdı. Bir ay sonra tekrar gel dedi doz ayarlaması yapacağım. Toplamda dört tane ilaç içiyorum. Neden bu kadar çok psikiyatri ilacı kullanıyorsun derseniz de galiba bipolar bozukluk yüzünden kullanıyorum ama neredeyse normale döndüm ve bipolarım tedavi edilince sosyal fobimin de azaldığının farkına vardım. Yani birazcık bipolar bozukluğumla ilişkili sosyal fobim çünkü daha çok depresyon dönemlerimde oluyor sosyal fobim. Hipomanik dönemlerimde sosyal fobim falan neredeyse yok oluyor.
xact

Re: Doktor İlaçlarımın Bazılarını Değiştirdi

Mesaj gönderen xact »

Bipolar bozukluk ağır bi hastalık. Beni ruh sağlığı merkezi diye bir yerden çağırdılar ve zorunlu tedavi ve izleme raporu çıkarıyorlardı ki ailemle birlikte oradaki psikiyatrist ile konuşunca vazgeçtiler çıkarmaktan. Kendi rızam ile tedavi görüyorum.