Hangisinden ruhsağlığı yardımı almalı: psikolog, psikiyatris

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

Bir de Fre_ud'unki gibi; insan zihninin-beyninin aslında kafatası içinde değil de daha aşağılardaki "başka!" bir organının içinde olduğunu söyleyen teoriler var ki; ayrı bir alem...
:lol: sabah sabah iyi güldüm saf_ak sağolasın..

bu arada yazdıklarını özenle ve de dikkatle okudum...

şu eft denen şey ameliyattı sanırım...akciğere giden sinirlerden bilmem birkaçını kesiyorlar sonra da terlemeyi önlüyorlar,falan filan..

bence bu yöntem çok riskli!

zaten her hekim yapmıyor bunu...çoğu psikiyatristin senin de dediğin gibi bilgisi yok..

ilaçlara gelince,günü daha yaşanabilir hale getiriyorlar,ama yanetkilerini ne sen sor ne de ben söyliyeyim..

okunmaya değer yazılarının devamını bekliyorum;)[/code]
Kullanıcı avatarı
return_to_life

Mesaj gönderen return_to_life »

çok teşekkür ederim şafak kardeş. ben de bundan bahsediyorudum. bilmem ne sıvısı azalmışta falan filan. eminim kendileri bile buna inanmıyorlardır. en azından okul hayatları boyunca böyle bir tetkik görmemişlerdir :-) sahi bu sıvı azalınca arttırmak için bir kaç ilaç mı varmış? şu ilacı 3 ay kullan, olmadı mı? o zaman bu ilacı kullan. o da olmadı mı? o zaman kesin bu ilaçtır. ömür bitti ilaç bulunmadı. Pasteur abimiz de kuduz aşısını bulana kadar kaç hasta ölmüştür :-) dimi yani. bu arada benim 2 kardeşim de doktor, aman duymasınlar. neyse adamlar hala bu tür rahatsızlıklardan %90 ı tedavi olamadığı halde bol bol para kazanıyorlar. Devlet-Ünv hastanelerindeki doktor arkadaşlarda yüzümüze bakmıyorlar (yoğunluktan dolayı haklı olarak) zaten ben de bir ümit görmeden bi daha gitmiycem doktora. çok ilaç kullandım ve hiçbirinin bir işe yaramadığını kendi üzerimde yaptığım deneylerle ispatladım. herşeyi onlarla paylaşacağıma sizinle paylaşırım. eminim daha çok faydası olacaktır. herkese sevgi ve saygılarımı sunuyor bu düşüncelerimden dolayı kimsenin beni yanlış anlamamasını diliyorum. teşekkürler.
Kaderin amansız oluşu değildir sorun; çünkü insan birşeyi inatla isterse onu elde eder. Korkunç olan istediğimiz şeyi elde ettikten sonra ondan bıkmamızdır. O zaman sucu kaderde değil, kendi isteğimizde bulmalıyız.
saf_ak

şu eft denen şey ... ???

Mesaj gönderen saf_ak »

Lavinya ! ETF ile ilgili yazdıklarında şaka yapmıyor olabilirsin diye apar topar ve kısaca yazıyorum. Yazını okuyanlar yalnış anlamasınlar diye...
__ ÇÖZÜM ÖNERİLERİ >> ARKADAŞLAR BUNU HEP BERABER DENEYELİM VE PAYLAŞALIM... başlığına yazdığım mesaj konuyu biraz açıklıyor lütfen bir gözatın.
__Kısaca; EFT cerrahi bir müdahale değil, psikolog ve psikiyatristlerin uyguladığı türde bir terapi de değil... İnteraktif bir uygulamadır o ve SF ve
benzerleri için hal-i hazırda en muhteşem çözümü vaad eden bir uygulamadır... Orada dediğim gibi; aynı zamanda; akademik kanaldan gelmiş profesyonellerin gözünde ŞARLATANCA! bir çözümdür. Ve çok tehlikelidir ÇÜNKİ GERÇEKTEN İYİLEŞTİRİR:
__
Hep iyilik olsun.! Öyle olsun..!