hipnoz tedavisi olup iyileşen var mı?

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Kullanıcı avatarı
keremaslı

hipnoz tedavisi olup iyileşen var mı?

Mesaj gönderen keremaslı »

evet ben de düşünüyorum hipnozla tedaviyi denemeyi.
ama merak ediyorum aranızda bu yöntemle iyileşen var mı?
ben yıllarca ilaç tedavisi görüp de iyileşemeyen onlarca insan gördüm.
hem bana para tuzağı gibi geliyor hem de öyle kayda değer bir faydası yok.
o yüzden hipnoterapi bana daha cazip geliyor.
ne dersiniz?
Kullanıcı avatarı
keremaslı

hatta bir link bile buldum bu konuda.ama çok pahalı geldi bana.
http://www.hipnterapi.com/randevu.htm
global

Mesaj gönderen global »

Hipnoz da çok pahalı. Uyku değilmiş hipnoz. Ama resmen uyuyor gibi oluyorsun. Ben açıkçası güvenemem. Hele ki hipnoz olmaya tek başıma gidemem. Güvenemediğim için de hipnoza giremem sanırım. Bilinçaltını karşındaki insana emanet ediyorsun.
Ama hipnozun etkili bir yol olduğuna inanıyorum ben. Güvenebileceğim bir bayan hipnozcu doktor duyarsam giderim. Param olursa tabii.
Kullanıcı avatarı
keremaslı

topik yazdı:Hipnoz da çok pahalı. Uyku değilmiş hipnoz. Ama resmen uyuyor gibi oluyorsun. Ben açıkçası güvenemem. Hele ki hipnoz olmaya tek başıma gidemem. Güvenemediğim için de hipnoza giremem sanırım. Bilinçaltını karşındaki insana emanet ediyorsun.
Ama hipnozun etkili bir yol olduğuna inanıyorum ben. Güvenebileceğim bir bayan hipnozcu doktor duyarsam giderim. Param olursa tabii.
ben eşimle gitmeyi düşünüyorum.
topik aslına bakarsan bence 5 seansta sorunumuz çözülecekse ki garanti veriyorlar.o zaman daha ucuza bile geliyor düşünsene.
benim bir arkadaşım yıllardır her ay özel bir prof a gidiyor ve her seansta 150 milyon veriyor.
global

Mesaj gönderen global »

Maddi imkanım olunca ne yapacağıma kesin olarak karar vereceğim. Güvendiğim insanlarla konuşmam gerekecek. Evet cazibeli geliyor. Ama en iyisi bilemeyeceğim. Açıkçası tedaviler anormal derecede pahalı. Her hafta her hafta....İlaçlara da itimadım kalmadı. Hİpnoz veya psikoterapi deneyeceğim işaallah.
Kullanıcı avatarı
keremaslı

valla ben yıllardır ezik aşağılık kompleksli ve hattinden fazla kibar(direkt s fobi ile ilgiliymiş)çekinik karakterli,kendini ifade edemeyen ve ortaya koyamayan ve bir gerizekalı gibi hissetmekten bıktım :oops:
biriyle konuşurken onun konuştuklarına konsantre olamıyorum,ki ben o an bambaşka düşüncelere kamış oluyorum.karşımdakine boş gözlerle bakıyorum.ve bu da karşımdakinin bu da ne gerizekalı bir kız diye düşünmesine yolaçıyor.
kendi düşüncelerimi karşımdakine kabul ettiremiyorum.hakkımı arayamıyorum.hep birine bağımlıyım.bu biri gerek arkadaşlarım gerek kocam oluyor.
eşim de artık bu durumdan çok şikayetçi.
en basit örneğin bir markette hangi marka sünger ya da peçete alacağımı bile karar veremiyorum.aşırı güvensizim.karar vermekten korkuyorum.
Kullanıcı avatarı
azimli
Moderatör

Mesaj gönderen azimli »

şansını denemeni tavsiye ederim.

sonunda kurtulacaksan buna değer.

bol şans.
Kullanıcı avatarı
sunühat

Mesaj gönderen sunühat »

hipnoz mu dedin oo şu saçma şeyler.... :x
anlaşılmaz bir manayım şimdi bilmem kim çözer beni...
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

sunühat yazdı:hipnoz mu dedin oo şu saçma şeyler.... :x
neden saçma?

kelimelerin bilinç altına olan etkisi asla yadsınamaz..

ne varsa bizi böle bitiren hepsi bilinç altımızda değil mi zaten :roll:
global

Mesaj gönderen global »

Çok çok ehil insanlar olması lazım hipnoz edenler. Mehmet Ayvacı vardı. (Allah rahmet eylesin) Bir kere katılmıştım hipnoz seminerlerine. Ama arka taraftaydım kapı açıldı kapandı. Hipnoz olamadım.

Bir de şöyle düşünüyorum. Hipnozolunca hoop düzelivereceğiz mi? Emeksiz mi yani? Gayret göstermeden... Emeksiz yemek olmaz.

Zayıflamak için en iyi yol iradeni kullanmak. Yağ aldırmak felan bunlar da olabilir. Ama belki de vücudun dengesi bozulur. Sindire sindire olmalı. Zamanla, bir birikim sonucu, belli bir süreçle...Öyle değil mi?
Kullanıcı avatarı
orpheo

Mesaj gönderen orpheo »

keremaslı yazdı:hatta bir link bile buldum bu konuda.ama çok pahalı geldi bana.
http://www.hipnoterapi.com/randevu.htm

verdiğin linki doldurup gönderen ve oraya tam 500 ytl sini hea etmiş bir insanım.bu adama sakın gitmeyin arkadaşlar.cidden şarlatan.
Emek güneştir. Tohuma da suya da toprağa da hayat verir.
Lonely heart

Mesaj gönderen Lonely heart »

Ortaokuldayken Mehmet Ayvacı,okulumuzda hipnoz konusunda bir seminer vermişti(bu arada ölümünü üzüntüyle öğrendim),o zamanlar sosyal fobim doruk noktasındaydı.Çıkış yolu arıyordum ve hipnoz seçeneği oldukça çekici görünüyordu.Hipnoz'la korkularımdan kurtulacağıma inanıyordum.Kısa bir süre sonra alanında en iyilerden bir uzmana giderek birkaç seansa katıldım ama herhangi olumlu bir sonuç alamadım.Bundan yola çıkarak tümüyle hipnoz seçeneğini dışlamıyorum ama açıkcası 'iyi' bir psikiyatr gözetiminde düzenli ilaç kullanımının yanısıra çaba,kararlılık ve sabır etmenlerinin bileşimiyle daha yüzgüldürücü sonuçlar alınabileceğine inanıyorum.

Emrah.
miya

Re: hipnoz tedavisi olup iyileşen var mı?

Mesaj gönderen miya »

http://www.hipnoterapi.com/randevu.htm[/quote]

verdiğin linki doldurup gönderen ve oraya tam 500 ytl sini hea etmiş bir insanım.bu adama sakın gitmeyin arkadaşlar.cidden şarlatan.[/quote]

bende o doktora gitmeyi düşünüyordum.banada cok pahalı geldi toplu ödemede 1500 lerden bahsediliyor.neden olumsuz düşündüğünüzü öğrenebilirsem sevinirim.ona göre karar vericem .teşekkürler
bemiks

Mesaj gönderen bemiks »

3 seans hipnoz tedavisi aldım fakat hic faydasını görmedim acıkcası
seanslar sırasında cok sıkıldım
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

bilimsel geçerliliği tartışılan bir yöntem. 15 yıldır her tür tedaviyi denemiş biri olarak, hipnoz olayının hiçbir yada pekaz faydası olduğu-pekçokta pahalı olduğu kanaatindeyim.. tasvipte etmiyorum tavsiyede..
..............Resim.................~~Resim