Arif Verimli hakkında bilgisi olan????

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Kullanıcı avatarı
soslufobik

Arif Verimli hakkında bilgisi olan????

Mesaj gönderen soslufobik »

Selamlar, daha önce Arif Verimli ye muayene olmaya gitmiş olan var mı???

Konusunda uzman ve bilgili gözüküyor, dedikleri ise birbiri ile tutarlı..

Kendisi hakkında, nerede muayene hizmeti verdiği hakkında bilgisi olan var ise paylasabilirse sevinirim..

yeditepe de öğretim görevlisi kendisi..bilmeyenler için bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinin de eski başhekimi..

Hem de yeni avatar ımla bi mesaj atiim dedim:)

selamlar!
"..You are not a unique and individual snowflake. We are the all-singing, all-dancing crap of the world. You are not your bank account, you are not the clothes you wear. You are not the contents of your wallet. Self-improvement is masturbation.."
Anonymous

Mesaj gönderen Anonymous »

Cartman zaten cok sirindir; senin avatarin da oyle :)
Kullanıcı avatarı
soslufobik

çook mersiii aurelia_night :shock:

arkadaşlaaaaar!!!! yok mu giden yaaww şu arif verimli yeee???

ben doktora gidicem, gitmişken iyi bişi olsun die düşünüorum..ya da ne biliim acıbadem hast. etc. psikiyatri bölümüne gidip bi prof a muayene olsam hata mı etmiş olurum???
"..You are not a unique and individual snowflake. We are the all-singing, all-dancing crap of the world. You are not your bank account, you are not the clothes you wear. You are not the contents of your wallet. Self-improvement is masturbation.."
Kullanıcı avatarı
starmaster

Mesaj gönderen starmaster »

arkadaşım arif verimliyi biliyorum
tv de izledim
önemli olan doktor değil sensin
sıradan bir doktor işte
sen istekli olursan tüm doktarlar iyi doktordur
isteksiz olursan hepsi kötü
birde ben doktor ismi verilmesini karşıyım
Kullanıcı avatarı
soslufobik

starmaster ben buna katılmıyorum.

iyi ve kötü doktor vardır.

istekli ve isteksiz hasta vardır.

ideal olan en uygun eşleşmeyi sağlayarak istekli hasta ile iyi doktoru buluşturmaktır

ben bunda herhangi bir sakınca göremiyorum..çünkü burası insanların sosyal fobi ile ilgili fikirlerini deneyimlerini paylaştıkları bir platform.adı üzerinde burası bir forum..buradaki doktor isimlerine ihtiyacları olan o kadar cok insan var ki, özellikle sosyal fobi gibi sorup öğrenme rahatsızlığı yaşayan insanlar için böyle bir bilgi bence çok kıymetli..belki sen bu bilgiye sahipsin işine yaramıyor olabilir ama en azından ben gectiğimiz haftaya kadar böyle bilgiye cok ihtiyaz duyuyordum..ve benim gibi düşünen pek çok insanın olduğunu da düşünüyorum..

marketing de word of mouth vardır..burada yapılan da işte bu..yoksa bir doktorun ticari reklamı söz konusu değil..

doktor isimleri paylaşmakta sonuçta bir problem göremiyorum..konu ilaç isimlerine gelince tabi bunun bir miktar ethical bir boyutu olabilir ticari markalar, patronaj olayları vs olduğu için..

son olarak söylemek istediğim de arif verimli için sıradan bir doktor işte diye bir ifade kullanman..öncelikle o bir profesör doktor, üniversite öğretim üyesi ve eski bakırköy başhekimi..değerli insanları bu şekilde sıradan bir doktor şeklinde niteliyerek sözde küçültmeye çalışman da çok talihsizce bence..

sinirlendim:) herkese bol anti-sosyal fobili günler!
Kullanıcı avatarı
starmaster

Mesaj gönderen starmaster »

bu sadece benim düşüncem :)
mesela herkez ona erişecek parayı bulamayabilir yada
aynı ilde olmayabiliri. yani demek istediğim doktora daha önce gitmek.
ve doktara kendini kaparsan dünyanın en iyi doktaru bile sana yardımcı olamaz . sadece bu ;)
vhisky

süper bi adam

Mesaj gönderen vhisky »

tvde pek çok programa katıldı çok bilgili ve mantıklı.ben antalyadayım.istanbulda olsam param olsa hiç düşünmezdim.bi de memory center çok iyi.isimleri hep unuturum hatırlayınca iki psikiyatr ismi daha yazacağım.hah biri geldi kerem doksat.diğeri zaten memorynin psikiyatri uzmanı adam aşmış.
joe frank

Mesaj gönderen joe frank »

ben gittim Arif Verimliye ama ilk gittiğim doktordu ve bana sosyalfobi teşhisini koyan kişidir kendisi(O güne lanet olsun:)
ama hastalıkla yeni tanışmanın verdiği korku ve hayatımda ilk defa bir psikiyatra gitmenin verdiği hislerle çok fazla şey anlatamadım ona.
Ama ona gittiğim dönemde çok kötü olduğumu hatırladığım şimdi ve verdiği ilaçlar iyi gelmişti,tabi çok kötü durumumdan kötü durumuna taşıdı beni.

Doktor olarak iyi bi doktor bence.Ama onda da sihirli bi değnek yok malesef.Yani kendimizde çabalamalıyız .
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

joe frank yazdı:ben gittim Arif Verimliye ama ilk gittiğim doktordu ve bana sosyalfobi teşhisini koyan kişidir kendisi(O güne lanet olsun:)
:) Kadıköydeki buluşmaya geldiğinde bu konudan hiç bahsetmemiştin. Neden saklama gereği duydun ki? Orada herkes kendi tedavi geçmişinden birşeyler anlatmıştı ve gayet güzel paylaşımlarımız olmuştu.Şimdi senden ilk defa duyunca şaşırdım.
Kullanıcı avatarı
MUTE

Mesaj gönderen MUTE »

merhaba arkadaşım,

Arif Verimli ile ilgili bilgileri www.arif-verimli.com adresinde bulabilirsin. Kariyeri, geçmişi, yayınları ve iletişim bilgileri (Muayenehane dahil) hepsi.

Görüşüne katılıyorum, önce hastanın istekli olması şartıyla iyi doktoru bulmak da çok önemlidir. Ben arif verimliye 2 sene evvel gittim biraz konuşmuştuk sonra reçete yazmıştı (lustral + anafranil) fakat şu başbelası SF oraya gitmeme bile engel oldu. randevulara gitmeyince 1-2 kere kendisi aradı "nasılsın, ilaçlar nasıl gidiyor" diye. sonuç olarak benden kaynaklanan nedenle tedavi yarım kaldı. kendimi hazır hissedince yine devam edicem.

Kişisel görüşüm, kendisi konusunda başarılı bir insan. kilit noktaya birçok doktor dan daha kısa bir sürede varabilecek biri bence. sosyal fobi ile ilgili birçok deneyimi olmasıda bir sf hastası için önemli bir avantaj. fakat şöyle bir dezavantaj da var. kendisi gerek hasta sayısı gerekse tv programları ve diğer çalışmaları nedeniyle çok yoğun bir insan. yani terapilerin başarısı daha çok senin o kısa süre içersinde kendini ne kadar iyi anlatabilmene kalıyor. eğer bu konuda kendini hazır hissediyorsan kesinlikle bir dene derim...

Allah bize şu SF illetinin kökünün kurutulduğu günü görmeyi nasip etsin (inşallah)...
Gül75

Re: Arif Verimli hakkında bilgisi olan????

Mesaj gönderen Gül75 »

soslufobik yazdı:Selamlar, daha önce Arif Verimli ye muayene olmaya gitmiş olan var mı???

Konusunda uzman ve bilgili gözüküyor, dedikleri ise birbiri ile tutarlı..

Kendisi hakkında, nerede muayene hizmeti verdiği hakkında bilgisi olan var ise paylasabilirse sevinirim..

yeditepe de öğretim görevlisi kendisi..bilmeyenler için bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinin de eski başhekimi..

Hem de yeni avatar ımla bi mesaj atiim dedim:)

selamlar!
Merhaba soslufobik

Bende 2001 yılında ilk Dr.Arif VERİMLİ'ye gittim ve sosyal fobi teşhisini de bana kendileri koymuştur. Terapi görüyorum ve memnunum.
(Tabii disiplinsizlik en büyük derdim, 3 ayda bir gitmem gerekiyor,son gidişimden bu yana sanırım 5 - 6 olmuştur)
tonyukuk

Re: Arif Verimli hakkında bilgisi olan????

Mesaj gönderen tonyukuk »

Yaklaşık 1 sene önce gitmiştim ama paragöz birisi gibi geldi.