sosyal fobi için İstanbul'da doktor

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
ay-lin

sosyal fobi için İstanbul'da doktor

Mesaj gönderen ay-lin »

Merhaba arkadaşlar ,

Ben de sosyal fobi hastasıyım. Siteye yeni üye oldum. Sosyal fobinin birçok belirtilerini taşıyorum. İnsanların önünde yemek yiyemiyorum. Telefonla konuşamıyorum. Konuşurken heyecanlanıyorum. Yolda yürürken geriliyorum. İnsanların gözlerinin içine bakarken rahatsız oluyorum. Ben önceden bunları bir kişilik özelliği sanırdım. Bir gün gazetede sosyal fobi ile ilgili yazı okudum. O zaman sosyal fobik olduğumu anladım. O sırada ilerde belki düzelirim diye tedavi olmayı düşünmedim. Ancak şimdi 23 yaşına gelmiş biri olarak kesinlikle tedavi olmayı düşünüyorum. İş görüşmelerine gidiyorum. Normal dışı bir heyacan duyuyorum. Diyelim işe girdim. Nasıl yemekhanede yemek yiyeceğim kara kara düşünüyorum. Sizden ricam, İstanbul'da tanıdığınız iyi bir doktor varsa ad, çalıştığı kurumu yazmanız. Özellikle Rivotril yazdığını bildiğiniz bir doktor varsa yazın. Neden Rivotril derseniz, Rivotril için cesaret hapı diyorlar. İş görüşmeleri gibi önemli anlardan önce alırsam iyi geleceğini düşünüyorum.
realistboy

Mesaj gönderen realistboy »

rivotril sadece anlık rahatlık saglıyor. bence gşdecegin doktordan sana paxil yazmasını iste. çünkü paxilin 5 ht heyecanı geri çektigini duymuştum. uuzun süreli alıyorsun yaklaşık 7 ay falan ama etkisini ilk 10 günde gösteren bir ilaç kesinlikle tavsiye ederim. ve yanında onun yanetkilerini azaltan dikkati saglayan yardımcı ilaç veriyorlar onunla alınınca tam süper bence yüzdeyüz çözüm :)
ßir gün Bizde Özgür olabilecekmiyiz..
freezee

Mesaj gönderen freezee »

Sana rivotril yazar mı yazmaz mı bilmiyorum ama oldukça iyi olduğunu duyduğum Prof. Dr. Özcan Köknel var İstanbul'da. Ben hiç gitmedim ama gidenler oldukça memnun. Fiyatı biraz pahalı olabilir. Yeri nişantaşında sanırım.
SF sanal, dünya gerçek!
sessiz gemi

Re: sosyal fobi için İstanbul'da doktor

Mesaj gönderen sessiz gemi »

Rivotril kullandım öyle süper bir cesaret vermedi bana.Kişiye göre değişirse bu durum, her ilaç için geçerli değil midir ? Özellikle rivotril yazan bir doktor bulabileceğini sanmıyorum. İstismar edenler var mıdır bilmiyorum ama etik değerlere bağlı her psikiyatrist hastanın durumuna uygun ilacı yazar İlk defa tedavi olacağına göre doktora gitmemişsin Kendini rivotril diye şartlandırma Doktorun seninle yapacağı görüşmeden ve olursa testlerden sonra daha farklı bir ilaç ta verebilir.

Özcan Köknel'e tedavi olan SF hastası bir arkadaşım vardı Doktor bey kendisine ilaçlardan ve bizden mucizevi bir fayda bekleme Sorunlarını kendin aşmalısın demiş Özetle ay-lin herşey sende bitiyor Uygun ilaç ve terapi desteğiyle gerekli mücadeleyi de gösterirsen bu sorunlarını kısa zamanda aşarsın
ay-lin yazdı:Özellikle Rivotril yazdığını bildiğiniz bir doktor varsa yazın. Neden Rivotril derseniz, Rivotril için cesaret hapı diyorlar. İş görüşmeleri gibi önemli anlardan önce alırsam iyi geleceğini düşünüyorum.
leni

Mesaj gönderen leni »

ben özcan köknel e iki kere gittim,ikinci gidişimde adam benim daha önce geldiğimi hatırlamadı bile herşeyi tekrar söylemek zorunda kaldım üstelik yanında bir de elinde kağıt kalem olan bi kız vardı.O kadar yol gittim Nişantaşına annem yanımda yok diye 2 dk da bıraktı beni,o kadar sinirlendim ki ordan çıkar çıkmaz ağlamaya başladım,kendimi hiç o kadar aşağılanmış hissetmemiştim daha önce.
benim diye bu evdeyim ve karnım tok ve aynada bu aynada yine kimse yok,yine kimse yok!..
sazlıklardanhavalanan

Mesaj gönderen sazlıklardanhavalanan »

Dr. Emre KIZILTAN ben bir kere gittim bu hafta içinde ikinci kez gideceğim.
Doktorumdan memnunum öneririm.