iyileşme adımları(uzman Ahmet bey ve ilaçlar sayesinde)

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
kardelen

iyileşme adımları(uzman Ahmet bey ve ilaçlar sayesinde)

Mesaj gönderen kardelen »

Sosyal fobi tedavisinde yaklaşık 7 yıldır değişik uzmanlardan yardım aldım, farklı ilaçlar kullandım. Her seferinde faydasını göremediğim için yarım bırakmak zorunda kaldım ve içine düştüğüm bu derin çukurda çıkma mücadelemi tek başıma sürdürme kararı aldım.Ta ki depresyon kapımı çalana kadar... Artık halim depresyonla daha vahimleşmişti ve tedavim kaçınılmazdı. Tam bu kararı almışken, sitede Batı Bahat Hastanesinde çalışan Uzman Dr. Ahmet Koyuncu ismiyle karşılaştım. Hakkında öyle iyi yorumlar yapılmıştı ki, bana faydalı olacak uzmanın o olacağını düşünmeye başlamıştım.Burdan o arkdaşlara da teşekür ederim.
Başlangıçta diğer doktorlar gibi Ahmet Bey'in de bana yardımcı olmada yetersiz kalacağı konusunda endişelerim vardı.Aslına bakarsanız kötü terapi deneyimleri yaşamaış biri olarak,odasının kapısından her girişte,bu korkuyu yaşıyorum ama seansın sonunda ordan gayet mutlu ve çok şey kazanmış olarak eve dönüyorum.Oldukça sakin rahatlatıcı ve anlayışlı bir üslubu ve çok yerinde tespitleri var. Cipralex'in ve yanında yardımcı ilaç olarak yazdığı Lamictal'in de -Daha çok sara ve bipolar bozukluk ilacı olarak bilinen bu ilacı sadece Ahmet Bey, sosyal fobi tedavisinde faydalı olduğunu tespit etmiş ve sadeece o hastalarına öneriyor.- davranışım üzerinde büyük etkisi olduğunun farkındayım.Yaklaşık 2 aydır terapi alıyorum.(şimdiye kadar 3 terapi aldım)ilaç kullanıyorum ve iyileşme adımlarım:

1. 2 ay önceki ağlama krizlerim sona erdi. (İlk terapide ağlamaktan anlatamamıştım,şimdi sadece beni şu anda derinden etkilemekte olan bazı konular açıldıkça gözlerim doluyor.)
2. İçimde batmakta olduğum hüzün bataklığı kurumuş gibi, artık hüzün içinde acı çeken bir yüreğim yok.
3. Dünyanın berbat ve yaşanılması imkansız bir yer olduğu hissine kapılmıyorum.
4. Yılllardır zihnimde yer eden,sık sık kafamda dönüp duran beni yaralayıcı sözleri ve olayları tamamen sildim, bunları hiç düşünmüyorum.
5. İnsanların davranışlarında bana yöneltilmiş düşmanca tavırlar görmüyorum. Davranışlarının bana karşı olan olumsuz yargılarından oluştuğunu artık fazla düşünmüyorum.
6. Konuşmam ve tavırlarım daha rahat.
7. Telefon etmek zorunda kaldığımda ve birine bir şey sormam gerektiğinde kırk kere düşünmüyorum. Aklıma geldikten kısa bir süre sonra hemen atağa geçiyorum.
8. Kendime ve insanlara karşı çok daha hoşgörülüyüm.
9. Yıllardır üzerimde bulunan atalet yavaş yavaş üzerimden kalkıyor gibi, artık hobilerim üzerinde yoğunlaşabiliyorum ve yaptığım işlerde sürekli kusur bulup kendimi eskisi kadar eleştirmiyorum.
10. Konsantrasyonum arttı.
11. Kendime inancım arttı

İyileşmek mümkünmüş. Yetkin bir terapist ve doğru ilaçlarla...
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

Harika. Senin adına sevindim. Bu hastane nerede? Özel değil mi?
kardelen

:) Çok teşekkür ederim aurelio.

Evet, bu özel bir hastane. Batı Bahat Hospital olarak geçiyor. Yeri İstanbul - İkitelli.
Ücreti diğer terapi ücretlerine göre uygun, 80 YTL.
İlgilenenler için telefon numarasını vereyim.

0212 471 33 00
fade to black

Ucreti uygun ama çok uzak :cry: neyse bakıcaz artık bir çaresine.
okb de tedavi ediyor mu? hehe. :D
kardelen

:) evet ediyor.
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

güzel gelişme. ben de doğru tedavi ile birçok şeyin üstesinden gelinebileceğine inanıyorum.

tebrikler kardelen.darısı bizlerin başına diyeyim.
fade to black

_L_N_ yazdı:tebrikler kardelen.darısı bizlerin başına diyeyim.
amin!!
Kullanıcı avatarı
nurbanuu

Mesaj gönderen nurbanuu »

BEN D EPSİKOTERAPİNİN ÖNEMİNE İNANIYORUM.SİZİN GİBİ İYİLEŞENLERİ OKUDUKÇA DA İMRENİYORUM.UMUDUM DAHA DA ARTIYOR... :)
ben artık ben gibi olmak istiyorum nolur yardım edin.
kardelen

Teşekkürler arkadaşlar. Daha uzun bir yolum var, aşmam gereken çok şey var ama kısa zamanda bu kadar yol almak benim için beklenmedik ve umut verici, heyecan verici oldu. İlaçlara, terapiye inancım güvenim var artık.
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

Mesaj gönderen yok »

Kardelen cok sevindim . Bir kere baslayinca devami gelecektir attigin her adim güvenini daha da arttiracak.

Umarim cok daha iyi olacak hersey.
kardelen

Çok teşekkür ederim canım. İnşallah gelecektir, gelebilir gözüyle bakıyorum. Bu bile çok güzel...
tarkanat

teşekkürler..

Mesaj gönderen tarkanat »

ahmet koyuncu adını sizin yazınızda gördüm. toplam 4 seans gittim. şu an ben de cipralex ve lamictal alıyorum.. artık sosyal fobi beni fazla incitmiyor.
sanırım ahmet bey haklı.. bu hastalık sadece sosyal fobi değil.. başka birşey.. belki de biz de başka bir sorun, ya da genetik hassasiyet var ve bizi sosyal fobik hale getiriyor. Amerika dan önemli bir prof' un yazılarından bahsetti. sosyal fobi hastalarının zeminin de bir bozukluk olduğunu ve o kişiyi sosyal fobik hale getirdiğini belirtti.
şu an iyiyim.. teşekkürler..
heyecanlı, kimi an durgun
crazy76

yazdıkların çok etkileyici

Mesaj gönderen crazy76 »

Merhaba, yazdıkların çok etkileyici. Bu forumda en sahici yazının sana ait olduğunu gördüm. Sorunlar karşısında cesaretini ve uğraşmalarını, ilerlemeni okudum. Etkileyici... En azından ben etkilendim.
Sanırım ben de Ahmet Bey'e gideceğim. İnşallah hayal kırıklığı olmaz.
Ahmet Bey karneye yazabiliyor mu, çünkü özel hastaneler SSK ile anlaştılar. Bu konuda bilgi verebilirmisin.
Sevgiler.
Kullanıcı avatarı
gizemliinsan

Mesaj gönderen gizemliinsan »

80ytl bence hiç mi hiç uygun deil.1 2saatlik bisey sonucta.taş atıp kolu da yorulmuyor.altı üstü ilaç yazıp bıraz da konusuyor.devlet hastaneleri çok daha iyi tabi bence.
hmmm gizemli...
Kullanıcı avatarı
dicle

Mesaj gönderen dicle »

senin adına sevindim,inşalah bizlerde senin gibi kurtulacağız..
peki tekrarlar oluyor mu? yani yinelemesi oluyor mu sfinin
**Doğru bildiklerim yanlış yanlış bildiklerimde doğru olabiliyor yanlışlara odaklanmısken doğrular elimden kayıp gidiyor....**

sahte gülümsemenin arkasında yatan hüzünlü yüz DicL€