memory center hakkında bilgisi olan varmı

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Kullanıcı avatarı
UnConscious
İletişim:

Mesaj gönderen UnConscious »

kitabın tedavi anlamında pek bir faydası olmaz. ama hastalığı daha iyi öğrenmek adına, hem bir uzman hem de eski bir sosyal fobilinin gözünden öğrenmek adına çok yararlı ve güzel bir kitap. tavsiye ederim.
It's not the evil from down below
Which creeps and lurks under the snow
It's not of satan's will we fall
It's due to the evil in us all
neshan

profeyonel yardım

Mesaj gönderen neshan »

bu tedavi süreci zor ve uzun bir süreç.azimi ve mücadeleyi elden bırakmamak gerekiyorda nerde bende o azim?yılların getirdiği davranış alışkanlıkları var ve bunları kırmak şimdilik zor geliyor.
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

Ben kitabı okumuştum çok güzel bir anlatımı var, ayrıca görünmeyen düşmanla savaşmak daha zordur arkadaşlar önce iyice araştırmak lazım belki bilmediğiniz şeyler de öğrenebilirsiniz hastalığınız hakkında. :)
Lonely heart

Mesaj gönderen Lonely heart »

Ben son 5 yıldır tedavi için son derece ciddi bir kuruluş olan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne gi
diyorum.Orada 'GERÇEK ANLAMDA' ÇOK DEĞERLİ BİR İNSAN VE PSİKİYATR buldum Tanrı'nın bir lütfu olarak.Onunla yaptığımız seanslar ve kişisel çabalarım sonucunda sosyal fobi belasından çok büyük ölçüde kurtuldum.Darısı herkesin başına diyorum.İlaç ve davranış tedavisi ile sorunum büyük ölçüde çözüldü.Dikkat ederseniz yüzde yüz çözüldü diyemiyorum,çünki bildiğim kadarıyla psikolojik kökenli hastalıklarda tümüyle iyileşme söz konusu değil ama şu andaki durumumdan hiç de şikayetçi değilim.Ayrıca Çapa Tıp Fakültesi'nde de bu konuyla ilgili değerli uzmanlar olduğunu duydum.Sosyal fobiden paralarını SOKAĞA ATMADAN kurtulmak isteyen arkadaşlara macera aramamalarını ve devlet hastanelerini seçmelerini öneriyorum.İnanın en doğrusu bu!...

Emrah
global

Mesaj gönderen global »

Lonely heart sigorta dan yararlanılıyor mu? Ben de devlet hastanesine gitmeyi düşünüyorum. Ama Çapa ya çok uzağım. Kartal civarlarında gidebilirim. Kimbilir belki iyi bir doktora rast gelirim.
Lonely heart

Mesaj gönderen Lonely heart »

Merhaba Topik,

Bildiğim kadarıyla devlet hastanelerinde sevk isteniyormuş arkadaşım.

Emrah
Kullanıcı avatarı
YALNIZADAM
İletişim:

Mesaj gönderen YALNIZADAM »

aurelia yazdı:
deagolbrandybuck yazdı:yildiz hanim cok degerli biridir... insallah faydasi olur...
Kayıhan'ın grupta ama bir tanışamadım gitti! :/
ben de Yıldız Hanım'ı bir senedir yüz yüze göremiyorum ama mesajlaşıyoruz ara sıra. Dostluklar bâki...
"en iyilerimizin sonu genellikle
kendi ellerinden olur,
sırf uzaklaşmak için.
ve geride kalanlar,
birinin onlardan
uzaklaşmayı neden isteyebileceğini
bir türlü tam olarak anlayamazlar.."

BUKOVSKİ
Kullanıcı avatarı
serkan33

Mesaj gönderen serkan33 »

ilk başta eg çekilmişti..bu eg fiminde beyindeki alfa ve beta dalgalarındaki düzensizlikler tesspit edildi..daha sonra bu filme göre seanslar yazıldı..bana ilk önce 40 seans yazıldı...seanslarda alına ve başa bazı elrktrotlar takılıyor..bigisayara bağlı..monitörde bir uçak uçuyor...sen yarım saatlik seansta o uçağı belirli bir çizginin altında tutacaksın..bu da o yarım saat içinde dikkatini hiç ber şeye vermeden konsantre olarak oluyor...sen bunu başardıkça beyine müzik yoluyla ödüller veriliyor...bu şekilde beyindeki düzensizlikler düzeliyor..aslına bakarsan çok mantıklı ama benim gittiğim tanju sürmeli biraz paranın peşinde ve sana refakat eden yani o alatleri sana takıp seni yönlendirenler ssk hastenesindeki hemşireler gibi...olay bu ..ama memory centerde nasıl bir uygulama nasıl bir hizmet var bilmiyorum..ama şunu biliyorum bu işin maliyeti 5 milyardan aşşağı olmaz..çok param olsa tekrara başka koşullarda denerdim..eğer durumun iyiyse dene ...ama kesinlikle tanju sürmeliden uzak dur..
THATS ALL...
global

Mesaj gönderen global »

Ok. Teşekkürler serkan33.
alev

Mesaj gönderen alev »

bende oraya gitmeyi düşünüodum ama yazılanları okuyunca hevesim kursağımd kaldı doğrusu : ( napcam ben şimdi
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Mesaj gönderen naribeyza »

Herşey sende sadece sende bitiyo alev.Onun çin gidip de hiç oraya paralarını akıtmaya değmez emin ol bunu tecrübe etmiş bir insan olarak söylüyorum ki özel hastane yerine bir devlet hastanesine git anlat derdini bir ilaç verir doktor mutlaka duruma göre onu düzenli kullan ve bu forumu takip et ya da benim yaptığım gibi sarı kantorona başla.Az önce yazdım bunu da,ben gerçekten çok tedavi yöntemi denemiş biri olarak sadece doğal tedaviden ve insanın kendi azmiyle bişeyler başarmasından yanayım.Çünkü ben ruhsal sağlığımı kazanayım derken bedensel sağlığımdan olmak üzreydim az kalsın.Şu anda nerdeyse kıyısından dönüyorum.Ben de çok çok büyük beklentilerle gittim bu hastaneye ama çok büyük de hayal kırıklığına uğradım.Yıldız Hanım gerçekten çok iyi bir insan olabilir ama onun iyiliği için bu hastaneye o kadar para dökülmesi yanlış bir.İKincisi de beni ilaç tedavisi için yönlendirdiği bir doktor oldu.Hasan Basri İzgü diye bi doktor beyefendi.O kadar ukala konuştu ki benimle anlatamam.Bir ara sustum zaten lafı ağzıma tıkmıştı.Ağlamamak için zor tuttum kendimi.Başka yöne doğru baktığımı hatırlıyorum.Yüzüne baksam ağlıcaktım adamın.Ondan sonra da yok yanıma gelip dinlesene hangi ilacı verdiğimi,ayran içtik ayrımı düştük falan diye iyice utandırdı beni.Belki bu bazı insanlara sevimli gibi görünebilir ama benim için hiç de öyle değildi ki uzman olduğunu söyleyen bu kişi benim oraya sosyal fobi tedavisi çin gittiğimi de biliyordu .Derdimi anlatmaya çalışırken iki üç kere lafı ağzıma tıkıp şimdi anlatma şu dosyayı doldurim öle anlat demesi içime çok dokunmuştu:( Dokunmuş ki 1,5 sene evvel olan olayı hala yeni gibi anlatıyorum.Bir daha da gitmedim zaten kendisine.Seansı yarıda bırakıp çıkmadığıma ve hastane yönetimine bildirilmek için oradaki sekreter niye doktor değiştirdiğimi sorduğunda bu olayları ve üzüntümü anlatmadığım için şükretsin.Ekmeğiyle oynamak istememiştim o an sadece ama şu an herkesin nette ilk çıkan hastane o olduğu için böyle oraya büyük umutlar bağlayıp benim gibi hayal kırıklığına uğramasınlar diye burda anlatma ihtiyacı duydum.
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Ayrıca bir hastane ve doktorunu daha kınıyorum burdan.Bu hastane de özel bir hastanemiz.Dünya Hastanesi.Cumartesi günü bir bayan dahiliye doktoruna gittim.Elim karnımda iki büklüm olarak.Derdimi anlatmaya çalıştım.Ağzını açıp bir kelime bile etmediği yetmiyomuş gibi bir de bir sürü tahlil yazdı pazartesi gelip yaptır diye.Gittik annemle sorduk laboratuara.Sigortayla anlaşmalı oldukları halde tutan miktar 90 küsur milyon.Daha da trajik olan verdiği geçici ilaç hiçbi fayda etmedi ben de hem doktordan mennun kalmadığım hem de testlere o kadar para vermek istemediğm için Kartal Devlet Hastanesine gittim.O kadar iyi bakıldım ki,devlet hastanesi deyip geçmeyin arkadaşlar,ordaki doktorlar özelllerdeki gibi değil çok daha fazla tecrübeliler.Çünkü ellerinden çok fazla çeşit hasta geçiyo.Adam kontrol ettikden sonra,"test gerekiyo demişti acil gittiğm doktor" diyince "hiç gerek yok bunları kullan" geçer dedi.Bir reçete yazdı .Bir de o anki spazm geçsin diye bir iğne yazdı acilde vurdurdum.Yarım saat sonra sokaklarda dolaştım.Bugün ilaçlarımı kullanmamın ilk günü çok şükür midemde hiç ağrı kalmadı desem yeridir.Yani kısaca Dünya hastanesinin güzide doktor hanımefendisi sayesinde iki gün daha fazladan ağrı çektiğimi ve özel hastanelerin test mest bahanesiyle işi iyice ticarete döktüğünü daha iyi anlamış oldum.
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
alev

Mesaj gönderen alev »

narıbeyza cım önerilerin için çok teşekkür ederim.sen benden daha tecrübelisin yaşamışsın biçok şeyi..ben bunun için ne bi doktora gittim ne bi ilaç aldım sadece lustral diye bir ilacı 3 gün kullandım nevrim döndü ,çpk fena yaptı beni bıraktım..zaten ben çok yoğun yaşamıyorum bu durumu,yazdıklarını dikkate alıcam ve şu bitkisel ilacı denicem bende şu yaz mevsmi geçsinde :) malüm deniz mevsimi geliyo ve o ilacı kullanıp ışığa maruz kalmak iyi değilmiş..allah şifanı versin canım
Kullanıcı avatarı
naribeyza

alev yazdı:narıbeyza cım önerilerin için çok teşekkür ederim.sen benden daha tecrübelisin yaşamışsın biçok şeyi..ben bunun için ne bi doktora gittim ne bi ilaç aldım sadece lustral diye bir ilacı 3 gün kullandım nevrim döndü ,çpk fena yaptı beni bıraktım..zaten ben çok yoğun yaşamıyorum bu durumu,yazdıklarını dikkate alıcam ve şu bitkisel ilacı denicem bende şu yaz mevsmi geçsinde :) malüm deniz mevsimi geliyo ve o ilacı kullanıp ışığa maruz kalmak iyi değilmiş..allah şifanı versin canım
Sfli de olsam giderim tatilimi de yaparım bronzlaşırım da diyosun yani :P Tedavini bile erteletebiliyo deniz aşkı vay canına :) Neyse işin şakası bi yana işte öyle canım.Allah sana da şifa versin.Sağolasın
Naribeyza
alev

Mesaj gönderen alev »

:)valla ben duramam denizsiz güneşsiz sf vız gelir bana böyle durumlarda ..bilmiyorum ben buradaki biçok insan kadar takmıyorum yada bende o kaar yoğun nüks etmiyo diyeyim..azda olsa bişeyler var ama sevdiğim şeyleride engellemem bunun için..son zamanlarda depresyona girmiş gibi bişey oldum onuda atlatıyorum..sanırım zaman herşeyin en iyi ilacı çok kötü günler geçirdim hepsi geride kalıyo bi şekil umarım tamamıyla normale döner mutlu yaşarım hayatımı burdaki tüm arkadaşlar içinde aynısını diliyorum...