Doktorun cinsiyeti önemli midir?

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
uykucu

Mesaj gönderen uykucu »

bence önemlidir. orta okul zamanlarımdı. annem beni bir doktora götürmüştü izmirde. genç bir kadındı. zaten utangacım. kadınlara karşı zaten bir özürüm var. belli ki kadın da anladı benden bir. şey çıkmayacağını, rahat hissedeyim diye sırnaşıyor aklınca yakın görünmeye çalışıyor iyice. ben de ne oluyor diye iyice paranoyaklaşıyorum. kızardım bozardım sonrasını hiç hatırlamıyorum. ama diğer psi.doktorlarda da olduğu gibi hiç birş ey anlatmadım. şimdi ki aklım olsa anlatırdım. demek ki o günden bugüne bir arpa boyu ilerleyebilmişim. :roll:
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

nonoş olmadığı sürece farketmez. başka bir rahatsızlığımda nasıl doktor ayırt etmezsem bunda da etmem. ilgili olsun yeter.
the_strangest

Mesaj gönderen the_strangest »

belli başlı konular haricinde bana genelde farkmaz. bayan doktorlarla sadece "karşı cinsle ilişkiler" ya da "ilaçların cinsel fonksiyonlar üzerindeki etkisi" gibi mevzular hakkında konuşurken zaman zaman gerilim yaşarım. ama sonuçta derdimi anlatabildiğime inanıyorum...
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

bayanlar daha empatik ve duygusal olduğu için tercih sebebidir. Erkek doktorlar duygusuz yaklaşabiliyor. Psikolojik hastalıklar için...
sosyalfobi : geçici çekingen zar
olunutkazan

Mesaj gönderen olunutkazan »

bence bayana bayan erkeğe erkek olmalı..ne kadar okumuş olursa olsun karşı cinsi anlamak kolay değil..
Kullanıcı avatarı
otto_rino

Mesaj gönderen otto_rino »

bağyan olsun bağyan
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

selamsız yazdı:nonoş olmadığı sürece farketmez. başka bir rahatsızlığımda nasıl doktor ayırt etmezsem bunda da etmem. ilgili olsun yeter.
demişim ama şu aralar doktora görünmeyi düşünüyorum ve kadınlarala (daha doğrusu her karşı cins insanla) karşılaşınca beynim yanıyo. herhalde kadın doktora derdimi yeterince anlatamam
Kullanıcı avatarı
legolass

Mesaj gönderen legolass »

bayan olmasını isterim. çünkü arakdaş çevremde dahi ben erkeklerden çok kızlarla iyi anlaşırım. sıkıntımı onlara daha rahat anlatırım ki empati yetenekleri erkeklere göre çok çok fazla :) doktor erkek olsa sevgilimden bile bahsedemem hatta çekinirim..

hatta doktora gitmeyi düşünüyorum şu sıralar.. bakalım neler olacak :S
Ben parayla geç tanıştım, çok güzeldi aşık olamadım, yine de vardı kalbini çaldığı dostlarım. Ben onunla "merhaba" sohbetinde kaldım, yüz göz olamadım, aldattığı dostlarımda merabalaşırım.
sigmund

Mesaj gönderen sigmund »

Valla ben 27 ytl ye İstanbulda bayan terapist bulmuştum. Gerçekten güzel bir bayandı. Onun karşısında kızlarla iletişim konusundaki sorunlarımı konuşurken acayip rahatlıyordum. Kadın sadece dinliyordu ama tebessüm ettiğinde yüz ifadesi o kadar tatlıydı ki dilsiz insanın bile dilini açar yani. Ondan kızlar konusunda epey taktik almıştım. Yani misal yeni bir kızla tanıştım Nasıl hareket etmeliyim gibisinden.Bu sebeple bayan doktorların da kendine göre avantajları oluyor :P )))
Kullanıcı avatarı
NoShyness

Re: Doktorun cinsiyeti önemli midir?

Mesaj gönderen NoShyness »

bence kadın veya erkek olması değil alanında ıyı olması önemli!!!
No Shyness!!! UTANGAÇLIĞA HAYIR!!!

UTANGAÇ Değil ATILGAN Olalım !!!

Zihin Neyle Dolarsa Onu Üretir

Zihnimizi ÖZGÜVEN ile Dolduralım

SORUNA Değil ÇÖZÜME Odaklanalım
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

benim terapistim doktor değil önce belirteyim ama bayan
bayan olması daha iyi bvence gayet memnunum 40 yaşında odun bi erkek olmasından her türlü daha iyi.
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Doktorun cinsiyeti değil de, bu devlet hastanelerinde doktorun yanında birde sekreter tarzı bişey oluyor. doktor harici biri olunca insan utanıyor derdini anlatmaya.. buradan sağlık bakanlığına sesleniyorum,sekreterlere ayrı kabin yapın [smilie=crazy.gif]
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
akinci

Mesaj gönderen akinci »

Ben bayan psikiyatristle görüşmek isterdim. Beni daha iyi anlayacaklarını düşünüyorum. Ama malesef bulunduğum şehirde özelde bayan psikiyatrist bulamadım. (zaten sadece 2-3 tane özel merkez var.) Ruh ve sinir hastalıkları hastanesi psikiyatrisleriyle de görüşmek istemedim.
İnsanın tüm evrende kesin olarak düzeltebileceği tek bir şey vardır: kendisi.
''Aldous Huxley''
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

bay veya bayan olmasından çok benim istedğim, istediğim ilaçları yazsın, ırım kırım etmesin..20 senelik bi fobik, depresif olarak hangi ilaçların bana yarıyacağını biliyorum. artık doktor kadar oldum sayılır..
..............Resim.................~~Resim
morlavanta

Mesaj gönderen morlavanta »

Önemlidir, ben erkek doktorların mesleklerinde daha başarılı olduklarına inanıyorum, kadınlar daha hassas, hormonal sebeplerden daha sinirli olabiliyor...Ve kadının evde sorumlulukları var, ev işi, çocuk bakımı vs.Ama erkek sadece işine gider ve evine gelir...