SOSYAL-FOBİ

Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

SOSYAL-FOBİ

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

S orunsuz geçen hangi günümüz olduki
O lumsuzlukları yaşamaya alıştık artık
S anki bütün dünyanın derdi üzerimizde
Y enilmişiz her defasında bu sosyalfobi illetine
A cılarla yaşamak mı bir an ölüp kurtulmak mı
L iyakatsızmıyız biz bir damla sevgiye
F irar edip bir kurtulabilsek kendimize esaretten
O içimizdeki çocuğa hayat verebilsek yeniden
B izmi farklıydık yoksa insanlarmı bize uzaktı
İ nanın hayata ve kendimize yenilgimiz sf li olmaktı...

NOT:yukarıdan aşağıya baş harflerini okuyunuz
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
Kullanıcı avatarı
sıkıfobik

Re: SOSYAL-FOBİ

Mesaj gönderen sıkıfobik »

Güzel olmuş. Teşekkürler.
savasci-kiz

Mesaj gönderen savasci-kiz »

güzel yazmı$sın içimizdeki çocukla barı$malıyız [smilie=bomb.gif]
Kullanıcı avatarı
rainslovee

Mesaj gönderen rainslovee »

ab1 ne kadar guzel yazm1ss1n eger sen yazd1ysan b1lm1yorum tab1k1 de okurken heyecanland1m 1nank1 saol
hayatı oldugu gibi deil de hayal ettikleri gibi yaşamaya kalkanlar mutluluga ancak delirdikleri zaman ulaşırlar..
Kullanıcı avatarı
otto_rino

Mesaj gönderen otto_rino »

'liyakatsızmıyız biz bir damla sevgiye' ne demek...edebiyat yapmadan önce dilini öğren...
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

öncelikle otto rino yu kale almıyorum.her zamanki gibi muhalefet bundan 1 -2 sene öncede yazdıklarıma muhalefet ediyordu anlamadım gitti...neyse...bu benim daha önce meçhul2389 niciyle yazdığım şiirdi.saolun beğendiğiniz için.eski nicimle arama yaparsanız aynı şiir çıkacaktır.bunu inanmayanlar için söylüyorum..beni bilenler zaten nasıl yazdığımı bilirler.bu sadece daha önce ajandalarıma yazdığım 1000 lerce şiir ve yazıdan bir tanesi .ayrıca spece alanımı görenler de bilirler yazdıklarımı.neyse...benim derdim ;yazdıklarımın başkaları tarafından takdir edilmesi değil,sadece ortak duygu ve sorunları paylaştığım SF li dostlarımla SF Yİ PAYLAŞMAK ve onların HİSLERİNE HİSSEDAR OLMAK..umarım anlatabilmişimdir...
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

süper olmuş arkadaşım. arabesk kokuyor. kafamda bi müzik belirledim. müslümün yorumuyla güzel gider...
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
otto_rino

BiR UMUT VAR yazdı:öncelikle otto rino yu kale almıyorum.
kale alıp almaman önemli değil...hadi imla hatalarını geçtik, yazdığı bilmem kaç şiirimsiyle her fırsatta övünen biri olarak "liyakatsiz miyiz biz bir damla sevgiye" şeklinde cümleler kurmamayı ne zaman öğrenmeyi düşünüyosun...bikaç şakşakçının pohpohlaması seni mutlu edecekse buyur mutlu ol...ancak liyakatsiz lafının yerine tam türkçe karşılığını koyarsak şöyle bi cümle çıkıyor ortaya: "beceriksiz miyiz biz bir damla sevgiye"...cümleyi sıralı hale getirelim: "biz bir damla sevgiye beceriksiz miyiz"...ortada müthiş bir anlatım bozukluğu var...şiir yazmak dille oyun oynamaktır, onu eğip bükerek estetik bir sonuca ulaşma çabasıdır...dili katletmek değil...
Kullanıcı avatarı
sıkıfobik

Mesaj gönderen sıkıfobik »

Bir Umut Var süper olmuş başka yazılarıda bekleriz.

ŞAK ŞAK ŞAK..
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

kale alıp almaman önemli değil...hadi imla hatalarını geçtik, yazdığı bilmem kaç şiirimsiyle her fırsatta övünen biri olarak "liyakatsiz miyiz biz bir damla sevgiye" şeklinde cümleler kurmamayı ne zaman öğrenmeyi düşünüyosun...bikaç şakşakçının pohpohlaması seni mutlu edecekse buyur mutlu ol...ancak liyakatsiz lafının yerine tam türkçe karşılığını koyarsak şöyle bi cümle çıkıyor ortaya: "beceriksiz miyiz biz bir damla sevgiye"...cümleyi sıralı hale getirelim: "biz bir damla sevgiye beceriksiz miyiz"...ortada müthiş bir anlatım bozukluğu var...şiir yazmak dille oyun oynamaktır, onu eğip bükerek estetik bir sonuca ulaşma çabasıdır...dili katletmek değil...
iyi diyosun güzel diyosun da gel gör ki; maaalesef tdk, liyakat kelimesine bu manaları da eklemiş, napalım şimdi..araya adam koydurup sildirebilirim istiyosan
liyakat, -ti Ar. liy¥®at

is. (liya:kat) 1. Layık olma, yaraşırlık, uygunluk, değim. 2. Yeterlilik, kifayet: �Her birimiz kendi liyakatimize göre, üzerimize bir vazife almalıyız.� -Y. K. Karaosmanoğlu.
Kullanıcı avatarı
Bronzat

Mesaj gönderen Bronzat »

BiR UMUT VAR yazdı:öncelikle otto rino yu kale almıyorum.her zamanki gibi muhalefet bundan 1 -2 sene öncede yazdıklarıma muhalefet ediyordu anlamadım gitti...neyse...bu benim daha önce meçhul2389 niciyle yazdığım şiirdi.saolun beğendiğiniz için.eski nicimle arama yaparsanız aynı şiir çıkacaktır.bunu inanmayanlar için söylüyorum..beni bilenler zaten nasıl yazdığımı bilirler.bu sadece daha önce ajandalarıma yazdığım 1000 lerce şiir ve yazıdan bir tanesi .ayrıca spece alanımı görenler de bilirler yazdıklarımı.neyse...benim derdim ;yazdıklarımın başkaları tarafından takdir edilmesi değil,sadece ortak duygu ve sorunları paylaştığım SF li dostlarımla SF Yİ PAYLAŞMAK ve onların HİSLERİNE HİSSEDAR OLMAK..umarım anlatabilmişimdir...
cok gerekli bir motivasyon bicimidir.
takdir edilen kisi yaptigi seyin farkina varildigini anlar ve mutlu olur.
'' peki,kisinin mutlu olmasinin bize faydasi nedir? '' diye soranlar icin bir kac ornek ekleyelim hemen

-takdir edildigi icin mutlu olan insan daha iyi performans gostermeye calisir.
-takdir edildigi icin mutlu olan insan baska insanlarin performanslarina dikkat eder ve iyi olani takdir eder.takdir ettigi insan mutlu olur,daha iyi bir performans gostermeye calisir.
-takdir edildigi icin mutlu olan insan eşini mutlu eder
-takdir edildigi icin mutlu olan insan cocuklarini mutlu eder
-takdir edildigi icin mutlu olan insan arkadaslarini mutlu eder
- ...vs...vs...
bu noyle zincirleme sekilde devam eder.

bir adam ve bir mutluluk yuzlerce mutluluk dogurur.
mutlu bir toplum icin gerekenler listesinden bir maddedir takdir edilmek...
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

güzel yazmışsın bronz ..sana bronz diyebilirmiyim:))

çok doğru..ve takdir etmek gibi basit ve gereksiz birşeyin bu kadar ciddi sonuçları olması heralde çok az kişinin malumudur..ne kadar bereketli ve beleş bir sonuç
Kullanıcı avatarı
otto_rino

kaşif yazdı: iyi diyosun güzel diyosun da gel gör ki; maaalesef tdk, liyakat kelimesine bu manaları da eklemiş, napalım şimdi..araya adam koydurup sildirebilirim istiyosan
tdk sözlüğünde "liyakatsiz"in anlamı:
liyakatsiz
sıfat
Liyakati olmayan, başarısız, yeteneksiz, değimsiz:
"Hele hükümdar liyakatsizse böyle bir murakabeye mutlak ihtiyaç vardır."- C. Meriç.
sonuç:
bir damla sevgiye başarısız mıyız...
bir damla sevgiye yeteneksiz miyiz...

saçma...
Kullanıcı avatarı
otto_rino

Bronzat yazdı:cok gerekli bir motivasyon bicimidir.
takdir edilen kisi yaptigi seyin farkina varildigini anlar ve mutlu olur.
'' peki,kisinin mutlu olmasinin bize faydasi nedir? '' diye soranlar icin bir kac ornek ekleyelim hemen

-takdir edildigi icin mutlu olan insan daha iyi performans gostermeye calisir.
-takdir edildigi icin mutlu olan insan baska insanlarin performanslarina dikkat eder ve iyi olani takdir eder.takdir ettigi insan mutlu olur,daha iyi bir performans gostermeye calisir.
-takdir edildigi icin mutlu olan insan eşini mutlu eder
-takdir edildigi icin mutlu olan insan cocuklarini mutlu eder
-takdir edildigi icin mutlu olan insan arkadaslarini mutlu eder
- ...vs...vs...
bu noyle zincirleme sekilde devam eder.

bir adam ve bir mutluluk yuzlerce mutluluk dogurur.
mutlu bir toplum icin gerekenler listesinden bir maddedir takdir edilmek...
takdir mesir macunu gibi kalabalıkların üzerine serpilen bir şekerleme değildir...takdir hak edilir...
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

otto_rino yazdı: tdk sözlüğünde "liyakatsiz"in anlamı:

sonuç:
bir damla sevgiye başarısız mıyız...
bir damla sevgiye yeteneksiz miyiz...

saçma...
liyakat, -ti Ar. liy¥®at

is. (liya:kat) 1. Layık olma, yaraşırlık, uygunluk, değim. 2. Yeterlilik, kifayet: �Her birimiz kendi liyakatimize göre, üzerimize bir vazife almalıyız.� -Y. K. Karaosmanoğlu
.

tdk ya "liyakat" kelimesi yazılarak elde edilen sonuçtur üstteki; birinci manaya bakıver, layık olma, yaraşırlık .. o halde tersi yani liyakatsiz ne olur? layık olmama, yaraşır olmama, netice itibariyle sevgiye layık olmama, sevgiye yaraşır olamama...layık değilmiyiz bir damla sevgiye

seni foruma yazım dersleri vermekten azlediyorum..cık cık... [smilie=buba.gif]