Tanrı ile Barışma

ağaç85

Tanrı ile Barışma

Mesaj gönderen ağaç85 »

Sevgili Yaratıcım;

Öncelikle beni yarattığın için teşekkür ederim. Etmem gerektiği için değil; gönülden teşekkür ederim. Kötü şeyler olsa da, yaşamanın bazı kısımları güzel. Sonbaharın çok güzel örneğin. Sonbaharın beni çok mutlu ediyor, bunun için sana minnettarım. Ağaçlardan düşen yapraklar bir başka güzel, tek bir ağaçtan düşen her bir yaprağın farklı farklı olması bambaşka güzel.

Denizin çok güzel, ufuk çizgin çok güzel. Gökyüzün çok çok güzel. Bunları hep seni hatırlayalım diye mi yaptın? Sonsuzluk.. Sonsuz olduğun söyleniyor, bunu tanımlamak için mi? Yeterli gelmez belki; biraz da olsa anlayabilelim diye mi? Bakınca, içimizin ferahlıkla dolmasının nedeni sen misin? Onlarda sen mi varsın?

Yarattığın küçük kediler, masumiyet gösterişleri yaparken bana, hayat nasıl çekilmez gelsin? Onlara dokunabilmek.. Ellerim çirkin; ama dokunabilmem güzel. Tutabilmem güzel. Hissedebilmem de güzel. Yaşlı bir çınara dokunduğum zaman, onun varlığının elimi ısıtması güzel. Birisinin elimi tutacak olması ve bunun beni heyecanlandıracak olması güzel. Ellerimle en sevdiğim kitapları seçip, sayfalar arasında gezinebilmem güzel. Bütün bunlar için teşekkür ederim.

Bizi yaratmanın tek amacının sana ibadet etmek olmadığına inanıyorum. Belli amaçlar için yarattın ve vakti geldiğinde bu amaçları bulmamıza yardım edeceksin. Önceden yazdıysan da, bu çoktan yardım etmiş olduğun anlamına gelir. Ve bunun için sana teşekkür ederim.

Bizi boş bedenler olarak yaratmadın. Kitabında dediğin gibi bize ruhundan üfledin. Bize kendinden verdin. Her birimize hem de. En kötümüze de, en iyimize de. En inananımıza da, en inanmayanımıza da. Bunun için, yapılan her kötülüğün de, her iyiliğin de bir nedeni olduğuna inanıyorum. Kimseyi cehenneminde sonsuza kadar tutmayacağına inanıyorum. Bazen cehennemi hiç yaratmadığını, sadece bizi bazı şeylerden engellemek için ondan bahsettiğini düşünüyorum, sonuçta sen kendinden olanları yakmaya kıyamazsın ki. Her şeyi düzenledin, amaçları belirledin, yazdın, uğraştın. Onca emek harcadın ve sonuç bu kadar basit olamaz ki. Bir planın olduğunu, her şeyin bu planına göre ilerlediğini hissediyorum. Sen kötü şeyler olacağını bile bile yoktan var etmezsin ki. Bile bile bunu yapmazsın ki. Bunları düşünmemi sağladığın için sana teşekkür ediyorum.

Biz senin oyuncakların değiliz, eskiden öyle düşünürdüm. Kölelerin değiliz. Sen sırf kendini 'ulu' hisset diye, sırf sana tapalım diye bizi yaratmadın. Şu anda bizi yaratma amacını sorgulamak bile gelmiyor içinden; inanıyorum güzel bir nedenle bunu yaptığına.

Yaratıcım, bazen sana kızıyorum, biliyorsun zaten. Sana bağırıyor, öfkeleniyor ve sonunda ağlıyorum. Bunlar için beni affet. Affedersin, biliyorum. Sen kızmazsın, biliyorum. Bunların normal olduğunu bilirsin, kendisini gizleyen bir yaratıcıya duyulan güvenin inişli çıkışlı olduğunu bilirsin. En baştan bunların olabileceğini tahmin etmişsindir zaten.

Lütfen hep yanımda ol. Şuanda da olduğu gibi yanımda hissedeyim seni. Yıldızlarda göreyim yüzünü. Gülen yüzünü. "Korkma, beklediğin vakit gelecek." dediğin yüzünü.
Kullanıcı avatarı
Diren

Re: Tanrı ile Barışma

Mesaj gönderen Diren »

Lit yazdı: Biz senin oyuncakların değiliz, eskiden öyle düşünürdüm. Kölelerin değiliz. Sen sırf kendini 'ulu' hisset diye, sırf sana tapalım diye bizi yaratmadın. Şu anda bizi yaratma amacını sorgulamak bile gelmiyor içinden; inanıyorum güzel bir nedenle bunu yaptığına.
http://www.youtube.com/watch?v=xFQZmsUug1Y
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

Yaratan ile arandaki muhabbet güzel, okurken benide duygulandırdın.
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

güzel yazmışsın.. duygularıma tercüman olmuşsun yer yer...
de te fabula narratur