İyi Haber

Kullanıcı avatarı
SILVERHORSE

İyi Haber

Mesaj gönderen SILVERHORSE »

Arjantinli ünlü golfçü Robert de Vincenzo, yine bir turnuvayı kazanmış, ödülünü alıp kameralara poz vermiş ve kulüp binasına gidip oradan ayrılmak üzere hazırlanmıştı.

Bir süre sonra binadan çıkıp otoparktaki arabasına yürürken yanına bir kadın yaklaştı. Kadın, başarısını kutladıktan sonra ona çocuğunun çok hasta ve ölmek üzere olduğunu anlattı. Zavallı kadının hastane masraflarını ödemesi olanaksızdı.

Kadının anlattığı öykü de Vincenzo'yu çok etkilemişti, hemen cebinden bir kalem çıkarttı ve turnuvadan kazandığı paranın bir miktarını yazdı çek defterine. Çeki kadının eline sıkıştırırken de ona; "Umarım bebeğinin iyi günleri için harcarsın" dedi.

Ertesi hafta kulüpte öğle yemeği yerken, profesyonel golf derneğinin bir görevlisi yanına gelerek; "Otoparktaki görevli çocuklar geçen hafta turnuvayı kazandıktan sonra yanınıza bir kadının geldiğini ve onunla konuştuğunuzu söylediler bana" dedi. De Vincenzo, evet anlamında başını salladı. "evet" dedi.
Görevli, "Size bir haberim var. O kadın bir sahtekardır. Üstelik hasta bir çocuğu da yok. Sizi fena halde kandırmış arkadaşım."De Vincenzo; "Yani ortada ölümü bekleyen bir bebek yok mu?" Dedi. "Hayır, yok" dedi görevli. "İşte bu, bu hafta duyduğum en iyi haber" dedi, De Vincenzo.

......hayatın içinden......
EN MUTLU KİŞİ ,RUHUNDA KÖTÜLÜĞÜN HİÇBİR İZİNİ TAŞIMAYANDIR.
Üzerinde pek çok meyveler bulunan bir dalı, meyvalar aşağı doğru çeker. Meyvasız bir dalın ucu ise, servi ağacı gibi havada olur.
Kullanıcı avatarı
Ricardus

Mesaj gönderen Ricardus »

güzeldi , adamınki doğru bakış açısı .
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Mesaj gönderen jack nicholson »

paylaşım için saol dostum. ;)
Aryık yalnız değilim :)
marvelgirl

Mesaj gönderen marvelgirl »

bunu bize din kültürü hocası okumuştu.
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

Keşke herkes bu bakış açısına sahip olabilse...
DCC
Misanthrope

Re: İyi Haber

Mesaj gönderen Misanthrope »

ya güzelmiş ama çok çok ütopik be [smilie=derisive.gif]

yok böyle insanlar dünya üzerinde [smilie=blind.gif] (ki google da aradım, bu hikayenin haricinde adamın adı geçmiyor :D )
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

Beyninin pişmanlık duygusununa neden olan kısmını ameliyatla aldırmış herhalde. Böyle bir yöntem varsa, parası neyse verelim. Nasıl olsa ameliyattan sonra bunu yaptırdığıma pişman olmayacağım. :)
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

yalnız adamın verdiği miktar belli değil..belkide dilenci parası verip yolladı :D ondan önemsemiyor
Kullanıcı avatarı
terakkiperver

Mesaj gönderen terakkiperver »

Adam kendini kandırmış, o sahtekar kadına verecegi para ölümü bekleyen başka bir bebek veya yetişkin için harcanabilirdi.
Kullanıcı avatarı
otto_rino

Mesaj gönderen otto_rino »

demek ki bu fabrikasyon sevgi kelebeği dünyada her yıl yaklaşık 4 milyon bebeğin öldüğünü bilmiyor...adamın hayatı minik bi topu minik bi deliğe sokmaya çalışmaktan ibaretmiş anlaşılan...biri ona gerçek dünya hakkında bişeyler çıtlatmalı artık...
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

Bence bu yazıdaki ana fikir, pişmanlığın bir faydasının ve herhangi bir duruma çare olmaması. Salak bir adammış bu doğru. Ama onun kadar salak olabilseydim şimdi sf'den yakınıyor olmazdım.
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

selamsız yazdı:Bence bu yazıdaki ana fikir, pişmanlığın bir faydasının ve herhangi bir duruma çare olmaması. Salak bir adammış bu doğru. Ama onun kadar salak olabilseydim şimdi sf'den yakınıyor olmazdım.
bence de. azcık akıllı olsa giden paraya değil de salaklığına üzülebilirdi. nitekim böyle düşüncelere sahip olmak isterdim.
Kullanıcı avatarı
sıkıfobik

Mesaj gönderen sıkıfobik »

polyanna ' nın bir kolunu kesmişler olsun bir kolum daha var demiş..
ceyhansuyu

Mesaj gönderen ceyhansuyu »

gerçekten çok hoşuma gitti. Helal olsun adama. Demekki bardağın yarısı dolu demeyi

benimseyenlerden. Öle olmak lasım aslında... mutlu bi hayat için.
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

otto_rino yazdı:demek ki bu fabrikasyon sevgi kelebeği dünyada her yıl yaklaşık 4 milyon bebeğin öldüğünü bilmiyor...adamın hayatı minik bi topu minik bi deliğe sokmaya çalışmaktan ibaretmiş anlaşılan...biri ona gerçek dünya hakkında bişeyler çıtlatmalı artık...
işte budur... ben de hikayeyi okurken aynı tepkiyi verdim.
de te fabula narratur