tablo

BATUHAN

tablo

Mesaj gönderen BATUHAN »

arkadaşlar bir çocuk vardı mavi gözlü 5 yada 6 yaşında şaçını şağa doğru taramış, 1800 yada 1900 yy yaşamış bunun tablosu var çizilmiş internetten araştırdım bir türlü bulamadım ismini bilmeyince bir ismi falan vardır heralde ünlü bir tablo olduğuna göre bilenler varsa cvp yazarlarsa iyi olur
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

bumu acaba... :?

Resim
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

ta kendisi vallahi sağol iyide bu tablonun bir adı yokmu nereden indirdin.
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

google dan :P
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

Tablonun adı basitçe "Ağlayan Çocuk". Bruno "Bragolin" Amadio diye bir İspanyol bir ressam yapmış bu seriden her tabloda ağlayan başka bir erkek çocuğu var, 80'li yıllarda İngiltere'de popüler olmuş, güya lanetli diye, o dönemde çıkan bir habere göre sözde bu tabloyu evine asan birinin evi yanmış, tablo hariç bütün eşyaları yangından zarar görmüş. Ama ben inanmıyorum küçükken amcamın evinde de vardı bu resimden hiç de lanet veya benzeri bir şey olmadı bildiğim kadarıyla. :P
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

Demin düşündüm de fena fikir değil yani. Ben de bir tablodan bol sayıda print üretip "lanetli" diye söylenti çıkaracağım. Belki karlı çıkabilirim. :P
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

benimde bir vesikalık fotoğrafım var, açık yeşil bir paltoyla çekilmiş aynı bu çocuğun yaşlarındayken 4, yada 5, yaşımdayken bu çocuğu gördüğümde şok oldum aynı ben gözlerime inanamadım,yemin ederim size,gözler aynı,ten rengi aynı dudaklar aynı,şaçlarımız aynı uzunlukta aynı renkte,aynı şekilde taranmış şaçlarımız, sadece ben ağlamak yerine gülmemişimde hafif tebessüm etmişim,anneme gösterdim annemde şaşırdı insan insana benzer dedi,vallahi şok oldum bu kadar benzerlik olamaz ne tesadüf be,foto göndermeyi bilseydim o fotomu gönderirdim,bana hak verirdiniz, araştırmak istedim ama çocuk mechulmüş gerçekten insanlar çift yaratılmış acaba yaşıyorsa bu çocuk oda sflimidir
marvelgirl

Mesaj gönderen marvelgirl »

burhanın evinin duvarında da bu tablo asılı :D
Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

marvelgirl yazdı:burhanın evinin duvarında da bu tablo asılı :D
ve tablodaki çocuğa "ağlak necmi" adını takmıştı sanırım :P
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

cerulean ın tablo ile ilgili anlattığı ispanyol şehir efsaneside bence burhan için doğru olabilir o da bir üniverste mezunu o da bir nişantaşı çocuğu ama kimse burhandan haz etmiyor başından da bela pek eksik olmuyor :)
insanlar hayal ettiği müddetce yaşar...
misa fir

Mesaj gönderen misa fir »

Misanthrope yazdı:
ve tablodaki çocuğa "ağlak necmi" adını takmıştı sanırım :P
BURHAN TABLOYA ÇİKO DİYE HİTAP EDIYORDU YANLIS HATIRLAMIYORSAM...

-ÇİKO HER ŞEYİ BİLİYORSUNDA
-NEDEN BANA HABER VERMİYORSUN GERİZEKALI...