MUSTAFA

marvelgirl

Mesaj gönderen marvelgirl »

çok sade ve güzel olmuş tam da beklediğim gibi.müzikleri de harikaydı,gidin derim.
Kullanıcı avatarı
katre

Mesaj gönderen katre »

Filme gittim.Hiç ama hiç beğenmedim.Neyi heyecanla beklesem hep hayal kırıklığına uğruyorum.Kesinlikle o kadar merak edilecek bir film değilmiş!!Atatürk'ü bir diktatör gibi ,hep yalnız,umutsuz depresif gibi gösterdiği iddialarını bir yana bırak(Bu konuda eleştiriye girersem sonu gelmez çünkü) bir sinema filmi olarakda hiç bi şeye benzememiş.Basit bi slayt gösterisi tadındaydı.Bi kaç görüntü,fotoğraf ve anekdot dışında hepsini internette orda burda bulabilceğimiz görüntüler,bilgilerdi.Anlatımı,konular arası geçişleri çok bağlantısızdı.Eleştirecek çok şey var filmde ama kısaca benim için tam fiyasko olduğunu söylemekle yetiniyorum.
"Hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez."
ırmak

byr

Mesaj gönderen ırmak »

buyur burdan yak

Öğretmene 'Mustafa' soruşturması
2 Aralık 2008 16:32
- Tekirdağ merkeze bağlı Kaşıkçı Köyü İlköğretim Okulu'nda öğretmen olarak görev yapan D.B hakkında, 30 öğrencisini Milli Eğitim Müdürlüğü'nden resmi izin almadan 'Mustafa' isimli filme götürdüğü gerekçesiyle soruşturma açıldı.

Alınan bilgiye göre, D.B, yaklaşık 30 öğrencisini şehir merkezindeki Ticaret Borsası sinema salonuna götürerek 'Mustafa' filmini izletti. Öğrencileri sinemada gören Aydınlar Ocağı Tekirdağ İl Başkanı Ersin Bilmeç, çıkışta öğrencileri ve öğretmenleri sinema önünde fotoğrafladı. Daha sonra Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı'na giderek suç duyurusunda bulundu.

'Mustafa' filminde tarihi bazı gerçeklerin çarpıtıldığını ve belgeselin belli maksatla yapıldığını iddia eden Ersin Bilmeç, "Bu belgeselin Kaşıkçı Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerine izlettirilmesinde resmi izin ve mevzuata uygun davranılmadığını ve dolayısıyla belgeselin izletilmesinin maksatlı olarak yapıldığını düşünüyorum. Bu nedenle ihbarda bulundum. Öğretmenden şikayetçiyim" dedi. Savcılık şikayet dilekçesinin ardından, öğretmenin öğrencilerini herhangi bir izin almadan toplu halde sinemaya götürdüğü için soruşturma başlattı.

Olayı anlatan Aydınlar Ocağı Tekirdağ İl Başkanı Ersin Bilmeç, "Tekirdağ Borsa Sineması önünde bir öğrenci gurubu ile karşılaştım. Onların arasına girdim. Kaşıkçı Köyü'nden Mustafa filmini izlemeye geldiklerini söylediler. 'Bu saatte eğitim-öğretimde olmanız' gerekiyor dedim. Öğrencilere, filmi izledikten sonra okulda öğretilen Mustafa Kemal Atatürk ile filmdeki Atatürk arasındaki farkı sordum. O sırada bayan öğretmen 'Artık bizim çocuklarımız Atatürk'ü tartışabilir' dedi. Bayan öğretmen hakkında savcılığa ve Milli Eğitim Müdürlüğü'ne suç duyurunda bulundum. Mustafa Kemal Atatürk bizim ve Türkiye Cumhuriyet'inin kurtarıcısıdır. Tekirdağ Aydınlar Ocağı başkanı olarak bu konuda duyarlı davrandık. Öğrencilerin izinsiz olarak Tekirdağ'a getirilmeleri ile en önemlisi 'Artık Atatürk'ü tartışmaya açtık' diyen öğretmen hakkında şikayette bulundum. Türkiye Cumhuriyet'ni kuran Atatürk'ü hiçbir zaman unutmayacağız. Hiç kimsenin, bizim öğrendiğimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü böyle belgeseller ile karalamaya gücü yetmeyecektir. Gösterilen bu belgeselin hem kader, hem de dine bakışı ve bir de çocuklarımızın kafalarının karıştırılması sebebiyle biz bu davayı açtık. Bu işin lise ve üniversite çağındaki öğrencileri etkilemeyeceğini bildiğimiz için sadece ilköğretim çağındaki öğrencilere bunun gösterilmemesi için bir mücadele veriyoruz" şeklinde konuştu.

Olayın ardından, Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, resmi izni olmadan köydeki öğrencilerini sinemaya getirten öğretmen D.B hakkında soruşturma başlatıldı. Savcılığın ardından konunun kendilerine de iletildiğini ifade eden Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Üner Dilek ise "Öğrencilerin izinsiz sinemaya götürülmesinden dolayı müfettiş görevlendirdim. Müfettişin olayla ilgili incelemesinin ardından sonucuna göre idari soruşturma açılıp açılmayacağına karar verilecek" dedi.
Kullanıcı avatarı
katre

Mesaj gönderen katre »

filmle ilgili bir eleştiri yazısı;

http://www.turksolu.org/212/basyazi212.htm
"Hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez."
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

GÜNSELİ yazdı:filmle ilgili bir eleştiri yazısı;

http://www.turksolu.org/212/basyazi212.htm
O linkini verdiğiniz oluşum tamamen ırkçıdır. bakmayın sol falan dediklerine Türk dışında herşeye düşmanlar.. siteyi biraz gezerek bunu anlayabilirsiniz. bu arada can dündar said-i nursi belgeselini tamamlamış. yakında vizyona girecekmiş.. benim anlamadığım nokta; can dündarın böyle bir belgesel çekmesi gerekli miydi ? hele en çok eleştiri aldığı bir zamanda.
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

Can Dündar memleketteki tüm tabuları yıkmaya çalışıyor belki ama diğer yandan da büyük bir kesimin öfkesini üzerine çekiyor. Said Nursi'den sonra bu kesim daha da büyüyecektir. Yapacağı belgesel olumlu da olsa olumsuz da olsa ...

Merakla bekliyorum bu belgeseli. Bazı kesimler üzerinde hiçbir etkisi olmayacağı kesin, keşke olsa!
sosyalfobi : geçici çekingen zar