ıssız adam

ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

ben sempati falan duymadım aşk sahneleri hoştu bide çocuksu bi sinirlenişi vardı tikleri falan abazamıydı bilemiyom bence nrmldi...
kız çok tatlıydı yiyip yiyip kilo almaması beni hayran bırakmışdı
evet gerçek birlikde olmak sorumluluk almak istemeyen bi adamın yusuf yusuf halleri...kız için incitici bi terkediliş :(
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

böyle çok konuşulan filimlere karşı hep antipati beslemişimdir; yüzüklerin amcaoğlusu, hayri pıtır, dotmatriks şimdi de arsız adam.. ne dersiniz buna bilemiyorum, takıntı mı, kıskançlık mı? kıskaçlık değil onu biliyorum.

ama "gerçek birlikde olmak sorumluluk almak istemeyen bi adamın yusuf yusuf halleri...kız için incitici bi terkediliş" ilgimi çekti. filmi özetleyebilirmisiniz? boşu boşuna izmeyeyim şimdi vakit kaybı. (çok meşgulum ya)
BaDeM

Mesaj gönderen BaDeM »

Tam filmi izlemek için yeltendim ki gösterimden kalkmış :(
Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

ev arkadaşım sağolsun "anlamazdın" şarkısı hayatımın fon müziği olmuştu. sonunda filme de gidebildim.

ben de adamı sfli falan sandıydım filme gitmeden önce. tam tersiymiş.
filmi izledikçe istanbul'u ne kadar özlediğim geldi aklıma.
aşçılığa da bayaa merak salmıştım bi ara ama üşengeçlikten adam gibi öğrenemedim. filmden çıkıp eve gidince de bir havuçlu tarçınlı kek yapmak istedim ama evde ne kek kalıbı ne de fırın var.. lanet olsun
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

Misanthrope yazdı:ev arkadaşım sağolsun "anlamazdın" şarkısı hayatımın fon müziği olmuştu. sonunda filme de gidebildim.

ben de adamı sfli falan sandıydım filme gitmeden önce. tam tersiymiş.
filmi izledikçe istanbul'u ne kadar özlediğim geldi aklıma.
aşçılığa da bayaa merak salmıştım bi ara ama üşengeçlikten adam gibi öğrenemedim. filmden çıkıp eve gidince de bir havuçlu tarçınlı kek yapmak istedim ama evde ne kek kalıbı ne de fırın var.. lanet olsun
bizde seni özledik misanthrope... valla sen gittin gideli buraların pek havası kalmadı...
Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

deagolbrandybuck yazdı:bizde seni özledik misanthrope... valla sen gittin gideli buraların pek havası kalmadı...
az kaldı.. en azından başkaları öyle diyor :roll: davulun sesi uzaktan hoş geliyor tabi millete :)
sigmund

Mesaj gönderen sigmund »

Resim

Gösterim tarihi : 07 Kasım 2008
Yönetmen : Çağan Irmak
Oyuncular : Melis Birkan , Yıldız Kültür , Goncagül Sunar , Gözde Kansu
Senaryo : Çağan Irmak
Müzik : Aria
Görüntü yön. : Gökhan Tiryaki
Tür : Dram-Romantik
Süre :
Yapım yılı : 2008
Ülke : Türkiye
Dağıtıcı : Most Production

Alper 30lu yaşlarda, gurme sayılacak düzeyde yemek kültürü olan kendi restoranının sahibi iyi bir aşçıdır. Lüks yaşamayı seven, işinde başarılı ama özel yaşantısını her gün farklı kadınlarla birlikte olarak düzene koyamamış, hayatını; yaptığı yemekler, günübirlik ilişkiler, paralı kadınlar üçgeninde yaşayan birisi iken; Hayatının akışı, bir gün Beyoğlu' nun arka sokaklarında, aradığı eski plak için bir kitapçıya girmesiyle değişir.

Ada 20' li yaşlarının sonlarında, güzel, çocuk kostümleri tasarlayıp diken, Alper' in modern yaşamının aksine çok mütevazı, hayatta fazla inişleri çıkışları olmayan genç bir kadındır. Bir gün eski bir kitabi bulabilmek için Beyoğlu' nda dolaşırken Alper ile ayni kitapçıya girer. Çapkın bir adam olan Alper, Ada' nın güzelliğinden etkilenir ve Ada' yı takip etmeye başlar. Ada' nın aradığı kitabi bulmuştur. ilk sayfasına telefon numarasını yazar. Ada' nın işyerine kadar devam eden takip, Alper' in tanışma bahanesiyle aldığı kitabı Ada' ya vermesiyle son bulur. Ada ve Alper' in yaşamlarında ilk defa karşılaştıkları tutkulu aşkın ilk sinyalleri bu kitapla başlar. Alper kopamadığı özgür hayatinin içersinde Ada' ya yer açmaya çalıştıkça, yaşamının daraldığını fark eder. Aşkı ve özgürlüğü arasında kalan Alper' in sessiz çığlıklarını duyamayan Ada, kendini aşkın rüzgârına kaptırmıştır bir kere; Ve yaşam bir kere daha aşk oyununun perdelerini Ada ve Alper için açacaktır.

Issız Adam, modern hayatın yalnızlaştırdığı insanları anlatan, yemekler, anneler, eski şarkılar ve aşk üzerine bir film.

(alıntıdır)
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

selamsız yazdı:ama "gerçek birlikde olmak sorumluluk almak istemeyen bi adamın yusuf yusuf halleri...kız için incitici bi terkediliş" ilgimi çekti. filmi özetleyebilirmisiniz? boşu boşuna izmeyeyim şimdi vakit kaybı. (çok meşgulum ya)
:)
böyle çok konuşulan filimlere karşı hep antipati beslemişimdir; yüzüklerin amcaoğlusu, hayri pıtır, dotmatriks şimdi de arsız adam.. ne dersiniz buna bilemiyorum, takıntı mı, kıskançlık mı? kıskaçlık değil onu biliyorum.
bende de var bu..biri şu duygunun adını koyarsa ben de sevineceğim vallahi..
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

filmi izledim hoştu ama yine klasikleşmiş(ya da klasikleşecek) çağan ırmak duygu sömürüsü vardı. sonu beklendiği gibi bitseydi çok sıradan bir film olurdu. sanırım çağan ırmak da bunu bildiği için sonunu malum şekilde bitirip izleyenleri etkilemeye çalışmış.birde kadın oyuncunun oyunculuğunu beğenmedim.
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

Esas oğlan;İşine aşık,gerçektende çok başarılı bu alanda gecelerin adamı hesabı sürekli kızlarla gönül eğlendiren,sapkınlığa varan eğilimleride olduğunu söylesem abartmam sanırım böylesi özgür,tek kişilik bir hayat yaşarken birden bir kızla (çok klasik bir sahne kitapcıda gördüğü bir kız) tanışır ve kız farklı gelir,belki sevebileceğini düşünerek duygusal bir ilişkiye başlar ama bilinçaltı hazır değildir,hala bağlanmaktan,sevmekten korkmaktadır ve kıza hiç beklemediği bir anda ayrılmak istediğini söyler.Erkek oyuncu rolüne iyi uyum sağlamıştı ve oyunculuğuyla izleyiciye o adamın gel-gitlerini,dengesizliklerini,duygulanımlarını çok iyi hissettirebiliyordu.Bu kadar beğenilen bir filmi izlemeye başlarken cidden çok duygulanmayı umarak oturdum izledim ama sorun esas kızda ben o kızdan hiç bir duygu alamadım hele filmin ilk başlarındaki konuşmaları falan kızın eline vermişler metni o da hiç duygu,miki katdmadan nerdeyse okumuş gibi geldi bana ya da tuhaflık bende benmi ruhsuzum diyede düşünmedim değil.Filmin en duygusal anları en son sahne oldu orda kızımız biraz daha duygu vermeye çalışmıştı ama film sona erdi neye yarar. :roll:
insanlar hayal ettiği müddetce yaşar...
Kullanıcı avatarı
azimli
Moderatör

Mesaj gönderen azimli »

athena yazdı:sorun esas kızda ben o kızdan hiç bir duygu alamadım hele filmin ilk başlarındaki konuşmaları falan kızın eline vermişler metni o da hiç duygu,miki katdmadan nerdeyse okumuş gibi geldi bana ya da tuhaflık bende benmi ruhsuzum diyede düşünmedim değil.Filmin en duygusal anları en son sahne oldu orda kızımız biraz daha duygu vermeye çalışmıştı ama film sona erdi neye yarar. :roll:
birde maşallah kızın bilmediği yok her şeyi biliyor. sen söyle yaparsın şöyle düşnüyosun falan diyordu... erkeklerle alakalı yazılan bütün ansiklopedileri okmuşgibiydi.
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

azimli yazdı:
athena yazdı:sorun esas kızda ben o kızdan hiç bir duygu alamadım hele filmin ilk başlarındaki konuşmaları falan kızın eline vermişler metni o da hiç duygu,miki katdmadan nerdeyse okumuş gibi geldi bana ya da tuhaflık bende benmi ruhsuzum diyede düşünmedim değil.Filmin en duygusal anları en son sahne oldu orda kızımız biraz daha duygu vermeye çalışmıştı ama film sona erdi neye yarar. :roll:
birde maşallah kızın bilmediği yok her şeyi biliyor. sen söyle yaparsın şöyle düşnüyosun falan diyordu... erkeklerle alakalı yazılan bütün ansiklopedileri okmuşgibiydi.
Kızın replikleri fazla bilgece ama inandırıcılıktan,samimiyetten uzak kısaca ruhsuzzzzzz halbuki çok güzel,hoş bir bayan ama oyunculuk başka bir şey işte kimse seyirciyi kandıramaz çağan ırmak bu kızı nasıl seçti hiç anlamış değilim :roll:
insanlar hayal ettiği müddetce yaşar...
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

ben beğendim şahsen
petrus

Mesaj gönderen petrus »

Ben nedense dünden beri bu filmin etkisindeyim.Bazı şeyler tokat gibi yüzüme çarptı sanki.Utandım kendimden çok kızdım.Hele o elemanın sinemadan çıkışta nereye gideceğini bilememesi.Bir daha böyle bir aşk yaşayamayacağımı biliyorum diyordu.Gerçekten bu tür şeyler 10 yılda bir insanın başına geliyor veya hiç gelmiyor.
sessizfırtına

Mesaj gönderen sessizfırtına »

kız oyuncu çok düzdü evet. zaten modern dans eğitimi almış, oyuncu eğitim yok.
filmden etkilenmek biraz da yaşadıklarınla paralellikle alakalı. insan ortak payda, ortak hüzün görünce daha çok etkileniyor. ben sonunda hüngürdemiştim. çok etkilemişti beni, film bitti ,ışıklar yandı, ben de lavaboya sığındım. orada da ağlamaya devam ettim.
şimdi izlesem o kadar etkilenmezdim herhalde...