Genç Akademi’de 2009 Bahar Dönemi Başlıyor!

sanguine

Mesaj gönderen sanguine »

Resim

Genç Akademi Bahar Eğitim Programı başlıyor!
05 Mart 2009 17:59

Üsküdar’daki Genç Dergi binasında düzenlenen eğitim programında Hayrettin Karaman, Ahmet Taşgetiren, Hasan Kamil Yılmaz, Nazif Gürdoğan, Haluk Dursun, Lütfullah Karaman, Yusuf Kaplan gibi isimler dikkat çekiyor.
Genç Akademi, geçtiğimiz sonbaharda düzenlediği güz eğitim programının ardından şimdi de Bahar Dönemi Eğitim Programını başlatıyor. 28 Şubat’ta başlayacak eğitim programı için tüm hazırlıklar tamamlandı. Ücretsiz eğitim programına başvurular başladı. 23 Mayıs’a kadar sürecek Bahar programı zengin içeriğiyle dikkat çekiyor. Bahar Eğitim Programı, Seminerler, Sohbetler, Konferanslar, Kulüp Çalışmaları ve Konuşmalar olmak üzere 5 ayrı başlıkta yürütülecek.

Farklı Alanlar, Farklı Seminerler: Her Salı ve Cumartesi
Genç Akademi Seminerleri, Salı ve cumartesi günleri düzenlenecek. İslam Dünyası, Osmanlıca, Ekonomi dünyasında Yeni Yöntem ve Yaklaşımlar (Yönetimden Yönetişime), Medya Okur-Yazarlığı, Medeniyet Okumaları, Tarih Sohbetleri, Tasavvuf Klasikleri Okumaları, Beden Dili / Duygusal Zekâ, İslam Tarihi, Mesnevi Okumaları başlıklı seminerler, alanında uzman isimler tarafından verilecek.

Sohbetler: Karaman ve Taşgetiren Gençlerle
Genç Akademi’de ayrıca 1 aylık periyotlarla Prof. Dr. Hayrettin Karaman’la, Gençlerle Buluşma başlıklı sohbetler düzenlenecek. Hocaların Hocası, yaşadıklarını, gördüklerini ve tecrübelerini ve tavsiyelerini paylaşacak. Ayrıca Bugün Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren de, Gündem ve Zihniyet sohbetlerinde, önümüze koyulan gündemlerle zihinlerimizin nasıl biçimlendirildiğine dikkat çekecek, kendi gündemimizin peşine düşmemiz gerektiğini anlatacak. Diğer yandan Lütfi Arslan, Ondokuz Buluşmalarıyla gençlerle bir araya geliyor.

Konferanslar: “Medeniyetin Hafızası”
Genç Akademi Güz döneminde başlattığı “Medeniyet” eksenli konferanslar dizisini, farklı konu ve konuklarla Bahar döneminde de devam ettiriyor.

Şubat ayında Yusuf Kaplan, “Medeniyet Tasavvuru II”; Mart ayında Serdar Yıldırım, “Medeniyet Gösterisi Olarak Sanat: Müzik”; Nazif Gürdoğan, “Medeniyetler İlişkisinde Girişimcilik ve Girişim Kültürü”; Nisan’da Erol Özar, “Medeniyet Değerlendirmelerinde Tarih İdraki”; Mayıs’ta Lütfullah Karaman, “Ortadoğu;Medeniyetlerin Buluşma Noktası: Dün-Bugün” başlıklı konuşmalarıyla Genç Akademi’de olacak.

Kulüp Çalışmaları
Genç Akademi, Bahar dönemiyle birlikte, sosyal hayatta sıkça karşılaşılan belli alanlarla ilgili Kulüp Çalışmalarını da başlatıyor. Kültür, Sanat, İktisat ve Bilişim dünyasıyla ilgili temel söylem, yaklaşım ve anlayışların, bağlamlarıyla birlikte ele alınacağı program şu kulüplerden oluşuyor:

Kişisel Gelişim Kulübü, İnternet Gazeteciliği Kulübü, İktisat Kulübü, Tasavvuf (Farsça) Kulübü, Sinema Kulübü, Tiyatro Kulübü, Dünya Müzikleri ve Mistik Müzik Kulübü, Bilişim Kulübü, Dil Kulübü.

Hayata Dair Konuşmalar
Kitap- konu- kişi-olaylardan hareketle hayata dair konuşmaların, değerlendirmelerin yapılacağı “konuşmalar programı”, Genç Akademi’nin Bahar döneminde gerçekleştirdiği bir diğer yenilik.
Geniş Bilgi ve Başvuru İçin

GENÇ AKADEMİ �Baylar için-
Hayrettin Çavuş Mahallesi Yeni Toptaşı Caddesi No: 17 Üsküdar-İstanbul
Muhammed Bilal ÇETİN | 0 216 532 00 41 � 42 / 0 532 606 70 34
mbilalce@gmail.com

GENÇ AKADEMİ �Bayanlar için-
GÜlfem hatun mah. Aziz Mahmut sk. No:5/3 Üsküdar-İstanbul
Gülizar Sönmez 0216 492 69 29- 0505 286 77 12
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Baylar ile bayanlar haremlik-selamlık olacak sanırım
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
Kullanıcı avatarı
beyaban85

Mesaj gönderen beyaban85 »

katılmak isterdim ama o taraflara uzak saylırım.ama yakın olanlara tavsiye ederim....