film eleştirileri

Kullanıcı avatarı
kaşif

film eleştirileri

Mesaj gönderen kaşif »

en son izlediğiniz film+yorumlarınız başlığındaki açılan bir tartışma üzerine (o başlığın konusu dağılmasın diye) bu başlığı açtım..eğri oturup doğru konuşcaz, tatlı tatlı tarışıcaz :)

çekik gözlüler film yapmayı ne zaman öğrenecekler demiştim

(o başlıktaki mesajını okudum athena)

birdefa en iyi savaş sanatları ustaları kendilerinden çıktığı halde yine kungfunun vb birçok savaş sanatının asaletini öldüren ve palyaço hareketlerine döndüren çekikgözlülerdir dir :) (bkz hero) bu tip filmlerin altına o mistik felsefelerini serpiştirdiklerini biliyorum ama abartılar ve fazlalıklar heryerde göze batar

bir ara bu adetlerinden vazgeçip duygusal ve durgun filmler yapmaya başladılar..bunu da abarttılar ..film boyunca ağır depresif bir müzik, son derece dramatik olaylar, gözyaşı, elem keder :) seyredince vay be dünya bu kadar kötümü diye soruyordum..bence artistlik onlara göre değil onlar biz türkler gibi harbi insanlar ve gerçek şeyleri yapmaya daha çok meyilliler

güzel filmleri var tabiki sadece genel gidişatı söylüyorum
ırmak

Re: film eleştirileri

Mesaj gönderen ırmak »

bi kere bu konu zevkler ve renkler ve sizi mutlu kılan şeylerle alakalı...
yani çekik göz filimler genelde komedi ve karete tekvando tipi sporların sergilendiği yapıtlar,ben hiç hoşlanmıyorum,komedi zeka ürünü olmadıkça,yada spontane gelişmedikçe beni güldürmüyo,sporsa cüneyt abimizle eşdeğer aktarımları...
aşka ilişki temaları yine komedi üzerine şekillendiriyolar ben beğenmiyorum,seyretmeye tahammül bile edemiyorum,ama sevenler olabilir zevktir...
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

fransız filminin hastasıyım,çekim şekillleri konuları genel itibarı ile bana göre...
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

genellikle romantik kometi türünü tercih ederim. film ararken bu sınıftaki filmleri ararım.komedi türündeki gibi sulu olmuyorlar. daha seviyeli espirilere yer veriyorlar genellikle. amerakan sineması, filmlerde öpüşmeyi o kadar kanıksamış ki. artık sevgisini belli etmek için başka şeyler sahne ediyorlar. bu da benim midemi bulandırıyor. amerikan filmlerinden nefret ediyorum. severk izlediklerim de olmuştur muhakkak ama genel olarak durum böyle. özellikle komedi filmlerindeki espiriler, artık amerikan pie'daki sapık sahnelerle bir oldu. en son "yes man" filmini izledim. cim keri'nin oyunculuğundaki cizgifilm karakteri esintilerini severim. ama film'de cim keri olmasa izlenecek bir yanı yoktu. aslında sıkıcı bir filmdi.

ama son izlediğim 4 kore filmi de güzeldi. bugün de bir tanesini izleyeceğim. bakalım :)
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

evt ırmak hocam zevkler ve renkler...bazı teknik kısımlar ve tartışılabilir taraflar varsa oraları şettirelim diye şaaptım yani..evet bence aşkta da iyi değiller..fazla entellektüel ve zekaya yönelik filmleri de yok bildiğim kadarıyla ..fransız filmleriii dilin telaffuzu (artık niyeyse) bana biraz itici-kaba geliyor..ingilizceye telaffuzlara alıştığımdan belki..bazı filmleri bence acemice gibi ama bazılarıda "bunu fransızlar yapar"nitelikte
genellikle romantik kometi türünü tercih ederim
"bir kova ancak zıtlıklarla yaşar" ın ispatı...haklısın komediyi becerebilseler seyredecez..öpüşme sahnelerindede hemfikirim..karı-koca bir aile dostlarını yolcu ederken hanfendi gidiyor aile dostuyla bi güzel öpüşüyor..binevi tokalaşmak gibi kocası güyerek seyrediyor ve neredeyse "ouuuuu mery bebeğimmm onu neden daha ateşli öpmüyorsun adamcaaaz samimiyetimizden şüphe edicek hayaatııııııım" dicek..jim kery zannedersem kova burcuydu..ondan en uçuk espri ve davranışları bile bana uyuyor (bazı müstehcenlikleri hariç)
En son kaşif tarafından 24 Nis 2009, 18:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

fransız filimleri genelde bunalımlı tipleri,hayatları dramları ile meşhur,ben tek geçiyorum...
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

tam sen yazarken ben mesajı editliyodum fransız kısmına bir cümle ekledim :)
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

gençsiniz belkide ondan ,ben romantik komedide sevmem,dram yada saf romantik olmalı :)
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

düşünüyorumda ciddi ciddi,kendimle dalga geçmelerim dışında komediye yer yok hayatımda,aslında olmalı :(

bunlar hep yetişme koşulları ile alakalı kanımıza işlemiş durumlar ,fazla konuşulmaz,gülünmez...
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

ırmak yazdı:gençsiniz belkide ondan ,ben romantik komedide sevmem,dram yada saf romantik olmalı :)
doğrudur hocam, yalnız genç demişken avatarın 20 yaş altı gibi duruyor :) çocuk yaptın beni dersen o yaşı arttırabiliriz tabi :)
düşünüyorumda ciddi ciddi,kendimle dalga geçmelerim dışında komediye yer yok hayatımda,aslında olmalı :(

bunlar hep yetişme koşulları ile alakalı kanımıza işlemiş durumlar ,fazla konuşulmaz,gülünmez...
evt öyle insanlar var..birçokşeyden bir komiklik çıkaran yada mutlu olan..çevremde bu tür en az bir kişinin olmasını isterdim.. dediğin gibi böyle yetişmekte ne kadar ufuksuz, sığ ve monoton yapıyor insanı

söylediklerinle alakalı gördüm:bi yerde yazıyodu küçük bi çocuk bir şişe sütü yanlışlıkla dökmüş..annesinden hiç tepki yok gülümsemiş ve çocuğunun oluşan süt gölünün içinde bir süre cıp cıp oynamasına izin vermiş..az sonrada çocuğun eline bir bez vererek orayı temizletmiş.. çocuğun bu olaydan hayatın imkanları,fırsatları ve gerekleri adına öğrendiklerini saysak biter mi acaba :)